רעשים בבטן איך להשקיט אותם ?

רעשים בבטן גורמים לאי נעימות גדולה במקום העבודה, לימודים ואפילו בסרט. חוסר היכולת להשתיק רעשים מוגזמים מהבטן יוצרת תסכול והימנעות.   

רעשים בבטן - ממה זה קורה?

בפעילות מערכת העיכול שלנו יש תנועה רבה. המזון שאכלנו נע מהפה דרך הושט לקיבה, הוא עובר המשך פירוק על ידי חומצת הקיבה ושרירים חזקים בקיבה שמועכים אותו ומעסים דוחסים ומערבבים כדי שהחומצה תגיע לכל פיסת מזון שאכלנו.

בטן מקרקרת רעשים בבטן

מהקיבה עיסת המזון נעה לאורך המעי הדק באמצעות שרירים שדוחפים אחד לאחר השני בצורת גל כדי לקדם את התכולה בדחיפה לכיוון הנכון.
לאורך המעי מצטרפים אנזימים, חיידקי מעיים ידידותיים וחומרים נוספים להמשך פרוק המזון ואז למעי הגס והחוצה. לפירוט והסבר על הדרך שמזון עובר לחצו כאן- תהליך העיכול

 עיכול תקין מתרחש בשקט יחסי רוב הזמן וללא צלילים חריגים, אתם בטח זוכרים איך זה הרגיש לפני שהרעשים בבטן החלו, אך הפרעות עיכול שונות יכולות לגרום למצב של רעשים מוגזמים מהבטן או רעשים של מים בבטן המגיעים בעיקר מהקיבה ומהמעי הדק.

בורבוריג-מה?

הגדרה הרפואית של בטן מקרקרת ורעשים מהבטן היא בורבוריגמוס – כמו הצלילים שנשמעים מהבטן.
לרוב זה נובע מבועת אויר שזזה מהר ומתערבבת ומערבבת את מיצי הקיבה או מתנועת מעי חזקה שמניעה את תוכן המעי המימי גם כן לפעמים בלווי גזים אך לא בהכרח.

לכולנו יש גזים בבטן ולאורך מערכת העיכול. אך כאשר הגוף "מייצר גזים" בכמות גדולה או כאשר הנוזלים כלואים בקיבה ואינם יורדים / נספגים כראוי יכולים להיווצר רעשים בבטן חזקים מאוד שישמעו כאילו בטן מקרקרת.

פעמים רבות התופעה של רעשים בבטן אינה מגיעה לבד ויש בנמצא תופעות עיכול נוספות כמו: גזים בבטן, שלשולים, רגישות למזונות, מעי רגיש  בחילות, כאבי בטן, נפיחות לאחר אוכל, דיספפסיה, עייפות  אחרי האוכל, חוסר באנזימי עיכול שונים, עצירות, צרבות, חוסר איזון בחיידקי המעי, מחלות מעי דלקתיות כמו קרוהן קוליטיס ועוד.

מהניסיון שלי אצל כל אדם אופי הרעשים מהבטן, התופעות הנלוות והזמן בהם הם מופיעים שונה. יש מטופלים אצלם רעשים בבטן אחרי אוכל תמיד מופיעים, אצל אחרים זה תלוי באיזה סוגי מזון הם אכלו ואצל אחרים זה מושפע מאופי ושיגרת היציאות שלהם, רמת הפעילות  או מנח גוף.  כל ניואנס כזה נותן פיסת מידע בפאזל של הטיפול כדי להבין מהו הגורם ולתפור את הטיפול המתאים כדי להיפתר מהבעיה. 

 

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

רעשים בבטן אחרי האוכל ובטן מקרקרת - כשניגשים לרופא

הרופאים פעמים רבות נוטים להתעלם כשהתלונה העיקרית היא רעשים בבטן ללא הפסקה או להתייחס לנושא כגזים כלואים ולתת כטיפול כדורי פחם ולהמליץ על פרוביוטיקה.

אך מניסיוני כאשר צוללים לנושא של רעשי עיכול חזקים ויושבים לחקור אותו הוא בעיקר סימפטום לבעיית עיכול אחרת שנמצאת ואיזון וטיפול נכון למערכת העיכול משפר את הבעיה ומפסיק את הרעשים בבטן ברוב המקרים. 

רעשי עיכול רעשים בבטן ללא הפסקה איך מטפלים

נעים מאוד אני יונתן הוניגמן מטפל בבעיות עיכול בביו-רזוננס ורפואה סינית משנת 2008. 

אני מטפל בקליניקה פרטית ורואה מקרים רבים של רעשים בבטן וגזים או עייפות אחרי האוכל שמגיעים אלי כחלק מחוסר איזון בפעילות מערכת העיכול.
לשמחתי לאחר טיפול נכון ברוב המקרים יש שיפור משמעותי וגם העלמות מלאה של רעשי הבטן או בטן מקרקרת אחרי האוכל ובכלל של מצב העיכול האנרגיה והתחושה הכללית. 

בטיפול אני שמשלב כלים רבים ושיטות שונות השייכים לרפואה המשלימה כדי לאבחון את המצב ולהשיב את האיזון הנדרש.

איך מתחילים?

כאבי גב טיפול דיקור
hez

אבחון מעמיק

כאבי בטן טיפול דיקןר

התאמת תוכנית הטיפול

ביו-רזוננס טיפול בכאבי בטן

טיפול וחיזוק

תהליך הטיפול בבטן מקרקרת

בשלב הראשון: נבצע סריקה כדי לזהות את את היכולת ורמת התפקוד של מערכת  העיכול ותוצאותיה יקבעו את מהלך הטיפול והמשכו על פי הצורך.

המטרה הראשונית היא לנטרל כל גורם שמכביד על הגוף וגורם לרעשים בבטן אחרי האוכל : סוגי מזון, גורמי אלרגיה, חיידקים, פטריות, ווירוסים חבויים וגורמים נוספים שעלו בבדיקה ומשפיעים על בריאותינו. בתחילה נתמקד בגורמים אלו עד לנטרולם.

בשלב השני: נתחיל לחזק את הגוף ואת האיברי העיכול החלשים עד שיתחזקו ונראה שהרעשים במעיים והבטן פוסקים. בהמשך נתמוך על ידי צמחים ותוספים כדי להשיג יציבות לאורך זמן ונמנע מהבעיה לשוב.

כלים ומכשירי טיפול

מכשיר טיפול ביו-רזוננס – מכשיר הבדיקה.

מכשיר טיפול  הניתן למטופל הביתה בהתאם לצורך ולבעיה. העבודה עם המכשיר היא על בסיס יומי בביתו של המטופל ובשל כך תהליך הטיפול יעיל וקצר.

תוספים – מינרלים, ויטמינים ואנזימים לפי הצורך.

פורמולות צמחים ותרופות הומאופטיות – תערובת צמחי מרפא סינים או טיפות הומאופטיות יינתנו למטופל במטרה לחזק את הטיפול על פי הצורך.

תפריט תזונה – בהתאמה לתוצאות הבדיקה ניתן תפריט תזונה לשם תמיכה בטיפול. התפריט משתנה ומשתפר מטיפול לטיפול עד להחלמה

אני מזמין אתכם להתקשר ולתאם פגישה ולהתחיל להרגיש יותר נעים בבטן ! 

 יונתן – 054-4518306

יונתן הוניגמן  Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול המשלב דיקור סיני וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם