נפיחות בבטן

זו לא גזירת גורל וכן ניתן לטפל בה !

נפיחות בבטן נגרמת בשל פעולת פרוק לא מלאה של המזון ותסיסה שלו על ידי חיידקי המעי הגורמת לנפח הבטן לעלות וליצור בטנונית קטנה או גדולה, אי נעימות במגע ולחץ על הבטן, וכמובן גם חוסר נוחות אסטטית. נפיחות בבטן לרוב מתרחשת לאחר אכילה גם של כמות מועטה של מזון ובמצבים קיצוניים אפילו לאחר שתייה של מים הבטן מתנפחת מאוד. לרוב נפיחות בבטן  אינה מגיעה לבד מתלווים לה תסמינים נוספים כמו: כאבים בבטן או בגב, גזים בחילה ורעשים בבטן.

שלשול

כאן אדבר על איך תוכלו לעשות בדיקה בבית לתפקוד העיכול שלכם וגם נבין מה נדרש כדי לטפל בבעיה של נפיחות בבטן.

בטן נפוחה  או תפוחה ומציקה לכם גם לאחר ארוחה קטנה? כל דבר קטן שאתם אוכלים עושה לכם נפיחות בבטן,  גזים, אי נעימות  או כאב בבטן ?

אלו הם סימנים של תפקוד חלש של מערכת העיכול!

נפיחות בבטן בדיקה בבית

כדי לבדוק איך ניתן לעזור לנפיחות בבטן שלב ראשון ניתן לעשות בדיקה פשוטה החסירו מהתפריט לגמרי למשך שבוע שלם באופן מוחלט את כל מוצרי החלב והגבינות מהתפריט שלכם. כן כן ! גם את החלב בנס הקפה ולא חלב יוגורט או גבינות צאן או חלב דל לקטוז ופתרונות יצירתיים אחרים לא משתתפים בבדיקה. ותראו איך אתם לאחר שבוע? אם אתם חשים הקלה בעוצמת הנפיחות או בתדירות בהן הנפיחות בבטן מופיעה או בתסמיני בטן אחרים שיש לכם בדרך כלל.

שבוע אח"כ החסירו לגמרי מהתפריט לשבוע נוסף – גלוטן, קמח, לחם ודגנים כולל אורז מלא, פסטה, פתיתים, מאפים ועוגיות.

כן ! זה נכון ! זה לא פשוט, אבל זה רק שבוע אחד ובעזרתו תגלו אם אלו הם שגורמים לכם לכאבי הבטן ואי נוחות בשגרה.

במשך  זמן הבדיקה כדאי לאכול מזון פשוט כדי לא להכביד על המערכת. לכן מומלץ מאוד להימנע מבשר אדום, העדיפו ירקות מבושלים כמו בטטה תפוח אדמה דלעת והימנעו מירקות קשים לעיכול כמו – כרוב, חסה, כרובית, ברוקולי, צנון ,סלק חי, נבטים ,קולרבי ועדשים.

חשתם הטבה בנפיחות בבטן?  אפילו הטבה קלה בתחושה? ובהנחה שלא ידוע לכם על אלרגיה ללקטוז או גלוטן אז כנראה שמערכת העיכול שלכם לא בשיאה וחיזוק נכון יעשה עבודה טובה בשיקום התפקוד שלה ככה שתוכלו לחזור ולאכול יותר בחופשיות ללא תחושת הנפיחות המטרידה.

חשוב לי לציין כאן דבר חשוב! האוכל הוא לא הגורם לבעיות העיכול שלכם !

ככל שמזון שאנו צורכים הוא יותר מאתגר לפרוק על ידי מערכת העיכול שלנו. ככה יופיעו יותר תסמינים והפרעות עיכול אם המערכת חלשה.
כשם שאם הרכב שלנו לא סוחב בעלייה סטנדרטית, לא נגיד העליות האלו קשות אלא נבין שהמנוע של הרכב חלש. 

נפיחות בבטן טיפול מקצועי

אם לא חשתם הקלה אז המצב מצריך בדיקה מקצועית ומעמיקה יותר כדי לחזור לתפקוד תקין. הגורמים האפשריים הם שונים ומגוונים -:רגישות למזון, חוסר באנזימים, חומציות קיבה נמוכה, שגשוג או חוסר חיידקים טובים, דלקתיות במעי והפרעות תפקודיות במערכת העיכול.

בבדיקה אחפש מהם הגורמים שבגללם מערכת העיכול שלכם אינה מתפקדת טוב, אשלב אבחון בשיטת הביו-רזוננס ובכלים של רפואה סינית במטרה לזהות את הגורמים לבעיה.

איך מתחילים?

כאבי גב טיפול דיקור
hez

אבחון מעמיק

כאבי בטן טיפול דיקןר

התאמת תוכנית הטיפול

ביו-רזוננס טיפול בכאבי בטן

טיפול וחיזוק

בסוף המפגש הראשון אוכל להצביע על הגורם שאינו מאוזן ולהצביע על דרך הטיפול המומלצת לכם ולהגדיר טווח זמן בו אצפה לראות שיפור במצבכם. כחלק מהטיפול ולאחר הבדיקה אתן לכם תפריט ספציפי לכם, ללא ניסוי וטעייה, אלא כחלק משולב בטיפול בנוסף לכלים נוספים כמו: צמחי מרפא, תוספים לפי הצורך, מכשיר לעבודה בבית דיקור סיני לפי הצורך והענות כמובן.

אני מזמין אתכם ליצור קשר ולהפסיק לסבול מנפיחות בבטן לשאלות נוספות וייעוץ התקשרו  054-4518306  !    

כאב בטן ונפיחות
יונתן הוניגמן  Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול המשלב דיקור סיני וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם