גזים מסריחים

גזים מסריחים: לא נושא מדובר אך  אם הגעתם לכאן, כנראה הגזים בבטן עם ריח רע א גרעפסים נמשכים וזה מפריע לכם בסביבת אנשים, בעבודה, בנסיעה וזה מתיש. אך ניתן לעזור

מהם הגורמים לגזים מסריחים

גזים בבטן עם ריח רע לרוב נובעים מהפרעה בתפקוד מערכת העיכול או תזונה המכילה כמות גדולה של חלבונים מן החי אך גם קטניות כרובית וברוקולי לעתים האשמים.
אם התזונה שלכם לא השתנתה במיוחד כנראה שאלו הפרעות שונות בתהליך פרוק המזון שיכולות ליצור פרוק לא מלא של המזון במעי ותסיסה ובשל כך הגזים.

גזים מסריחים

לאורך מערכת העיכול מתבצע תהליך של עיכול למזון שאנו צורכים. במלאכת העיכול מעורבים חיידקים ששוכנים לאורך המעי ומסייעים לפרק את חלקי המזון.
בתהליך הפירוק נוצרים בגלל תסיסה גזים כמו פחמן דו חמצני, מתאן שנותן את הריח של גזים מסריחים ומימן שצריכים לצאת החוצה.

הגזים נפלטים בפירוק פחמימות חלבונים וחלקי מזון אחרים לאורך המעי ויוצרים גזים תקינים במערכת העיכול שצריכים לצאת החוצה לרוב מלמטה כנפיחות, פוקים, נודים, פלוצים  (סליחה על הצרפתית).

מערכת העיכול עובדת כפס נע ולאורכו תחנות רבות החשובות לפירוק וספיגה תקינים של המזון , הפרעות עיכול שונות שאפרט בהמשך מפריעות ומשבשות אזורי פעילות שונים ופוגעות ברצף  התנועה או איכות פרוק המזון ומובילות להפרעות שונות בעיכול כמו גזים רבים ופלוצים מסריחים. 
אך לפעמים כאשר ההפרעה נמצאת יותר קרוב לקיבה גם משם יכולים להגיע – שיהוקים, גרעפסים מסריחים, גרפסים של ביצה גרפסים מסריחים ושלשולים ושמחות נוספות.

הסבר נפוץ נוסף לגרפסים וגזים שאני דווקא פוגש ממש מעט, הוא בליעת אויר תוך כדי אכילה. 
נטען שרוב הגזים אצל אדם בריא דווקא נוצרים בדרך זו אך אני לא רואה את זה בקליניקה כגורם משמעותי.

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

גזים מסריחים וגרעפסים : סיבות נפוצות

מגוון סיבות גורמות לייצור מוגברת של גזים בבטן :

  • טפילים וחיידקים במעיים ובקיבה – אמבה, גיארדיה, תולעי מעיים ועוד מזיקים שגורמים לא פעם לתופעות נוספות של גרפסים מסריחים בריח של ביצה, גרפסים מסריחים ושלשולים או הקאות וחוסר תאבון או שלשולים מרובים בהתחלה של ההדבקה אך לאחר מכן נרגעים ונותרים רק הגזים החריפים או שלשולים מדי פעם .
  • שימוש רב באנטיביוטיקה ותרופות – הפוגעים בחיידקים הטובים ומפרים את האיזון במעי.
  • אנזימי עיכול חסרים או חסימה בדרכי מרה – מונע תפקוד תקין של פרוק המזון .
  • מחלות דלקתיות של המעי כמו – קרוהן מעי רגיז.
  • רגישות למזון – סוגי מזון ספציפיים שאינם מתפרקים טוב בשל רגישות אלרגיה או פעילות עיכול חלשה.
  • שגשוג של חיידקים בצורה לא מאוזנת  במעי  כמו ב sibo.
  • שגרת אכילה לא בריאה:  ארוחות גדולות בלילה  ומרווח זמן אכילה קצר ואי  שמירה על הפרדה בין צריכת חלבונים ופחמימות.
  • מחלות תורשתיות כמו  G6pd.

גזים בריח ביצה או בריח גופרית

אחד המצבים הכי פחות נעימים זה מצב של גזים חריפים מאוד שממש מוציאים את החמצן מהאויר ומחייבים לפנות את החדר. לסובלים מגזים בריח ביצה או גזים בריח ביוב אין זה צחוק זו ממש פגיעה באיכות החיים.

גזים בריח ביצה לרוב נובעים מפרוק לא טוב של מאכלים שמכילים כמות יפה של גופרית ובשל כך נוצרים גזים בריח גופרית שמאוד דומים לריח ביצה או שיופיעו גרעפסים של ביצה.

מאכלים ממשפחת המצליבים כמו כרובית, ברוקולי, קייל, כרוב כמובן, כרוב ניצנים לדוגמא מכילים גופרית בכמות גבוהה ובנוסף : ביציים, בשר אדום, בצל, שום, אגוזים ואפילו גבינות, יין ובירה יכולים לגרום לבעיה של נודים מסריחים גם אצל אנשים עם פעילות עיכול תקינה כמו צולנט או חמין הידועים לשימצה.

טפילים בדגש על אמבות הם נפוצים ויכולים לגרום לריחות חזקים מאוד ותופעות של שלשולים חריפים עם ריחות חזקים או גרפסים מגעילים ושלשולים שהחלו פתאום. פלוצים מסריחים וגם כאבי בטן גרפסים מסריחים ועצירות יכולים להיות מופע מוכר בהקשר זה.

איך מתחילים?

כאבי גב טיפול דיקור
hez

אבחון מעמיק

כאבי בטן טיפול דיקןר

התאמת תוכנית הטיפול

ביו-רזוננס טיפול בכאבי בטן

טיפול וחיזוק

גזים מסריחים - טיפול טבעי

אני יונתן הוניגמן מטפל בבעיות עיכול מ 2008 וטיפלתי לא מעט בקליניקה בבעיות של גזים וגם גזים מסריחים לילדים ומבוגרים כחלק מהטיפול בבעיות עיכול. אני שומע כמה זה לא נעים ומשפיע על הסובלים ועל סביבתם וכמה זה מקשה על השגרה. אני שמח שיש לי כלים לעזור.

אני משלב בטיפול 2 כלים טיפוליים השייכים לרפואה המשלימה שבשילוב עוזרים לי לטפל בהצלחה בנושא. 

במפגש הראשון אני בעצם מחפש אחר הגורמים הספציפיים שאינם מאוזנים אצל המטופל שלפני ויכולים להצדיק את הסימפטומים של גזים בבטן עם ריח רע.

אני מבצע אבחון עם מכשיר ביו-רזוננס שמאפשר לעלות על גורמים חיצונים כמו רגישות למזון, חיידקים, טפלים וחסרים אנזימים ובכלים ובניסיון של הרפואה הסינית בהסתכלות על מערכת העיכול ומהם הדברים שנדרשים בכדי שתפעל באופן אופטימלי.

הטיפול משלב כלים טיפוליים שונים – תפריט תזונה, מותאם, מכשיר לשימוש ביתי, דיקור סיני, צמחי מרפא, תוספים תזונתיים על פי הצורך שעלה בבדיקה.

מניסיוני בסוף המפגש הראשון אני יכול לעמוד כמה מפגשים יידרשו בכדי לראות שיפור והתקדמות ברורה במצב.

 

אני מזמין אתכם להגיע ולקצר את אי הנעימות בחייכם לייעוץ או תאום פגישה

יונת הוניגמן  0544518306  אשמח לעזור 

 

מעי רגיז טיפול - המלצה

שיתוף:

מאמרים נוספים

חבל שתעזבו בלי שיפור במצבכם !

שילחו הודעה ואחזור אליכם בהקדם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

דילוג לתוכן