רעשים בבטן איך להשקיט אותם ?

רעשים בבטן גורמים לאי נעימות חברתית גדולה במקום העבודה, לימודים ועוד. חוסר היכולת להשתיק רעשים מוגזמים מהבטן יוצרת תסכול והימנעות. גם ביקור אצל הרופא לרוב לא עוזר.

רעשים בבטן - ממה זה קורה?

עיכול תקין מתרחש בשקט יחסי, רוב הזמן וללא צלילים חריגים. אתם זוכרים איך זה הרגיש לפני שהרעשים בבטן החלו…

אך הפרעות עיכול שונות יכולות לגרום למצב של קולות מהבטן ורעשים חזקים מהבטן או רעשים של מים בבטן המגיעים בעיקר מהקיבה ומהמעי הדק.

בפעילות מערכת העיכול שלנו יש תנועה רבה. המזון שאכלנו נע מהפה דרך הושט לקיבה, הוא עובר המשך פירוק על ידי חומצת הקיבה ושרירים חזקים בקיבה שמועכים אותו דוחסים ומערבבים כדי שהחומצה תגיע לכל פיסת מזון שאכלנו.

בטן מקרקרת רעשים בבטן

מהקיבה עיסת המזון נעה לאורך המעי הדק. באמצעות שרירים שדוחפים אחד לאחר השני בצורת גל כדי לקדם את התכולה בדחיפה לכיוון הנכון. לאורך המעי מצטרפים אנזימים, חיידקי מעיים ידידותיים וחומרים נוספים להמשך פרוק המזון וספיגה ואז למעי הגס והחוצה. 
כפי שאתם מבינים יש בדרך תחנות רבות שיכולות לגרום להפרעה שתוביל לרעשים בבטן ולקרקורי בטן ולא מרעב . טיפול נכון מאשפר לאזן את הרעשים מהבטן.

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

בורבוריג-מה?

הגדרה הרפואית של בטן מקרקרת ורעשים מהבטן היא בורבוריגמוס – כמו הצלילים שנשמעים מהבטן.
לרוב זה נובע מבועת אויר שזזה מהר ומתערבבת ומערבבת את מיצי הקיבה או מתנועת מעי חזקה שמניעה את תוכן המעי המימי .

לכולנו יש גזים בבטן ולאורך מערכת העיכול. אך כאשר הגוף "מייצר גזים" בכמות גדולה או כאשר הנוזלים כלואים בקיבה ואינם יורדים / נספגים כראוי יכולים להיווצר קולות מהבטן ולעתים גם רעשים בבטן חזקים מאוד שישמעו כאילו הבטן מקרקרת.

פעמים רבות התופעה של קרקורי בטן ולא מרעב או רעשים בבטן אינה מגיעה לבד ויש בנמצא תופעות עיכול נוספות כמו: גזים מסריחים , הרבה גזים בבוקר, שלשולים, רגישות למזונות, מעי רגיז , בחילות, כאבי בטן, נפיחות לאחר אוכל, דיספפסיה, עייפות  אחרי האוכל, חוסר באנזימי עיכול שונים, עצירות, צרבות, חוסר איזון בחיידקי המעי, מחלות מעי דלקתיות כמו קרוהן קוליטיס ועוד.

מים בבטן – זה מצב בו יש רעשים של מים בבטן  גם אם חלפו יותר מ 30 דקות משתיית המים האחרונה. את הרעשים נשמע בפעילות גופנית או תוך כדי תנועות רגילות בבית. מצב זה יכול להעיד על פינוי איטי מהקיבה ויכול להגיב יפה לטיפול.

מהניסיון שלי אצל כל אדם אופי הרעשים מהבטן, התופעות הנלוות והזמן בהם הם מופיעים שונה. יש מטופלים אצלם רעשים בבטן אחרי אוכל תמיד מופיעים. אצל אחרים קרקורי בטן ולא מרעב מופיעים בהתאם לסוגי מזון שהם אכלו ויש כאלו שאצלם קרקורים בבטן וצלילים שהבטן משמיעה מושפעים ממתח וסטרס או מאופי רמת הפעילות היומיומית שלהם ומנח גוף. 
כל ניואנס כזה נותן פיסת מידע בפאזל של הטיפול כדי להבין מהו הגורם ולתפור את הטיפול המתאים כדי להיפתר מהבעיה. 

רעשים בבטן אחרי האוכל ובטן מקרקרת - כשניגשים לרופא

הרופאים פעמים רבות נוטים להקטין או להתעלם כשהתלונה העיקרית היא רעשים בבטן ללא הפסקה או להתייחס לנושא כגזים כלואים ולתת כטיפול כדורי פחם ולהמליץ על פרוביוטיקה.

אך מניסיוני כאשר צוללים לנושא של רעשי עיכול חזקים ויושבים לחקור אותו הוא בעיקר סימפטום לבעיית עיכול אחרת שנמצאת ואיזון וטיפול נכון למערכת העיכול משפר את הבעיה ומפסיק את הרעשים בבטן והצלילים הלא נעימים. 

רעשי עיכול רעשים בבטן ללא הפסקה איך מטפלים

נעים מאוד אני יונתן הוניגמן מטפל בבעיות עיכול בביו-רזוננס ורפואה סינית משנת 2008. 

אני מטפל בקליניקה פרטית ורואה מקרים רבים של רעשים בבטן וגזים או עייפות אחרי האוכל שמגיעים אלי כחלק מחוסר איזון בפעילות מערכת העיכול.

לשמחתי לאחר טיפול נכון ברוב המקרים יש שיפור משמעותי וגם העלמות מלאה של הרעש מהבטן או צלילים של בטן מקרקרת אחרי האוכל ובכלל של מצב העיכול האנרגיה והתחושה הכללית. זה הפתרון שלי לשאלה איך להפסיק קרקורי בטן.

בטיפול אני שמשלב כלים רבים ושיטות שונות השייכים לרפואה המשלימה כדי לאבחון את המצב ולהשיב את האיזון לבטן ולרעשי הבטן. 

איך מתחילים?

כאבי גב טיפול דיקור
hez

אבחון מעמיק

כאבי בטן טיפול דיקןר

התאמת תוכנית הטיפול

ביו-רזוננס טיפול בכאבי בטן

טיפול וחיזוק

תהליך הטיפול בבטן מקרקרת

בשלב הראשון : נבצע סריקה כדי לזהות את רמת התפקוד של מערכת העיכול ותוצאותיה יקבעו את מהלך הטיפול והמשכו על פי הנדרש.

המטרה הראשונית היא לנטרל כל גורם שמכביד על הגוף וגורם לרעש מהבטן או רעשים בבטן אחרי האוכל : סוגי מזון, גורמי אלרגיה, חיידקים חבויים וגורמים נוספים שעלו בבדיקה ומשפיעים על בריאותינו. בתחילה נתמקד בגורמים אלו עד לנטרולם.

בשלב השני : נתחיל לחזק את הגוף ואת האיברי העיכול החלשים עד שיתחזקו ונראה שהרעשים במעיים והקולות מהבטן פוסקים. בהמשך נתמוך על ידי צמחים ותוספים כדי להשיג יציבות לאורך זמן ונמנע מהבעיה לשוב.

רעשים מהבטן - כלים ומכשירי טיפול

מכשיר טיפול ביו-רזוננס – מכשיר הבדיקה במפגשים בקליניקה.

מכשיר טיפול הניתן למטופל הביתה בהתאם לצורך ולבעיה. העבודה עם המכשיר היא על בסיס יומי בביתו של המטופל ובשל כך תהליך הטיפול ברעשים מהבטן  יעיל .

תוספים – מינרלים, ויטמינים ואנזימים לפי הצורך.

פורמולות צמחים ותרופות הומאופטיות – תערובת צמחי מרפא סינים או טיפות הומאופטיות יינתנו למטופל במטרה לחזק את אסטרטגיית הטיפול בקרקורי הבטן ולא מרעב שלכם.

תפריט תזונה – בהתאמה לתוצאות הבדיקה ניתן תפריט תזונה לשם תמיכה בטיפול. התפריט משתנה ומשתפר מטיפול לטיפול עד להחלמה ברעשים מהבטן.

אני מזמין אתכם להתקשר ולתאם פגישה ולהתחיל להשתיק את הצלילי הבטן ! 

 יונתן – 054-4518306

שיתוף:

מאמרים נוספים

חבל שתעזבו בלי שיפור במצבכם !

שילחו הודעה ואחזור אליכם בהקדם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

דילוג לתוכן