מחלות מין - כי צריך לדבר על זה

מחלות מין הן לא רק איידס, הן קימות מאות שנים ועדיין מסתובבות כאן בינינו, גם בין אלו שמשתמשים באמצעי מניעה וגם באלו שיש להם בן זוג קבוע. הסיבה היא פשוטה – לא כל אדם שנדבק יודע זאת, כיוון שלא כל אחד מפתח סימנים המעידים על הדבקה או מחלה. לצערנו עובדה זו לא מפחיתה את הסכנות הנלוות או את המשך ההדבקה.

נתונים על מחלות מין

נתונים: למרות התפתחות הרפואה והיכולת להתמודד עם מחלות טוב יותר היקף ההדבקות והפיזור של מחלות מין גדל. אשמים בכך הם פתיחות מינית, בושת דיווח על סימנים לרופא, תחבורה עולמית וגם עמידות גורמי המחלה לתרופות.

 60% מהנבדקים הם בגיל 25 ומטה ואחת מכל 4 נשים נשאית של מחלת מין כלשהי בארה"ב. מחלות המין נגרמות מ 25 סוגי אורגניזם שונים בהם: וירוסים, בקטריה, פטריה או פרזיטים. חלקם מדבקים גם ללא קיום יחסי מין למשל ברוק ואפילו מאם לילדיה בזמן הלידה.

לחלק ממחלות המין יש השלכות חמורות בעיקר בנשים אם הנושא אינו מטופל ולכן בירור הוא חשוב. חלק המזהמים יגרמו לדלקת באגן, ולאי פריון, ובמקרים נדירים למוות. אך גם בעיות כרוניות כמו, דלקות חוזרות בדרכי שתן, כאבים בבטן תחתונה , ווגניטיס ואפילו הפרעות עיכול כמו מעי רגיז הם תוצר של מחלות מין.

אני אתמקד במחלות הנפוצות יותר באוכלוסייה. אלו שאני מוצא בקליניקה לרוב ללא מודעות קודמת של המטופלים. ברוב המקרים הטיפול הוא פשוט וקל רק צריך לחפש :

Chlamydia כלמידיה


כינויי "המחלה השקטה", היא מאוד נפוצה, כ 60-70 אחוז מהנשים הנשאיות לא חוות סימפטומים אך עדיין עלולות להדביק אחרים.
היא נגרמת מחיידק Chlamydia trachomatis.
סיכונים: פגיעה בפריון ובאיברי הרבייה.
דרכי הדבקה: במין אורלי, אנלי ווגינלי גם בגברים וגם בנשים. אלו שכן חווים סימפטומים ידווחו על הפרשות מאיבר המין כאב במתן שתן או תכיפות מוגברת, נפיחות וכאב באשכים, דימומים בין מחזוריים.

זיבה גנוראהGonorrhea 


נפוצה מאוד, פעמים רבות ההדבקה משולבת עם כלמידיה.
נגרמת מהחיידק  Neisseria gonorrheoa מועברת לגברים ונשים כאחד.
דרכי הדבקה: במין אורלי אנלי ווגינלי. הסימפטומים בגברים הם צריבה במתן שתן והפרשות מאיבר המין. בנשים ב 50% מהמקרים אין סימפטומים, אם כן, תהיה הפרשה וגינאלית או כאב באגן.
סיכונים: ללא טיפול יכולה להיות פגיעה בראייה עד כדי עיוורון, השפעה על מפרקים, על שסתומי הלב, דלקת באגן ולהוביל לעקרות בקרב 2 המינים.

Trichomonas טריכומונס וגינאלי 


מחלת מין הגורמת לדלקות וגינליות ודלקות בדרכי השתן. זהו הזיהום מגורם טפילי הנפוץ ביותר בעולם המערבי.
גם כאן רמת החשיפה זהה בין נשים וגברים, אך 50 % מהנשים לא ידווחו על סימפטומים ובגברים רק לעיתים רחוקות יופיעו סימנים להדבקה.
הטפיל Trichomonasvaginalis חי  באיברי המין. בגברים הסימפטומים יהיו צריבה במתן שתן. בנשים מדובר בצריבה במתן שתן והפרשות צהובות ירוקות מהנרתיק, גירוד, שריפה בווגינה מלווה בריח חזק. יכול לגרום לכאבים באגן וחולשה. יש עדויות לכך שהטפיל יכול להתחבא בתאים ולהופיע לסירוגין גם לאחר טיפול תרופתי.

תפריט תזונה – בהתאמה לתוצאות הבדיקה ניתן תפריט תזונה לשם תמיכה בטיפול. התפריט משתנה ומשתפר מטיפול לטיפול עד להחלמה.

 חשוב מאוד לטפל בשני בני הזוג בכדי למנוע הדבקה חוזרת !

הרפס herpes  

הוא חלק ממשפחת וירוסים שגורמת למספר מחלות בהן שלבקת חוגרת, האבעבועות רוח, מחלת הנשיקה ועוד. שני הזנים העיקריים המועברים במין וידועים כמאוד מדבקים בהתפרצות הם הרפס סימפלקס – אורלי – לרוב יצא על השפתיים והרפס גניטלי שלרוב לא גורם לסימפטומים.
סיכונים: סיכונים מועטים, קיימת יותר אי נעימות כי הביטוי להרפס הוא התפרצות שלפוחיות כואבות על העור השפתיים או בריריות. ביטוי אחר הוא פצעי חום שמופיעים ונשארים בין 2-14 ימים
ההדבקה במשך זמן זה היא גבוהה ולאחריה הווירוס חוזר למצב תרדמת בגנגליון בו הוא התמקם עד ההתקפה הבאה. הווירוס מועבר במין ומגע אורלי. אין פתרון רפואי יעיל לחיסול הווירוס, אך אפשר לקצר מאוד את משך ההתפרצות והכאבים על ידי שימוש בתכשירים וזובירקס ולהאריך את ההפסקות בין התפרצויות על ידי חיזוק המערכת החיסונית.

  • דוח של משרד הבריאות – עלייה חדה בהידבקות במחלות מין- לחצו כאן.

טיפול במחלות מין

  • בקליניקה אני נפגש לא פעם בסימנים למחלות מין חבויות. לאחר טיפול בהם מתרחש שיפור מהותי בתלונות המטופלים שהגיעו לטיפול וסבלו מבעיות כרוניות שונות שלא מצאו להם מענה. לדוגמה: כאבים ביחסי מין או לאחריהם לגברים ונשים, הפרשות גניטליות הפרעות עיכול, עייפות וחוסר אנרגיה, כאבי אגן, דלקות שתן חוזרות.

    במפגש האבחון אני מבצע סריקה מערכתית בשיטת הביו-רזוננס במטרה לזהות את הגורם לסימפטומים השונים. פעמים רבות הסימנים קלאסיים לא באים לכדי ביטוי ולכן ממעיטים הרופאים לחפש את מחלות אלו.

  • בטיפול לאחר שנמצא הגורם,המטרה היא לנטרל אותו ולתמוך בגוף בתהליך השיקום כך שיהיה מהיר ויעיל. בטיפול אני משלב תפריט תזונה שמשתנה ממפגש למפגש, צמחי מרפא, מכשיר לעבודה בבית ודיקור על פי הצורך.

    אני מזמין אתכם ליצור קשר להתייעץ ולהתחיל את הדרך להבראה.

שיתוף:

מאמרים נוספים

חבל שתעזבו בלי שיפור במצבכם !

שילחו הודעה ואחזור אליכם בהקדם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

דילוג לתוכן