טיפול בשלשול

טיפול בשלשול

שלשול הוא אחד התופעות המטרידות והמדאיגות ביותר. לכן, אם מדובר על שלשול שנמשך יותר מיום, יש לגשת מיידית לרופא על מנת שיבצע בדיקה גופנית מלאה ויגדיר את הבעיה. מאמר זה יספק לקוראים מידע אודות טיפול בשלשול הן מבחינת עולם הרפואה הקונבנציונאלית והן של עולם הרפואה המשלימה.

 

טיפול בשלשולים – על מה מדובר?טיפול בשלשול

רוב האנשים אינם אוהבים לנבור בתוך ההגדרות של שלשולים או לגשת אל רופאים בגללו, אך חשוב מאוד לדעת על מה מדובר ומתי חיוני לגשת לטיפול. רוב האנשים חושבים ששלשול הוא יציאה מימית של צואה. תשובה זו חלקית בלבד. בכדי שיציאה זו תיחשב כבעיה מצב זה צריך להתרחש לפחות שלוש פעמים ביום ויותר. במקרה והשלשול אינה מסתיים תוך פרק זמן של יום או מלווה בדם או ביובש חשוב מאוד לפנות מיידית אל מומחה בתחום, להיבדק ולקבל המלצת טיפול בשלשולים. רוב השלשולים נגרמים בגלל וירוסים שונים שמשפיעים על הבטן או זיהומים כלשהם ונלווים אליהם תופעות נוספות, כמו למשל בחילות או הקאות המעידות כי מדובר על בעיה ויראלית. במקרים אלו בדרך כלל המלצות טיפול בשלשול תכלולנה שתיית נוזלים רבים ואכילה של אורז או הימנעות מאכילה כלל יום עד יומיים.

 

 

אם מדובר על בעיה שחוזרת על עצמה, בעיית שלשולים שאליה מתלווה דם או יובש או תסמינים מדאיגים אחרים חובה ללכת לרופא על מנת שיאבחן את הבעיה ממנה סובל אותו אדם וימליץ על שיטת טיפול בשלשול המתאימה לו. אם מדובר על בעיה כרונית שממנה סובלים ואותו טיפול שעליו המליץ איש הרפואה הקונבנציונאלית אינו עוזר, ניתן לפנות גם אל מומחה בתחום הרפואה המשלימה. אבחון- תהליך האבחון נעשה על ידי שיטת הביו – רזוננס.  שיטת סריקה מיוחדת המבוססת על סריקה מיוחדת שבודקת את התגובה של המטופל לדברים שונים. דבר זה יכול לבוא לידי ביטוי בבדיקה לגבי תרופות מסוימות, מינרלים, מצבים נפשיים שונים ועוד. בדיקה זו אינה פולשנית, היא מתאימה לרוב בני האדם (על בעלי קוצב לב יש איסור לעבור בדיקה זו). האבחון נעשה על ידי מכשיר הקוואנטום, מכשיר טיפול בתדרים וההמלצות של טיפול בשלשול שכוללות צמחי מרפא שונים, תרופות הומאופטיות, תוספי מינרלים, תפריט תזונה מתאים ועוד.