מחלת הנשיקה - עייפות וחולשה - CMV igm igg

מחלת הנשיקה – נגרמת מוירוס  CMV  מונונוקלאוזיס או וירוס  EBV – אפשטיין בר וירוס. סימפטומים של עייפות חזקה וחולשה, לפעמים נמשכים חודשים ארוכים ופוגעים מאוד בתפקוד בחיוניות ובאיכות החיים. אך בטיפול נכון אפשר לקצר את משך המחלה ולשוב לתפקוד נורמלי בזמן קצר.

מחלת הנשיקה טיפול

ניווט מהיר :

מחלת הנשיקה תסמינים נפוצים

כשחוטפים cmv מחלת הנשיקה סימפטומים נובעים מהתגובה החיסונית החזקה של הגוף: בתחילה מופיעים חולשה, נפיחות בבלוטות הלימפה, כאב גרון וחום. אח"כ יכולים להתווסף, כאבי שרירים, עייפות גדולה, כאבי בטן, פריחה, הגדלה של הטחול והכבד ובמקרים קיצוניים אף סכנה ממשית מדימומים. 

הגורם למחלה הוא בעצם וירוס וכמו בקורונה ובשפעת אופציות הטיפול הם מוגבלות יותר כיוון שאנטיביוטיקה אינה יעילה במצבים אלו.
כאשר אנו מדברים על וירוס cmv תסמינים אופייניים הם המצוינים כאן למעלה וכמו כן גם שמדובר בווירוס ה ebv אפשטיין בר התסמינים זהים.

חלק מהאנשים בקושי יהיו מסוגלים לתפקד לאחר שנדבקו .החולים יסבלו במחלת הנשיקה מווירוס cmv תסמינים חזקים במשך מספר שבועות עד מספר חודשים ולמרבה הפלא חלק אחר לא קטן מהאנשים לא יידעו כלל שהם חולים וייגלו שחלו במחלת נשיקה בדיקת דם רק בדיעבד.

מחלת הנשיקה מדבק ?

 הרבה אנשים שואלים האם וירוס מחלת הנשיקה מדבק ? התשובה היא כן בהחלט ! כ- 90-95% אחוז מהאוכלוסייה ידבקו באחד מהווירוסים בחייהם לרוב עד גיל 25.
בנגיף מחלת הנשיקה cmv הדבקה היא נפוצה מאוד בעיקר בתקופת הדגירה הנמשכת בין חודש לחודשיים ולרוב אינה מתבטאת בסימפטומים בולטים.
הדבקה מתרחשת באמצעות נוזלי גוף (רוק, זרע, דם, מגע מיני) ומשם שמה וההקשר לנשיקה.

אז עד מתי cmv מדבק ?  כמה זמן מחלת הנשיקה מדבקת או כמה זמן וירוס מחלת הנשיקה מדבק ? התשובה היא בין חודש לחודשיים.

לאחר ההדבקה וחלוף הסימפטומים באחד הווירוסים :  הווירוס מונונוקלאוזיס  ebv cmv  או אפשטיין בר וירוס מתמקם בתאים הנמצאים בגרון ובדם בצורה לא פעילה והאדם נשאר נשא של הווירוס. 

לא פעם עלולות להיות מעיין "נפילות" בהם הווירוס מתעורר ותסמינים cmv מחלת הנשיקה חוזרים אך בצורה מתונה המתבטאת בעיקר חולשה ועייפות גדולה שאינם סטנדרטים.

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

מה זה מחלת הנשיקה ?

מחלת הנשיקה cmv או ebv אפשטיין בר מיוצגת ע"י שלושת הסימנים הקלאסיים הבאים: חום, הגדלת בלוטות לימפה ודלקת גרון הנמשכים שבוע עד ארבעה שבועות.

החום יכול להיות גבוה או נמוך. דלקות הגרון יכולות להראות כאילו מדובר בחיידק, כיוון ש 30% מהחולים במחלת נשיקה ימצאו נשאים גם של חיידק הסטרפטוקוקוס.
רופא שיבצע משטח גרון לחולה כזה יכול לאבחן בקלות רק דלקת גרון ולא פעם מאובחנים למחלת הנשיקה מקבלים אנטיביוטיקה לגרון – מה שכמובן לא עוזר להם להרגיש יותר טוב.

בדיקה גופנית – מחפשים אחר בלוטות לימפה, כבד או טחול מוגדלים.

 

מחלת הנשיקה בדיקת דם

 עשיתם בדיקת דם ווהופיעו לכם במושגים הבאים  :

cmv igm או  Cmv igm חיובי

cmv igg או Cmv igg חיובי

ebv חיובי או Ebv igm חיובי

ebv igg חיובי

בואו נבין מה זה אומר :

כל פעם שמופיע בבדיקות הדם  ebv cmv הכוונה לווירוסים שכאשר הם פעילים גורמים למחלת הנשיקה או בקיצור מונו מחלה  Mononucleosis.

מה זה cmv ? זהו קיצור של מונונוקלאוזיס או באנגלית Cytomegalovirus .

ebv מה זה ?  זה בעצם קיצור של אפשטיין בר ווירוס או EpsteinBarr virus .

מחלת הנשיקה בדיקת דם נותנת לנו תמונת מצב של המפגש של מערכת החיסון שלנו עם הווירוסים בהווה או בעבר.

בתוצאה של הבדיקה מוצגים רמת הפעילות של הנוגדנים לשני הווירוסים. אם הם קיימים בכלל או במצב פעיל לאחרונה או בעבר וכעת הם רדומים. ניתן לזהות זאת על פי סוג הנוגדנים הפעילים בדם של הווירוסים.

במחלה אקוטית המתרחשת עכשיו ימצא חיובי IgM cmv  – גבוהה וימצאו לימפוציטים רבים, טסיות נמוכות ואנזימי כבד גבוהים.
כאשר התוצאה חיובי Igg cmv  –  זה מעיד על נוגדנים לווירוס שהיה פעיל בעבר. 

מחלת הנשיקה לא עוברת / מחלת הנשיקה כרונית :

כיוון שגורם המחלה הוא וירוס, אנטיביוטיקה אינה יעילה ולרוב הטיפול המערבי מסתכם בתמיכה בלבד: כמו הורדת חום ושיכוך כאבים, הרופא ימליץ על מנוחה ואקמול לפי הצורך עד שהמצב יחלוף מעצמו.
אכן אצל חלק האנשים זה המצב. הם חולים עוברים את השלב של החום הגבוהה והצמרמורות לאחר מכן את שלב החולשה לעוד מספר שבועות וזהו הם החלימו לגמרי.

הבעיה מתחילה אצל אותם אנשים שאצלם מחלת הנשיקה לא עוברת ממש, הזמן חולף אך העייפות הקשה והחולשה נמשכות ופוגעות משמעותית באיכות החיים.

אנשים שאצלם מחלת הנשיקה כרונית , נלחמים לצאת מהמיטה בבוקר, מפספסים ימי עבודה ולמעשה ממשיכים לסבול ללא פתרון. פעמים רבות רוב הסימפטומים  הגדולים חולפים אך הגוף פשוט לא מתאושש. משפט שאני שומע הרבה  בקליניקה הוא: "מאז שחליתי במחלת הנשיקה לא חזרתי לעצמי".

חלק מהאנשים יוגדרו בהמשך כסובלים  מעייפות כרונית או מחלת היאפים. זו מחלה כרונית ששל חולשה שפעמים רבות מערבת חולשה, עייפות ,רגישות במערכת העיכול ומערכת חיסונית נמוכה.  במקרים כאלו הדרך איך להתגבר על עייפות כרונית היא בטיפול משולב שמתחיל בחיפוש אחר שאריות הווירוסים של מחלת הנשיקה.

בחלק מהמקרים בהם מחלת הנשיקה כרונית ,זה יכול להתבטא ב igm שנשאר גבוהה ולא יורד חודשים ואף שנים לאחר ההדבקה. לרוב גם כאן תהיה תלונה על עייפות ותחושת חולי אך מקרים אלו נמצאים במיעוט.

אני שמח לציין כאן שבמצבים אלו בהם  מחלת הנשיקה לא עוברת אני רואה הצלחות נהדרות ובטיפול נכון ניתן לצאת מזה  ולהתקדם הלאה.

מחלת הנשיקה חוזרת :

ישנם גם מצבים בהם חלינו וברוך השם המחלה חלפה לה אך הווירוס נשאר בגוף במצב רדום לתקופה ארוכה ואז ללא התראה מרים את הראש שוב, כמו שקורה בהרפס. ובעצם מרגישים תחושה כאילו מחלת הנשיקה חוזרת הנגיף מתעורר מהתרדמת שלו לפרק זמן קצר ונותן את אותותיו. האדם חווה מעיין תקופת עייפות קצרה שהראש כבד עם חולשה ותחושת מחלה קלה, לפעמים גם יש רגישות לקור ואז זה נעלם. מצב זה מעיד על מאבק בין הנגיף למערכת חיסון.

כלומר, מתי שהגוף חלש ומאפשר לווירוס אפשטיין בר או מונונוקלאוזיס להרים את הראש הוא מגיח. מספיק שיתקיימו, מתח, עצבנות משמעותית, חוסר שינה ממושך, טראומה או מחלה ויראלית אחרת כמו קורונה שמחלישה את מערכת החיסון והנגיף עלול שוב להגיח בליווי תחושה של מחלת הנשיקה חוזרת לה שוב.
לרופאים אין מענה לתופעה כיוון שבדיקות הדם מראות רק על סממני נגיף שהיו בעבר. למצב של מחלת הנשיקה טיפול טבעי ונכון יודע איך לחזק את מערכת החיסון ולנטרל את שאריות הווירוס כדי לאפשר לחזור לאנרגיה ותפקוד טוב.

איך מתחילים?

כאבי גב טיפול דיקור
hez

אבחון מעמיק

כאבי בטן טיפול דיקןר

התאמת תוכנית הטיפול

ביו-רזוננס טיפול בכאבי בטן

טיפול וחיזוק

מחלת הנשיקה טיפול טבעי שעוזר !

כאשר מחלת הנשיקה cmv לא עוברת לרפואה המשלימה יש טיפול טבעי במחלת נשיקה היכן שלרפואה המערבית אין תמיד מענה.

נעים מאוד אני יונתן הוניגמן , מטפל ברפואה סינית וביו רזוננס משנת 2008.  כבר עזרתי לעשרות מטופלים להתמודד עם מחלות ויראליות כמו מחלת הנשיקה כמובן, הרפסים חוזרים, לונג קוביד שפעות חוזרות ואלרגיות לאורך השנים.

מניסיוני אצל חלק מהמטופלים הגוף צריך הכוונה כדי להצליח להתגבר על וירוסים יותר טוב ואצל אחרים ישנה חולשה של מערכת החיסון ונדרש חיזוק ממוקד כדי להתקדם. הטיפול עצמו כולל שני שלבים:

1. אבחון ובדיקה בשיטת ביו-רזוננס במטרה לזהות תגובה פעילה לווירוס ולעמוד גורמים נוספים שיכולים למנוע מהגוף להדוף את המחלה מהר. כמו רגישות לקור או התשה או חולשה של מערכת החיסון שמקשה על החלמה. 

2. טיפול משולב: מטרתו היא נטרול פעילות הנגיף וחיזוק מערכת החיסון כך שהגוף יתחזק מחלת הנשיקה תסמינים של עייפות וחולשה יחלפו.

להתמודדות עם מחלת הנשיקה טיפול טבעי הוא מענה אמיתי הטיפול נבנה לאחר בדיקה ואבחון של החוליות החלשות בשרשרת ומשלב צמחי מרפא, טיפות הומאופטיות ודיקור סיני על-פי הצורך כדי לעזור לכם לצאת מזה.

הטיפול יעיל למצב מחלת הנשיקה כרונית או אקוטי, מקצר את זמן ההחלמה ומזרז את החזרה לעבודה ולפעילות נורמטיבית.

לשאלות נוספות וייעוץ התקשרו  054-4518306  

המלצות

מחלת הנשיקה עייפות ebv cmv
יונתן הוניגמן  Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול המשלב דיקור סיני וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם