רפואה סינית

רפואה סינית 
 

רפואה סינית היא שיטתרפואה סינית טיפול עתיקה הקיימת כ- 4,000 שנה. מטרתה היא חיזוק הגוף ואיזונו לשם חזרה לתפקוד אופטימלי חיוניות ובריאות.
זוהי רפואה טבעית ללא תופעות לוואי ופעמים רבות מצליחה במקומות בהם הרפואה המערבית לא נותנת מענה.

הרפואה הסינית מוכרת על ידי ארגון הבריאות העולמי כדרך טיפולית למגוון גדול של מחלות ובעיות רפואיות. היא הפכה להיות מערך הטיפול המשלים הנפוץ ביותר. הטיפול ברפואה סינית מטפל באדם ולא רק במחלה. זהו עיקרון טיפולי חשוב,  בבעיות אורתופדיות וגם בבעיות פנימיות, מטרת הטיפול היא לעודד את יכולת ההחלמה הטבעית של הגוף. ולכן ההצלחה הרבה.

+ למחקרים וכתבות בנושא הדיקור ורפואה סינית – לחץ כאן.

 

יתרון הרפואה הסינית

ברפואה הסינית מחפשים אחר שורש הבעיה שממנו נובעים הסימפטומים השונים. טיפול נכון בשורש הבעיה במקביל לאיזון וחיזוק האיברים הרלוונטיים מעודד את הגוף להחלים ומניב פתרון אמיתי לבעיה לטווח זמן ארוך.

 

רפואה סינית – איך עובד הטיפול?

בראייה הסינית מסתכלים על האדם כשלם. קיימים 12 איברים עיקריים האחראים על ייצור אנרגיה ותפקוד פיזי ורגשי תקינים. לכל איבר מספר פעילויות ותחומי אחריות המשפיעים על כלל הגוף. כל האיברים תומכים ומשולבים אחד בשני כך שלא ניתן להפריד ביניהם.

לכל איבר יש שלוחה אנרגטית שיוצאת מהאיבר עצמו ונפרשת לאורך הגוף, לגפה ועד קצות האצבעות. אותם שלוחות הם נתיבים המרשתים את הגוף ונקראים מרידיאניים. על גבי המרידיאניים ממוקמות נקודות הדיקור. באמצעותן ניתן לאבחן ולטפל וכך להשיב איזון לגוף.

 

שיטות טיפול:

רפואה סינית היא מערך רפואי שלם הכולל: אבחון, טיפול פיזי ומתן תרופות "תרופות סיניות" כמובן.

אבחון – כולל תשאול מקיף של של הנבדק על אופי הבעיה והרגלי אורח החיים. שלב שני הוא בדיקה פיזית, מטרתה חיפוש אחר אזורים רגישים, רפלקסים, נקודות דיקור ואיכות הדופק בראייה סינית. זו בדיקה מקיפה המאפשרת לזהות את מאזן האנרגיה בגוף ולהבין לעומק את מקור הבעיה.

כלים טיפוליים טיפול במגע, מוקסה, ונקודות דיקור.

נקודות דיקור – גירוי נקודות דיקור גורם להפעלת פעילות הנקודה ויכול להתבצע בכמה צורות: לחיצה, חימום, שימוש במגנט ודיקור סיני – המחטים שבשימוש הם דקיקות בעובי מעט מעל שערה ולכן לרוב לא כואבות.

    דיקור סיני הוא יעיל אך במידה וישנה התנגדות קיימות דרכים חלופיות. 

צמחי מרפא – אלו "תרופות סיניות" תערובות של צמחי מרפא סינים שנרקחות בהתאם למצבו הספציפי של המטופל. מטרתם היא לקדם את העיקרון הטיפולי ולחזק אותו גם בימים שבהם לא נפגשים בין הטיפולים. זוהי תוספת חשובה לטיפול כיוון שהיא מקצרת את מספר המפגשים ומקדמת את תהליך ההבראה.

תזונה סינית – הסינים הסתכלו על מזון בצורה שונה במהותה מההסתכלות המערבית. הדגש הוא לא איזה חומר פעיל או כמה קלוריות יש בפריט מזון זה או אחר, אלא איזו השפעה או פעילות הוא מעורר בגוף. לכן גם המזון, כמו הפורמולות, הוא כלי לתמיכה וחיזוק הטיפול שנבחר. ולאחר סיום הטיפול המלצות התזונה ישמשו כטיפול מונע לתחזוקה ושימור ההטבה.


 כל צורות הטיפול חוברות יחדיו כדי לקדם בצורה שלמה את הריפוי.

 

דיקור סיני טיפול בדיקור