מחלת הנשיקה

מחלת הנשיקה – עייפות וחולשה – CMV igm

מחלת הנשיקה – נגרמת מהדבקה ב CMV –מונונוקלאוזיס וירוס או- EBV – אפשטיין בר וירוס. הנדבקים מפתחים סימפטומים של עייפות חזקה וחולשה רבה העלולים להימשך חודשים ארוכים ופוגעים מאוד בתפקוד בחיוניות ובאיכות החיים. אך בטיפול נכון אפשר לקצר את משך המחלה ולשוב לתפקוד נורמלי בזמן קצר.


מחלת הנשיקה תסמינים

רוב הסימפטומים נובעיםטיפול מחלת הנשיקה מהתגובה החיסונית החזקה של הגוף: בתחילה מופיעים חולשה, נפיחות בבלוטות הלימפה, כאב גרון וחום. אח"כ יכולים להתווסף, כאבי שרירים, עייפות גדולה, כאבי בטן, פריחה, הגדלה של הטחול והכבד ובמקרים קיצוניים אף סכנה ממשית מדימומים. אנשים מסוימים לא יהיו מסוגלים לתפקד במשך מספר שבועות עד חודשים ואחרים לא יידעו כלל שהם חולים וייגלו זאת רק בדיעבד.

כ- 90-95% אחוז מהאוכלוסיה ידבקו באחד מהווירוסים בחייהם לרוב עד גיל 25. הנגיף מדבק מאוד בתקופת הדגירה הנמשכת בין חודש לחודשיים ואינה מתבטאת בסימפטומים. הדבקה מתרחשת באמצעות נוזלי גוף (רוק, זרע, דם, מגע מיני) ומשם שמה.

לאחר ההדבקה הווירוס מתמקם בתאים הנמצאים בגרון ובדם בצורה לא פעילה והאדם נשאר נשא של הווירוס. לפעמים עלולות להיות התלקחויות בהם הווירוס מתעורר, אך בצורה מתונה המתבטא בעיקר חולשה, צמרמורות ועייפות.

כיצד מאבחנים את מחלת הנשיקה?

מחלת הנשיקה מיוצגת ע"י שלושת הסימנים הקלאסיים הבאים: חום, הגדלת בלוטות לימפה ודלקת גרון הנמשכים שבוע עד ארבעה שבועות. החום יכול להיות גבוה או נמוך. דלקות הגרון יכולות להראות כאילו מדובר בחיידק, כיוון ששליש מהחולים במחלת הנשיקה ימצאו נשאים של חיידק הסטרפטוקוקוס. רופא שיבצע משטח גרון לחולה כזה יכול לאבחן בקלות רק דלקת גרון.
 בדיקה גופנית – מחפשים אחר בלוטות לימפה, כבד או טחול מוגדלים.
 בדיקת דם  – ניתן לזהות נוגדנים פעילים ורדומים של הווירוסים. במחלה אקוטית המתרחשת עכשיו ימצא IgM – גבוהה וימצאו לימפוציטים רבים, טסיות נמוכות ואנזימי כבד גבוהים. כאשר ה IgG הוא חיובי זה מעיד על נוגדנים לווירוס שהיה פעיל בעבר.

מהו הטיפול הרפואי שניתן?
כיוון שגורם המחלה הוא וירוס, אנטיביוטיקה אינה יעילה ולרוב הטיפול מסתכם בתמיכה בלבד: כמו הורדת חום ושיכוך כאבים, על ידי המלצה על מנוחה ואקמול לפי הצורך עד שהמצב יחלוף מעצמו.

הבעיה מתחילה כשזה לא עובר, הזמן חולף אך המחלה נשארת. העייפות הקשה והחולשה פוגעות משמעותית באיכות החיים.

אנשים נלחמים לצאת מהמיטה בבוקר, מפספסים ימי עבודה ולמעשה ממשיכים לסבול ללא פתרון.פעמים רבות רוב הסימפטומים חולפים אך הגוף פשוט לא מתאושש. משפט שאני שומע הרבה הוא: "מאז שחליתי במחלת הנשיקה לא חזרתי לעצמי".

יש גם מצבים בהם הווירוס נשאר רדום ואז מופיע, כמו שקורה בהרפס. הנגיף מתעורר מהתרדמת שלו לפרק זמן קצר ונותן את אותותיו. מעיין תקופת עייפות קצרה שהראש ממש כבד עם חולשה ותחושת מחלה ואז נעלם. מצב זה מעיד על מאבק בין הנגיף למערכת חיסון. כלומר, מתי שמתאפשר לו הוא מגיח. מספיק שיתקיימו, מתח, עצבנות, חוסר שינה ממושך, טראומה או מחלה אחרת שמחלישה קצת את מערכת החסון והנגיף שוב מגיח. לרופאים אין מענה לתופעה כיוון שבדיקות הדם מראות רק על סממני נגיף בעבר ולא מצב אקוטי.

 

טיפול – במחלת הנשיקה

כאן נכנסת הרפואה המשלימה, בכדי לתת פתרונות טיפוליים היכן שלרפואה המערבית אין מענה. הטיפול עצמו כולל שני שלבים:

1. אבחון בשיטת ביו-רזוננס במטרה לזהות תגובה פעילה לווירוס וגורמים נוספים שיכולים לתרום לבעיה.

2. טיפול משולב: מטרתו היא נטרול פעילות הנגיף וחיזוק מערכת החיסון כך שהגוף יתחזק והשפעת הנגיף תעלם.

הטיפול משלב צמחי מרפא וטיפות הומאופטיות. במקביל ניתן תפריט מותאם. דיקור סיני יעשה רק על-פי הצורך.

הטיפול יעיל למצב כרוני ואקוטי מקצר את זמן ההחלמה ומזרזז את החזרה לעבודה ולפעילות נורמטיבית.

                 לשאלות נוספות וייעוץ התקשרו  054-4518306  !       

 

המלצה-שירן-מ.-נשיקה-אתר
 

שם מלא חובה
מס טלפון
כתובת מייל חובה
נושא הפנייה
הזן את הקוד שבתמונה חובה
כדי להשתמש ב-CAPTCHA את/ה צריך שהתוסף Really Simple CAPTCHA יותקן
הודעה
לשאלות מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם