תולעי מעיים מבוגרים

תולעי מעיים מבוגרים

תולעי מעיים ופרזיטים שונים במערכת העיכול, אינם הדבקות השייכות לתקופת הילדות בלבד. מבוגרים רבים המתלוננים על בעיות עיכול וכאבי בטן סובלים מתולעי מעיים ופרזיטים גם אם לא חזרו מביקור במדינת עולם שלישי לאחרונה או בכלל.

ידוע לכולנו שבילדים הדבקה בתולעים מתרחשת מה תולעי מעיים מבוגריםר מאוד. ילדים קטנים החיים תחת אותה קורת גג (בית משפחה, גנים ,מעונות וכו') לרוב ידבקו אחד מהשני ולנו יהיה מעט שנוכל לעשות כדי למנוע זאת. הסיבה לכך היא ביצי התולעים שמתפזרות בכל מקום. הם בעלות עמידות גובהה לסביבה, כך שהם "רק ממתינות" להזדמנות הנכונה.

הטיפול התרופתי לתולעי מעיים על ידי רופא המשפחה ניתן לכל תושבי הבית גם להורים וגם לאחים שעוד לא נדבקו. הטיפול ניתן בשני פעימות ובהפרש זמן, זאת כדי לוודא חיסול של התולעים ,התולעים שיצאו מהביצים שבמעיים וכיוון שלא פעם הדבקה נוספת מביצים מתרחשת ישירות לאחר המנה הראשונה של התרופה.

אם כך, ברור לכולם שתולעי מעיים הם יכולים גם להדביק מבוגרים אבל רופאי המשפחה ואפילו גסטרולוגים אינם נוטים לחפש אותם כאשר מבוגרים מתלוננים על כאבי בטן ותופעות עיכול שונות. אוטומטית נשלחים לקולונוסקופיה וגסטרוסקופיה שחשיבותם ברורה לאבחון, אך שאלה כמו – האם יש ילדים בבית שסבלו או סובלים מתולעים ???  אינן נשאלת באופן קבוע וכך דברים מתפספסים.  

כאשר הבית שלנו "ממוקש" לא נוכל גם אנחנו להימנע מהדבקה, אפילו סבא וסבתא או אורחים שבאים עלולים להדבק.

התסמינים להדבקה משתנים על פי סוג התולעת הם אינם אותו גירוד לילי בישבן בלבד, רק בחלק מהמקרים הוא מופיע, פעמים רבות למעט בעיות עיכול "חלשות" כמו נפיחות בטנית, גזים,כאבי בטן, שינויים ביציאה, ללא פתרון אין תסמינים.

לפירוט נוסף על סוגי תולעים בארץ וסימפטומים – לחצו כאן


תולעי מעיים טיפול

אצל מבוגרים רבים שבאים לבדיקה

שלשולים במשך תקופה ארוכה – למה זה קורה

אך אצל אנשים רבים הסובלים משלשולים במשך תקופה ארוכה ולא נמצא דבר בבדיקות, הגורם הוא זיהום שעבר ולא לגמרי נפתר או חוסר איזון בתפקוד מערכת העיכול בהם ניתן לטפל.
לכתבה המלאה לחץ כאן

אני מוצא לא פעם תולעים שהם נושאים זמן רב, חיידקים או פרזיטים שונים, הגורמים לבעיות עיכול וטיפול יעל בהפ פותר את הבעיה. ישנם אנשים שמדווחים שלפני הגעתם לבדיקה טופלו בקנדידה ואפילו מעי רגיזוגם קיבלו תפריט בתזונה קשה לחודשים ארוכים ללא תוצאות. אין זה פלא שמצב כזה מתקיים כאשר האבחון אינו תואם את הבעיה. 

לכן כל טיפול אצלי מתחלק ל 2 שלבים: 

בשלב הראשון: נבצע סריקה מקיפה לזיהוי גורם הבעיה.

בשלב השני: נתחיל טיפול משולב לנטרול מקור הבעיה, והשבת תפקוד תקין למערכת העיכול.

הטיפול משלב תפריט תזונה מותאם, צמחי מרפא ותוספים, מכשיר לעבודה בבית, על פי הצורך.

אל תבזבזו זמן רב על סבל מיותר, קיבעו פגישת אבחון, לאחר המפגש הראשון נדע מה היא הבעיה ואיך הכי קל לפתור אותה. בטיפול נכון, בטווח זמן של שבועיים עד חודש כבר תרגישו בשיפור מהותי.        

  לשאלות נוספות וייעוץ התקשרו  054-4518306  !       

 

שם מלא חובה
מס טלפון
כתובת מייל חובה
נושא הפנייה
הזן את הקוד שבתמונה חובה
כדי להשתמש ב-CAPTCHA את/ה צריך שהתוסף Really Simple CAPTCHA יותקן
הודעה
לשאלות מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם