התכווצויות בבטן

כיווצים בבטן בבטן יופיעו ב"זמן הכי לא נוח " משבשות לנו התוכניות ואת האיכות החיים. ממה הם נגרמים ? ואיך לטפל בהם?

התכווצויות בבטן -  מה זה ?

לאורך מערכת העיכול שלנו מהפה ועד לקצה, אם זה במעי דק, הגס או בקיבה פועלים שרירים חלקים לא רצוניים שמתכווצים כגל – אחד לאחר השני בכדי להניע ולדחוף קדימה את המזון שאנו אוכלים לאורך צינור העיכול ועד ליציאה בשירותים.

התכווצויות בבטן התחתונה או  עוויתות בבטן הן למעשה כיווץ חזק של מקטע שרירי הפועל באופן עצמאי ללא תאום עם השרירים לפניו ואחריו.

התכווצויות בבטן טיפול

התכווצויות בבטן אלו הגורמים העיקריים:

כיווץ זה בבטן לוחץ מאוד על עצבים וגורם לכאבים חזקים, עוויתות בבטן וגם להפרעה בהנעה של תוכן המעיים בצורה טובה דבר שנוטה להשפיע בשל כך על היציאות.
פיזיולוגית הגורם לכך אינו ברור וחד משמעי מבחינת עולם הרפואה. מה שכן ידוע הוא שתופעה זו של כאבי בטן התכווצויות מתרחשת כסימפטום שמלווה בעיות עיכול שונות. אני רוצה להוסיף שלרוב בטיפול ואיזון נכון, ניתן להפחית את הכיווצים בצורה משמעותית או להעלימם לגמרי.

 • גזים שהצטברו ולא משתחררים – ניסיון מערכת העיכול לדחוף אותם קדימה עלול לגרום לכאבים חזקים והתכווצויות בקיבה.
 • תופעה של כיווצים בבטן התחתונה ועוויתות בבטן המלווים בכאבי בטן ושלשולים, פעמים רבות מקושרים למעי רגיז.
 • זיהום במעי – לרוב מתאפיין בכיווצים חזקים המלווים בעיוותים בבטן וכמובן שלשולים.
 • התכווצויות בבטן בנשים – פעמים רבות קשורות למחזור החודשי, לפני תחילת המחזור או תוך כדי ופעמים רבות גם בביוץ יורגשו עוויתות בבטן ולחצים בבטן כאשר הביצית יוצאת מהשחלה.
 • התייבשות או כל מחסור של אלקטרוליטים המשפיע על פעילות העצבים במעי.
 • דלקת בקיבה או במעיים.
 • הצירויות מעיים – דלקת ממושכת או הידבקויות יכולים להוביל להיצרות של צינור המעי במקטעים בעייתיים ובשל כך לגרום לחצים בבטן וכאבים.
 • מחלות מעיים כרוניות כמו : מעי רגיז, קרוהן וקוליטיס.
 • כיווצי שרירים לאחר פעילות גופנית מאומצת סוג של שרירי בטן תפוסים אך עמוקים יותר, ולכן משפיעים אחרת.

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

תסמינים העיכול המלווים התקפי התכווצות בבטן הם רבים :
כאבי בטן,עוויתות בבטן, נפיחות, גרפסים מרובים, הקאות וצרבות. שינויים ביציאות, שלשולים וריר בצואה ואפילו התכווצויות בבטן התחתונה ובחילות כאבי ראש ומתן שתן מוגבר.

איך להעביר כאב בטן והתכווצויות בבטן?

אנשים רבים מדווחים על השינוי בהרגלים שמקלים עליהם

 • הימנעות מאלכוהול.
 • הפחתה של אכילת מזון חריף או מתובל מאוד.
 • הפסקה או הפחתה ניכרת בשימוש ב סיגריות.
 • הפחתה בצריכת מוצרי חלב ובשר אדום.
 • יותר – שתייה בכמות תקינה.
 • לצרוך יותר סיבים תזונתיים רצוי מסיסים במים.
 • פעילות גופנית והורדת רמת המתח נמצאו כעוזרים מאוד.
 • חימום הבטן  עם חמה.
 • לוודא ששתינו מספיק נוזלים. 
 • שימוש בתה קמומיל.

התכווצויות בבטן התחתונה

התכווצות בבטן התחתונה יכולה לנבוע ממספר גורמים רב.
באזור הבטן התחתונה יש אברים ורקמות שונים שיכולים להיות מעורבים:

שרירים גידים ורצועות – עלולים בשל פעילות גופנית להתכווץ ולכאוב שרירי בטן תפוסים יודעים לעשות כאבי בטן והתכווצויות בבטן התחתונה. שרירי בטן תפוסים מגיבים יפה ומהר לטיפול.

הפרעות אורטופדיות ומנח גוף לא מאוזן בעבודה יכול ליצור התכווצויות בבטן התחתונה בעיקר בהקשר לישיבה ממושכת או פעילות גופנית בתנועה ספציפית וגם כאבי בטן בשכיבה ממושכת.

רקמות חיבור – לאחר ניתוחים באזור כמו אפנדציט, קילה, ניתוח קיסרי ועוד 
אברי רביה – הנשיים בעיקר והגבריים יכולים בהפרעה לגרום להתכווצות בבטן התחתונה ועוויתות בבטן.
אברי העיכול – מעי דק, גס התרעות תפקודיות כמו מעי רגיז או מבניות כמו מחלות מעי דלקתיות  לרוב הביטוי יהיה התכווצויות בבטן ושלשולים או התכווצויות לאחר אכילה ולעתים התכווצות מעיים על בטן ריקה.

לכן סיפור המקרה הוא חשוב כדי לקבל הבנה נכונה של המקרה ,מה גרם לכך? מתי זה החל ? מה מחריף או מעורר התכווצויות בבטן התחתונה, אלו תופעות נוספות מגיעות במקביל לעיוותים בבטן יעזור לטפל נכון בבעיהcyi

 

התכווצות בבטן במחזור :

בנשים התכווצויות בבטן התחתונה המופיעות בצורה חזרתית במועדים הורמונליים לאורך ימי המחזור החודשי או בין מועד ווסת לווסת זו תופעה נפוצה שמגיבה מאוד יפה לטיפול.

התכווצויות בבטן על רקע גניקולוגי יכולות להרגיש בצורה ברורה כהתכווצויות ברחם ימים לפני המחזור או במשך ימי המחזור וגם כיווצים בשחלות בימי ביוץ הם נפוצים.
לפעמים כל אזור הבטן התחתונה נפוח ודואב בלוייו התכווצויות חזקות בבטן התחתונה שמופיעים כל פעם במקום אחר. שלשולים במחזור מאוד נפוצים, כאשר המצב מעורב עם דחיפות גדולה זה גם יוצר הפרעה משמעותית לאיכות החיים ופה ניתן לעזור 

הרפואה הסינית מכירה בייחודיות האנטומיה של האישה ומחייבת התייחסות לימי המחזור כמעט בכל טיפול ולכן ישנה הבנה עמוקה וכלים לטפל בהצלחה בכאבי בטן התכווצויות ברחם ובשחלות, עיוותים בבטן ובעיות מחזור שונות.

התכווצויות בבטן טיפול שעוזר :

מניסיוני הטיפולי פעמים רבות תופעה זו של התכווצות בבטן התחתונה היא מנורות האזהרה המתריעה על בעיה נוספת ולרוב אינה נוטה להגיע לבד. במפגש הראשון בקליניקה אני דבר ראשון מחפש לזהות סימני מצוקה נוספים של מערכת העיכול. כמו סימנים המעידים על חוסר איזון תפקודי של איברי העיכול, אני גם מחפש אחר גורם חיצוני שפלש ומפריע לפעילות תקינה או רגישות חזקה למזון שמגרה את המערכת לתגובה הזו.

אני משלב בקליניקה 2 שיטות טיפול המשלימות אחת את השנייה, ביו-רזוננס ורפואה סינית. לכל אחת יתרונות משלה והשילוב מאוד יעיל לבעיות עיכול ונותן מענה גם להתכווצות בבטן.

איך מתחילים?

כאבי גב טיפול דיקור
hez

אבחון מעמיק

כאבי בטן טיפול דיקןר

התאמת תוכנית הטיפול

ביו-רזוננס טיפול בכאבי בטן

טיפול וחיזוק

עוויתות בבטן בראייה הסינית

בראיה של הרפואה הסינית ישנם מערכות יחסים בין איברי הגוף השונים האחראיים על ייצור האנרגיה של הגוף מהמזון שאנו צורכים ומהנשימה. 

לכל איבר תפקיד מוגדר ובתהליך והשפעה על המכלול בתהליך פרוק המזון על פי הראייה הסינית מעורבים בעיקר האיברים טחול וקיבה.

קיבה היא הקיבה שכולנו מכירים, אך הטחול הסיני מבחינת תפקיד ופעילות, משויך יותר לאיברים – לבלב, מעי הדק והמעי הגס בשל היכולת של לפרק ולספוג מזון שלה אחראי לטחול הסיני.

תהליך פרוק המזון ושינוע אבני היסוד שלהם הגוף זקוק לתפעול ותחזוקה הוא מורכב ומערב מאות תהליכים מקבילים. מי שאחראי על הטיימינג של הפעילות הזו בחלקו הוא איבר נוסף, מאוד משמעותי בראייה הסינית והוא הכבד.

חשוב לציין שהכבד הסיני מבטא נפח מסוים של העולם הרגשי והוא אחראי על הציר המחבר בין הרגשי לפיזי. הכוונה שכל ביטוי פיזי המוחמר או מושפע ממצב רגשי של ממתח, כעסים, עצבים, חוסר שקט וכו… יהיה בראייה הסינית לרוב קשור לאיבר הכבד.

לכבד יש קשר לפעילות חשמלית בגוף, בעיקר כזו שבאה והולכת לסירוגין ללא עקביות ברורה, כמו רוח שחולפת. כאבי ראש, טיקים, מעי רגיז, התכווצויות שרירים שונות – וגם המעי או הקיבה הם שרירים לא רצוניים המושפעים מהכבד.

בטיפול הסיני נרצה לאזן בין הכבד לאיברי העיכול – קיבה או טחול במטרה לטפל בהתכווצויות בבטן התחתונה החוזרות ולמנוע את חזרתם. 

 

לאורך הטיפול בכיווצים בבטן

בעזרת המכשיר במפגשים מתבצע מעקב אחר השינויים במצבו של המטופל, ושלבי הטיפול מתקדמים בהתאם עד שכיווצי הבטן נפתרים.

 • יינתן תפריט תזונה מותאם אישית שמשתנה לאורך הטיפול, המטרה היא להפחית מזונות המכבידים על מערכת העיכול ובכך לעזור לה להחלים יותר מהר מהתכווצויות בבטן ושלשולים.
 •  נעשה שימוש במכשיר השייך לשיטת הביו- רזוננס שיושאל למטופל לעבודה בביתו למשך שבועות.
 • אתן צמחי מרפא ,תוספים או אנזימים על פי הצורך.
 • אשלב דיקור סיני במפגשי ההמשך כדי לתמוך בתהליך ( שלב זה אינו  מחייב למי שנרתע ממחטים 

הטיפול בכיווצים בבטן הינו יעיל ומראה תוצאות טובות בטיפול.
בסוף המפגש הטיפול הראשון נוכל לקבוע את מסגרת הטיפול הנדרש בהתאם לאופי הבעיה ולהעריך מהו טווח הזמן הנדרש לטיפול כדי לראות תוצאות.

אני מזמין אתכם  ליצור קשר להגיע לטיפול בהתכווצות בבטן ולשפר את איכות החיים שלכם.

 

צרו קשר עכשיו לקביעת תור ותתחילו להרגיש טוב בחזרה 054-4518306
מעי רגיז טיפול - המלצה

שיתוף:

מאמרים נוספים

חבל שתעזבו בלי שיפור במצבכם !

שילחו הודעה ואחזור אליכם בהקדם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

דילוג לתוכן