טיפול בדיקור סיני ורפואה סינית 

רפואה סינית היא שיטת טיפול עתיקה הקיימת כ- 4,000 שנה. מטרתה היא חיזוק הגוף ואיזונו לשם חזרה לתפקוד אופטימלי חיוניות ובריאות.
זוהי רפואה טבעית ללא תופעות לוואי ופעמים רבות מצליחה במקומות בהם הרפואה המערבית לא נותנת מענה.  

כיצד פועלת השיטה?  

הרפואה הסיני והדיקור הסיני בפרט מוכרים על ידי ארגון הבריאות העולמי כדרך טיפולית למגוון גדול של מחלות ובעיות רפואיות. היא הפכה להיות מערך הטיפול המשלים הנפוץ ביותר. הטיפול ברפואה סינית מטפל באדם ולא רק במחלה. זהו עיקרון טיפולי חשוב בטיפול בעיות אורתופדיות וגם בבעיות פנימיות. מטרת הטיפול היא לעודד את יכולת ההחלמה הטבעית של הגוף ובשל כך ההצלחה הרבה.

דיור סיני

יתרון הדיקור ורפואה סינית

ברפואה הסינית מחפשים אחר שורש הבעיה שממנו נובעים הסימפטומים השונים. טיפול נכון בשורש הבעיה במקביל לאיזון וחיזוק האיברים הרלוונטיים מעודד את הגוף להחלים ומניב פתרון אמיתי לבעיה לטווח זמן ארוך.

דיקור סיני במרכז - איך עובד הטיפול?

בראייה הסינית מסתכלים על האדם כשלם. קיימים 12 איברים עיקריים האחראים על ייצור אנרגיה ותפקוד פיזי ורגשי תקינים. לכל איבר מספר פעילויות ותחומי אחריות המשפיעים על כלל הגוף. כל האיברים תומכים ומשולבים אחד בשני כך שלא ניתן להפריד ביניהם.

לכל איבר יש שלוחה אנרגטית שיוצאת מהאיבר עצמו ונפרשת לאורך הגוף, לגפה ועד קצות האצבעות. אותם שלוחות הם נתיבים המרשתים את הגוף ונקראים מרידיאניים. על גבי המרידיאניים ממוקמות נקודות הדיקור. באמצעותן ניתן לאבחן ולטפל וכך להשיב איזון לגוף.

שיטות טיפול:

רפואה סינית היא מערך רפואי שלם הכולל: אבחון, טיפול פיזי ומתן "תרופות סיניות".

אבחון – כולל תשאול מקיף של של הנבדק על אופי הבעיה והרגלי אורח החיים. שלב שני הוא בדיקה פיזית, מטרתה חיפוש אחר אזורים רגישים, רפלקסים, נקודות דיקור ואיכות הדופק בראייה סינית. זו בדיקה מקיפה המאפשרת לזהות את מאזן האנרגיה בגוף ולהבין לעומק את מקור הבעיה.

כלים טיפוליים טיפול במגע, מוקסה, ונקודות דיקור.

נקודות דיקור – גירוי נקודות דיקור גורם להפעלת פעילות הנקודה ויכול להתבצע בכמה צורות: לחיצה, חימום, שימוש במגנט ודיקור סיני – המחטים שבשימוש הם דקיקות בעובי מעט מעל שערה ולכן לרוב לא כואבות.

דיקור סיני הוא כלי  יעיל להפעיל את נקודות הדיקור כדי לטפל ולרפא אך במידה וישנה התנגדות או מניעה גדולה ממחטים  קיימות דרכים חלופיות כמו : שימוש במגנטים , לייזר או תדרים. 

צמחי מרפא – אלו "תרופות סיניות" תערובות של צמחי מרפא סינים שנרקחות בהתאם למצבו הספציפי של המטופל. מטרתם היא לקדם את העיקרון הטיפולי ולחזק אותו גם בימים שבהם לא נפגשים בין הטיפולים. זוהי תוספת חשובה לטיפול כיוון שהיא מקצרת את מספר המפגשים ומקדמת את תהליך ההבראה.

תזונה סינית – הסינים הסתכלו על מזון בצורה שונה במהותה מההסתכלות המערבית. הדגש הוא לא איזה חומר פעיל או כמה קלוריות יש בפריט מזון זה או אחר, אלא איזו השפעה או פעילות הוא מעורר בגוף. לכן גם המזון, כמו הפורמולות, הוא כלי לתמיכה וחיזוק הטיפול שנבחר. ולאחר סיום הטיפול המלצות התזונה ישמשו כטיפול מונע לתחזוקה ושימור ההטבה.

 כל צורות הטיפול חוברות יחדיו כדי לקדם בצורה שלמה  טבעית את תהליך הריפוי.

רפואה סינית, דיקור סיני וצמחי מרפא - מחקרים

בבסיס הרפואה הסינית התבצע מאז ומעולם תיעוד ומחקר מעמיק. תוצאות טיפול טובות הן אלו שבשעתו הצילו אנשים מסבל רב ואפילו ממוות. כאשר חיי התושבים תלויים בידע של רופא הכפר והצמחים שבאזור, תיעוד הידע מעקב ומחקר הוא הכרחי. גם כיום רפואה סינית היא התחום המשלים הנחקר ביותר: מחקרים רבים מתבצעים באוניברסיטאות ובבתי חולים במזרח ובמערב ומתפרסמים במגזינים רפואיים נחשבים.

להלן מספר דוגמאות:

מחקר המעיד על יעילותו של דיקור סיני ומוקסה בטיפול בתסמונת המעי הרגיז – מראה על שיפור ניכר בין קבוצת פלצבו לקבוצת הבדיקה לאחר 4 שבועות טיפול בתדירות של פעמיים בשבוע. השיפור ניכר בגזים, נפיחות, כאב ואי נוחות בבטן וכן אופי היציאות. התוצאה – קבוצת הניסוי דיווחה על שיפור של 59% בתסמינים, קבוצת הפלצבו דיווחה על שיפור של 1% אחוז בלבד (קראו מחקר).

מחקר המעיד על יעילותו של דיקור סיני על פני תרופה להפחתת חומציות בקיבה – לטיפול בכיב פפטי – מחקר הנערך על 276 איש, הראה כי השיפור בתסמינים ובכאבים היה גדול יותר בקבוצת הדיקור מאשר בקבוצה השנייה שטופלה על ידי תרופה נפוצה להפחתת חומציות בקיבה מסוג climetidine. השיפור בשתי הקבוצות היה רב ועמד על 90% לקבוצת דיקור סיני ו 88% לקבוצת ה climetidine, אך ניתן היה לראות בבירור את יעילות הדיקור לטיפול בכיב פפטי. קראו מחקר.

דיקור סיני: לא פעם מסייע יותר מטיפול קונבנציונלי: לכתבה לחצו כאן.

האם נמצאו המרידיאנים? עבודה המקשרת בין מערכת פיזיולוגית של תעלות פנימית בגוף, המחברת איברים פנימיים ומובילה חומצות אמיניות ו DNA למערכת המרידיאנים הסינית. (קראו סיכום בסוף)  קרא עוד 

Acupuncture The Evidence – זוהי תוכנית עומק של ה BBC שעוקבת אחר יעילות ואופן הטיפול בדיקור סיני.

שיתוף:

מאמרים נוספים

חבל שתעזבו בלי שיפור במצבכם !

שילחו הודעה ואחזור אליכם בהקדם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

דילוג לתוכן