כאבי בטן אחרי האוכל איך מטפלים בזה

כאבי בטן אחרי אוכל מציקים לכם? מה לאוכל מנהל אתכם? גם אם פניתם לרופא ולא נמצא פתרון אל תוותרו, את כאבי הבטן אפשר לעצור.

כאב בטן אחרי האוכל באים להראות לנו שמערכת העיכול שלנו מתקשה בפרוק וקליטה של מזון.
כאשר אחרי ארוחה קלה או ארוחה מורכבת, מרגישים אי נעימות, כאבים חזקים או נפיחות אלו "חריקות" שונות בפעילות התקניה של העיכול, וזה מצב שדורש טיפול.

הכאבים בבטן הם מטרידים ופוגעים מאוד באיכות החיים, גורמים לחשש מאוכל ולהימנע ממזונות ומסעדות והופכים בלי ששמנו לב לבעיה שגרתית, שלעתים גם נוטה עם הזמן להחרפה.

כאבי בטן לאחר אוכל

 יש שסובלים מכאבי בטן אחרי אכילת בשר וכאלו שמתארים כאבי בטן אחרי פסטה, חלק מהאנשים הצליחו לזהות כי מזון ספציפי מחמיר להם את כאבי הבטן ולאחרים קשה לשים על זה את האצבע כיוון שזה לא עקבי לפעמים זה עושה כאבים ולעתים לא.

יש כאלו שכל פיסת מזון עושה להם כאב בטן לאחר אכילה לעתים אפילו דבר מינורי כמו שתיית מים יכול להיות מלווה בשלל תופעות נוספות כמו נפיחות, בחילות, כאבי בטן בבוקר, הרבה גרעפסים קטנים או גזים הנמשכים גם מספר שעות לאחר הארוחה.

כשסובלים במשך זמן מכאבי בטן אחרי אכילה הנטייה הטבעית היא להפסיק לאכול מאכלים שמכבידים עלינו כדי להקל על העיכול ולנסות למצוא באתרים שונים הגדרות למה בריא כמו תזונה ללא סולניים והפרדת חלבונים מפחמימות, 5-6 ארוחות קטנות ביום, הימנעות מגלוטן או חלב ועוד …
אך מניסיוני לרוב אנשים מוצאים את עצמם עדיין סובלים מכאבי בטן אחרי האוכל וגם מתפריט מצומצם ומלא הגבלות בתזונה וזה מתסכל עוד יותר .

כאב בטן אחרי האוכל ממה זה נגרם ?

המזון שאכלנו מצריך לעבור שינויים רבים כדי להיספג באופן מלא ותקין במערכת העיכול.
מערכת העיכול היא פס נע שלאורכו תחנות רבות בהן המזון מפורק בשלבים אחד אחרי השני. מספיק תחנה אחת פגועה, שאינה מתפקדת טוב או חלשה כדי לפגוע בתהליך ולגרום לנו לחוש שכואבת לי הבטן שוב. מיקום כאבי בטן  הנפיחות, כבדות ועייפות, תלוי במיקום נקודת התורפה בשרשרת.

כאבים בבטן אחרי האוכל יכולים לנבוע מגורמים רבים אך בגדול אני מחלק זאת ל 2 קבוצות עיקריות על פי מיקום הכאב והתסמינים הנוספים שמופיעים.

1. כאבי בטן אחרי האוכל המופיעים בבטן העליונה – פופיק ומעלה –  עד לכיוון מפתח הלב.זה אזור הקיבה. פעמים רבות כאבים בקיבה אחרי האוכל מלווים בצרבות, גרעפסים אחרי אוכל, כחכוך בגרון, צרידות וליחה. תחושת שריפה בקיבה כאילו הבטן שורפת מבפנים , כאב חד בבטן  תחושת חום או נפיחות לעתים טעם חמוץ בפה או בחילה.  כאבי בטן בזמן אכילה לרוב או  ממש לאחר האכילה מופיעים לרוב באזור זה.

2. כאבי בבטן לאחר אוכל המשויכים לבטן תחתונה – פופיק ומטה, לרוב  נחשוב יותר על המעי הדק ואזור התריסריון .יערבו תופעות עיכול נוספות כמו, נפיחות בטן תחתונה, גזים, רעשים מהבטן או כבדות, עייפות, יציאות רכות או מתפרקות שינויים ביציאות.
כאבים במעיים אחרי האוכל יכול להיות באופיו עמום ומציק המופיע כשעה עד מספר שעות מזמן האוכל ומשתפר לאחר יציאה. או כאב חזק לרוחב הבטן שעלול גם להעיר משינה. 

גם כשמדובר על כאב בטן בבוקר, כאבי בטן אחרי יציאה, כאבי בטן לאחר האוכל, כאבי בטן חדים או עמומים, כאב חד או כיווצים חזקים בבטן, הסיבות לכאבים אלו הם מגוונות ורבות. הטיפול בכאב בטן הוא נושא מורכב הדורש אבחון, ניסיון וידע מקצועי איך לגשת בעיה  ולזהות בזמן קצר את מה שיעזור.

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

כאבי בטן מהם הגורמים:

 • כיב קיבה – אולקוס.
 • גזים – גזים תקועים בבטן.
 • קלקול קיבה – הרעלת מזון או וירוס בטן.
 • זיהומים במערכת עיכול.
 • פרטיזים במערכת עיכול: תולעי מעיים, גיארדיה ועוד.
 • בעיות עיכול: עצירות, שלשולים.
 • אלרגיה למזון.
 • רגישות לגלוטן ואי סבילות ללקטוז
 • דלקות בדרכי שתן, אבנים בכליות.
 • דלקתיות במעיים.
 • חוסר באנזימי עיכול.
 • תסמונת המעי הרגיז.ibs
 • מחלות מעי דלקתיות – קרוהן ,קוליטיס.
 • הרניה -בקע טבורי.
 • אבנים בכיס מרה.
 • רפלוקס – .GERD
 • דלקת התוספתן.
 • בעיות גניקולוגיות :דלקת באגן – PID , בעיות מחזור, ציסטות בשחלות ושרירנים ברחם ועוד.
 • בעיות אורתופדיות.     

ניתן להבין שהגורמים לכאבי הבטן והם רבים. חלקם אינם קשורים כלל למערכת העיכול, חלקם נגרמים מבעיות תפקודיות של מערכת העיכול שלא אובחנו עד כה ואחרים עלולים להיות סממן לבעיה רצינית יותר. בשל ריבוי הגורמים בדיקה אצל הרופא לשלול בעיה חריפה כשסובלים מכאבים אלו היא חשובה.
לצערי פעמים רבות גם לאחר הבדיקות ולקיחת פרוביוטיקה או כדורים להפחתת חומציות מוצא עצמו הסובל ללא שיפור מיוחד וגם ללא מענה ועדיין מחפש מה עוזר לכאבי בטן שלי. 

טיפול בכאבי בטן - מה זה בעצם ?

כאבי בטן חזקים אחרי האוכל נפיחות לאחר אוכל, גזים ושינויים ביציאות הם סימן לכך שמערכת העיכול אינה פועלת באופן תקין. מערכת העיכול שלנו פועלת כ " פס נע ". כאשר תחנה אחת אינה מתפקדת כל המערכת מושפעת. לכן טיפול בכאב בטן דורש אבחון של הגורם וטיפול מתאים, כך מטפלים בבעיה מן השורש ומניסיוני גם נפתרים מכאבי הבטן לאחר האוכל.

על פי הרפואה הסינית תפקוד יעיל של מערכת העיכול הכרחי לבריאות הגוף כולו.
אין זה סתם משפט סיני עתיק אלא, פנס שבא להאיר על כך שאנחנו לא רק מה שאנו אוכלים, אלא דווקא אנחנו מה שאנו סופגים.
כאשר תפקוד מערכת העיכול חלש, כך גם הספיגה חלשה ואז מינרלים וויטמינים חיוניים אינם נספגים, דבר שמשפיע על האנרגיה החיוניות ואיכות החיים שלנו.
וכל זאת לפני הכאבים והאי נעימויות שנלווים לכך. טיפול בכאב בטן אחרי ארוחה הוא חשוב לנו וחבל לסבול סתם. 
ולכן גם החשיבות בטיפול בילדים שמתלוננים על כאבי בטן לאחר האוכל.
הטיפול שאני נותן הוא לא כואב ומותאם לתת מענה יעיל במקרים של כאבי בטן אחרי האוכל אצל ילדים.

מה עוזר לכאבי בטן ?

הרבה מכרים ומטופלים שואלים אותי מה עוזר לכאבי בטן . הלוואי והייתה תשובה אחת יעילה שעובדת  לכולם… אבל במציאות לכל אחד כאבי הבטן נגרמים מדברים אחרים ולכן חשוב אבחון כדי לקבוע מה יעזור לטפל במצב של כאבים אחרי אוכל.

לדוגמא- ג'ינג'ר או מנטה טובים לכאב בטן עם בחילות או לגרעפסים אחרי האוכל אך יכולים להחריף כאבי בטן עם צרבות. 

באופן כללי : חליטות צמחים מקמומיל, שוש קירח ומרווה פעמים רבות נותנות הקלה על רוב סוגי כאבי הבטן.

אם לכאבי הבטן מלווים צרבות או שריפה בבטן – אפשר לשתות סודה לשתייה, נוזל אלוורה, אורז, מיץ כרוב או מלפפון להקלה.

כאבי בטן בבוקר – נרצה להימנע מאכילה בשעות מאוחרות לאחר שעה 20:00  ולוודא שאנו אוכלים מאכלים קלים בשעות הערב. ניתן גם לנסות נוזל אלוורה לפני השינה כדי למנוע כאב בטן בבוקר.

כאבי בטן עם בטן נפוחה מאוד וגזים – אפשר לשתות חליטה עם זרעי שומר ו או זרעי קימל, ולקחת אנזימי עיכול.
כאב בטן על בטן ריקה –  יכול להופיע לאחר מספר שעות ללא אכילה, כשהקיבה ריקה דבר שיכול להעיד על חומציות קיבה לא מאוזנת. נוטה להופיע ככאבי בטן כשקמים בבוקר או כאב בטן בבוקר כשקמים שמוקל לאחר אכילה. 
כל אלו פתרונות לטווח זמן קצר, דבר ראשון להקל על הסבל ועל עוצמת הכאבים החזקים. במקביל נרצה לחפש את הגורם לכאבים כדי לפתור את העניין.  

כאבי בטן אחרי יציאה

יש אנשים שסובלים מכאבי בטן לאחר יציאה שזה מתאר מצב שונה מכאבי בטן אחרי אוכל אך לאחר שנשאלתי על כך מספר פעמים, חשוב לי להוסיף לכך התייחסות.
כאבי בטן אחרי יציאה לרוב מערבים את המעיים בדגש על החלקים המרוחקים של המעי, בעיקר כאשר הם ממוקמים מתחת למרכז הבטן ובהטיה לשמאל.
יש לשלול דלקות במעי או בעיה במבנה ואם לא נמצא דבר טיפול לאחר קבלת תמונה מלאה ותופעות נלוות עוזר יפה לבעיה.  

 

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

מה לאכול כשיש כאבי בטן ?

כשיש כאבי בטן נרצה לאכול מזונות קלים לעיכול שאינם מכבידים על פעילות העיכול. יש לאכול מזונות מבושלים להפחית סלטים טריים וירקות חיים, עוף, ביצים ודגים לבנים לרוב עוברים בצורה טובה.

יש להימנע מאלכוהול, חריף, קפה וירקות קשים כמו חסה, כרוב, ברוקולי  סלק, קולורבי ושעועית. ניתן לנסות להוריד גלוטן ומוצרי חלב לשבוע כדי לראות אם יש הקלה.

רצוי להימנע מגאנק פוד ומזון שומני ומאכילה בשעות מאוחרות בלילה. 

טיפול בכאבי בטן והפרעות עיכול

שלום אני יונתן הוניגמן מטפל בבעיות עיכול משנת 2008. בקליניקה אני פוגש מטופלים רבים שסובלים מכאבי בטן לאחר אוכל או מסיבות שונות אם זה חוסר באנזימים עיכול, עודף חומציות בקיבה, גסטריטיס כרוני , צרבות, דלקתיות במערכת העיכול, הפרעות מבניות במעי או בקיבה וגם בעיות של רגישות למזונות שונים.

בשילוב הכלים איתם אני עובד בקליניקה מאפשר לי בסוף המפגש הראשון לאחר אבחון, תשאול ולחיצות על נ'ק רפלקס בגוף לתת הערכה ממה נגרם הכאב בטן לאחר האוכל, מה נדרש כדי לטפל ותוך כמה זמן נראה שיפור במצב והפחתה בכאבי בטן אחרי האוכל אצל ילדים  ואצל מבוגרים.

איך מתחילים?

כאבי גב טיפול דיקור
hez

אבחון מעמיק

כאבי בטן טיפול דיקןר

התאמת תוכנית הטיפול

ביו-רזוננס טיפול בכאבי בטן

טיפול וחיזוק

כלים ומכשירי טיפול

הטיפול עצמו נעשה באמצעות מכשיר מכשיר בדיקה בקליניקה המתחבר עם 2 אלקטרודות ליידי הבדיקה אינה מורגשת ומתאימה גם לילדים.

תפריט תזונה – בהתאמה לתוצאות הבדיקה ניתן תפריט תזונה לשם תמיכה בטיפול. התפריט משתנה ומשתפר מטיפול לטיפול עד להחלמה.

מכשיר טיפול הניתן למטופל הביתה בהתאם לצורך ולבעיה. העבודה עם המכשיר היא על בסיס יומי בביתו של המטופל ודבר המקצר את משך הטיפול.

פורמולות צמחים, תוספים ורמדי הומאופטיות – תערובת צמחי מרפא סינים או הומאופטי יינתנו למטופל במטרה לחזק את הטיפול ולתמוך בתהליך על פי הצורך.

דיקור סיני – לא חובה למי שלא מעוניין אך מחזק ומאזן מערכת העיכול ולכן מומלץ.

אני מזמין אתכם ליצור קשר כאבי בטן זה מצב הפיך!
לשאלות נוספות וייעוץ התקשרו 
054-4518306    

המלצה

צרבות
כאב בטן ונפיחות

להמלצות נוספות לחצו כאן – המלצות 

 

שיתוף:

מאמרים נוספים

חבל שתעזבו בלי שיפור במצבכם !

שילחו הודעה ואחזור אליכם בהקדם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

דילוג לתוכן