נפיחות בבטן

זו לא גזירת גורל וכן ניתן לטפל בה. נפיחות בבטן נגרמת בשל פעולת פרוק לא מלאה של המזון ותסיסה שלו על ידי חיידקי המעי הגורמת לנפח הבטן לעלות וליצור בטנונית קטנה או גדולה, אי נעימות  במגע ולחץ על הבטן, וכמובן גם חוסר נוחות אסטטית. הנפיחות בבטן לרוב מתרחשת לאחר אכילה גם של כמות מועטה של מזון ובמצבים קיצוניים אפילו לאחר שתייה של מים הבטן מתנפחת מאוד. לרוב הנפיחות אינה מגיעה לבד מתלווים לה תסמינים נוספים כמו: כאבים בבטן או בגב, גזים בחילה ורעשים בבטן.

שלשולים

כאן אדבר על איך תוכלו לעשות בדיקה בבית לתפקוד העיכול שלכם וגם נבין מהי הדרך לטפל בנפיחות בבטן .

בטן נפוחה תפוחה ומציקה לכם גם לאחר ארוחה קטנה? כל דבר קטן שאתם אוכלים עושה לכם נפיחות, גזים, אי נעימות ,כאב בבטן  ?

אלו הם סימנים של תפקוד חלש של מערכת העיכול!

נפיחות בבטן בדיקה בבית

כדי לבדוק איך ניתן לעזור שלב ראשון ניתן לעשות בדיקה ראשונית החסירו מהתפריט לגמרי למשך כשבוע את כל מוצרי החלב והגבינות מהתפריט שלכם. כן כן ! גם את החלב בנס הקפה. ותראו אם אתם חשים הקלה בעוצמת הנפיחות או בתדירות בהן הנפיחות בבטן מופיעה.

שבוע אח”כ החסירו לגמרי מהתפריט לשבוע נוסף – גלוטן, קמח, לחם ודגנים כולל אורז, פסטה, פתיתים, מאפים ועוגיות.

כן, כן זה לא פשוט, אבל זה רק שבוע אחד ותגלו אם אלו הם שגורמים לכם לכאבי הבטן ואי נוחות.

במשך הבדיקה כדאי לאכול מזון פשטו כדי לא להכביד על המערכת. לכן מומלץ מאוד להימנע מבשר אדום, העדיפו ירקות מבושלים כמו בטטה תפוח אדמה דלעת והימנעו מירקות קשים לעיכול כמו – כרוב, חסה, כרובית, ברוקולי, צנון ,סלק חי, נבטים ,קולרבי ועדשים.

חשתם הטבה?  אפילו הטבה קלה? ולא ידוע לכם על אלרגיה ללקטוז או גלוטן אז כנראה שמערכת העיכול שלכם לא בשיאה וחיזוק נכון יעשה עבודה טובה בשיקום התפקוד שלה ככה שתוכלו לחזור ולאכול יותר בחופשיות ללא תחושת הנפיחות המטרידה.

נפיחות בבטן טיפול מקצועי

אם לא חשתם הקלה אז המצב מצריך בדיקה מקצועית ומעמיקה יותר כדי לחזור לתפקוד תקין. הגורמים האפשריים הם שונים ומגוונים -:רגישות למזון, חוסר באנזימים, חומציות קיבה נמוכה, שגשוג או חוסר חיידקים טובים, דלקתיות במעי והפרעות תפקודיות במערכת העיכול.

בבדיקה אחפש מהם הגורמים שבגללם מערכת העיכול שלכם אינה מתפקדת טוב, אשלב אבחון בשיטת הביו-רזוננס ובכלים של רפואה סינית במטרה לזהות את הגורמים לבעיה.

איך מתחילים?

hez

אבחון מעמיק

התאמת תוכנית הטיפול

טיפול וחיזוק

בסוף המפגש הראשון אוכל להצביע על הגורם שאינו מאוזן ולהצביע על דרך הטיפול המומלצת לכם ולהגדיר טווח זמן בו אצפה לראות שיפור במצבכם. כחלק מהטיפול ולאחר הבדיקה אתן לכם תפריט ספציפי לכם, ללא ניסוי וטעייה, אלא כחלק משולב בטיפול בנוסף לכלים נוספים כמו: צמחי מרפא, תוספים לפי הצורך, מכשיר לעבודה בבית דיקור סיני לפי הצורך והענות כמובן.

אני מזמין אתכם ליצור קשר ולהפסיק לסבול מנפיחות בבטן לשאלות נוספות וייעוץ התקשרו  054-4518306  !    

כאב בטן ונפיחות
יונתן הוניגמן  Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול משולב ברפואה סינית וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם