טיפול בשלשול

שלשול הוא אחד התופעות המטרידות גם בריאותית וגם חברתית. הוא פוגע מאוד ביכולת לתכנן מפגשים, מקשה על עמידה בזמנים וגורם ללא מעט ביטולים לא נעימים.
אם אתם סוחבים שלשולים כבר זמן ממושך חשוב בריאותית, נפשית וגם חברתית לטפל בשלשול ולעצור את המטרד.

טיפול בשלשול

שלשולים - על מה מדובר?

שלשול מוגדר כיציאות בעלות מרקם רך ומימי יותר מ 3 פעמים ביום.
פעמים רבות מתלוות לשלשול תחושות כמו דחיפות גדולה ליציאה עם קושי להתאפק שלא יברח או תדירות גדולה מאוד עד 15 פעמים ביום. דבר שמצריך להימצא קרוב לשירותים בנוסף השלשול הרב עלול להחליש מאוד את הגוף ולגרום לעייפות רבה.  

לרוב שלשול אינו מגיע לבד והוא מלווה בתופעות עיכול נוספות כמו כאבי בטן, נפיחות בטנית שמוקלת לאחר יציאה, התכווצויות בבטן, בחילות, הקאות וחוסר תאבון .  לעיתים " מתנות" כמו פיסורה וטחורים  יכולות גם להצטרף בשל התדירות הגבוהה של היציאות.

במצב של שלשול מתמשך ורב, תהליך הספיגה אינו מתבצע באופן אופטימלי. זאת כיוון שתוכן המעי נע במהירות גבוהה יותר במעי  ולא מתאפשרת ספיגה יעילה, דבר שעלול להוביל לחוסרים תזונתיים, ירידה במשקל  ובעיות ריכוז, אנמיה ,גרד וכאבי ראש אם השלשול נמשך תקופה ארוכה.

טיפול בשלשול שלא עוזב?

אם השלשול הוא קצר מועד רק התחיל או נמשך מספר ימים מעבר ל 3 ימים או אם מדובר על בעיה שחוזרת על עצמה  שגורמות לשלשול. חשוב לבצע בדיקה רפואית לשלול בעיות רפואיות כמו קרוהן, קוליטיס, דברטיקוליטיס, מעי רגיש, צליאק, אלרגיה ללקטוז.

אם אתם מזהים בעיית שלשולים שאליה מתלווה דם או צואה בהירה מאוד חשוב לגשת לרופא ולבצע בדיקות.

פעמים רבות גם לאחר ביצוע כל הבדיקות: בדיקות דם, קולונוסקופיה, גסטרוסקופיה, אולטרא סאונד בטן, בדיקות צואה, וקלפרוטקטין ובדיקות נוספות, הכל חוזר תקין ברוך השם. אבל תופעת השלשול נמשכת! זה מצב מתסכל כיוון שהכל בסדר חוץ מהתופעות שאיתם הגעתם לברור מלכתחילה…

וכבר ניסיתם לטפל בשלשול בעצמכם . צרכתם כל מני דברים להקל כמו קל בטן  או אימודים, פרוביוטיקה או תפריטים שונים נמנעתם מחלב, חיטה  סולניים, מצליבים הכול  כדי להקל על הבעיה אך לא מצאתם משהו שעוזר באופן רציף  וברור לעצור את השלשולים.

כאן נכנסת הרפואה הסינית והטיפול בדיקור סיני ובביו-רזוננס לעזרה. 

שלשולים - ממה להימנע

טיפול בשלשול הוא חשוב כי כשאנחנו סובלים משלשולים מערכת העיכול בעצם מאותגרת. יש גורם שמפריע לתפקוד התקין של העיכול והשלשול הוא ביטוי של זה.
אם זה גורם חיצוני כמו זיהום או אלרגיה למזון מסוים או רגישות למוצר מסוים או תרופה או תוסף או שזו תוצאה של חוסר איזון פנימי של מערכת העיכול, כדאי  לתת למערכת שקט יחסי.

מה הכוונה שקט יחסי? לדוגמה אם הייתם ספורטאים שרצים למרחק וחס ושלום הייתם נוקעים את הקרסול. חלק מתהליך הטיפול, היה קיבוע על ידי שימוש גבס או פריקסט ולמנוע מאמץ של הרגל ולצמצם למינימום האפשרי את הדריכה על  הרגל כדי שתוכל החלים. 

מערכת העיכול שלנו פועלת רוב שעות היום ואינה יכולה לקחת הפוגות ארוכות כדי לנוח.
מנוחה בשבילה היא לקבל מזון שקל לה לפרוק כזה שאינו דורש פעילות עיכול מורכבות כדי לספוג אותו.
לכן כחלק מהטיפול בשלשול דווקא מאכלים מלאים הנחשבים בראים וגם ירקות חיים פחות מומלצים ועדיף לצרוך יותר מאכלים מבושלים ופחות סיביים, ללא חריפים וללא אלכוהול. 

איך מתחילים?

כאבי גב טיפול דיקור

אבחון מעמיק

כאבי בטן טיפול דיקןר

התאמת תוכנית הטיפול

ביו-רזוננס טיפול בכאבי בטן

טיפול וחיזוק

טיפול בשלשול איך זה עובד ?

במפגש  לטיפול בשלשול אני משלב שני כלי טיפול שנמצאים ברשותי זמן רב ואיתם אני רואה תוצאות יפות בטיפול בקליניקה שלי. שני הכלים שייכים לרפואה המשלימה ולכל אחד יתרון אחר שמשלים את השני.

שיטת הביו-רזוננס היא פחות מוכרת בארץ זוהי בדיקה שעוזרת להאיר על מהם הגורמים השונים החיצוניים שיכולים להיות מעורבים או גורמים לשלשולים. כמו כיוון של זיהום חיידקי זיהום טפלי או ויראלי. אם זאת רגישות למזון או שחסרים חיידקים טובים או אולי אנזימי עיכול.

הכלי השני איתו אני עובד בקליניקה הוא החוכמה של הרפואה הסינית, הדיקור הסיני וצמחי המרפא. שהם יותר מכוונים פנימה ומכוונים אותי לאיזה איבר השייך למערכת העיכול לא מתפקד בצורה טובה או מתקשה כרגע.

האבחון נעשה על ידי תשאול, מעבר על הבדיקות הרפואיות שנעשו, לחיצות על רפלקסים וחיבור למכשיר הביו-רזוננס.

זאת כדי לעלות על הגורם ולהבין את תמונת המצב כדי שאוכל בסוף המפגש לקבוע את תוכנית הטיפול ולהעריך תוך כמה מפגשים אני מצפה לראות שיפור במצב.

הטיפול בשלשול משלב שימוש במכשיר שניתן לבית המופל, צמחי מרפא , תפריט תזונה מותאם אישית ודיקור סיני אם יש הענות.

הטיפול בשלשול יעיל למצב של שלשולים מתמשכים ותופעות עיכול נלוות. 

לשאלות נוספות וייעוץ התקשרו  054-4518306  

המלצות

יונתן הוניגמן  Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול המשלב דיקור סיני וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם