מחלת הנשיקה - CMV igm igg

מחלת הנשיקה – נגרמת מוירוס  CMV מונונוקלאוזיס או וירוס  EBV – אפשטיין בר וירוס. סימפטומים של עייפות  וחולשה לפעמים נמשכים גם חודשים ארוכים ופוגעים מאוד בתפקוד בחיוניות ובאיכות החיים. 

מחלת הנשיקה טיפול

 בטיפול נכון אפשר לקצר את משך המחלה ולשוב לתפקוד נורמלי !

ניווט מהיר :

מחלת הנשיקה תסמינים נפוצים

כשחוטפים מחלת הנשיקה cmv  סימפטומים נובעים מהתגובה החיסונית החזקה : בתחילה מופיעים חולשה, נפיחות בבלוטות הלימפה, כאב גרון וחום. אח"כ יכולים להתווסף, כאבי שרירים, עייפות גדולה, כאבי בטן, פריחה, הגדלה של הטחול והכבד ובמקרים קיצוניים דלקת ריאות ואף סכנה ממשית מדימומים . 

cmv תסמינים אצל מבוגרים – הם כמפורט בדגש על  כאב גרון וחום בשלב הראשון ולכן לא פעם מקבלים אנטיביוטיקה בשל טעות בזיהוי. לרוב החום נמשך בין שבוע לשבועיים  ומלווה בצמרמורות  ועייפות.

הגורם למחלה הוא בעצם וירוס וכמו בקורונה ובשפעת אופציות הטיפול בוירסים היא מוגבלת יותר כיוון שאנטיביוטיקה אינה יעילה במצבים אלו.
כאשר אנו מדברים על וירוס cmv תסמינים אופייניים הם המצוינים כאן למעלה וכמו כן גם שמדובר בווירוס ה ebv אפשטיין בר התסמינים זהים.

חלק מהאנשים בקושי יהיו מסוגלים לתפקד לאחר שנדבקו. החולים יסבלו במחלה מווירוס cmv תסמינים חזקים במשך שבוע עד מספר שבועות ולעתים גם חודשים. למרבה הפלא חלק אחר לא קטן מהאנשים  כלל לא יידעו שהם חולים וייגלו שחלו במחלת נשיקה בדיקת דם רק בדיעבד.

מחלת הנשיקה מדבק ?

הרבה אנשים שואלים האם וירוס מחלת הנשיקה מדבק ? התשובה היא כן בהחלט !
כ- 90-95% אחוז מהאוכלוסייה ידבקו באחד מהווירוסים בחייהם לרוב עד גיל 25.
בנגיף מחלת הנשיקה cmv הדבקה היא נפוצה מאוד בעיקר בתקופת הדגירה הנמשכת בין חודש לחודשיים ולרוב אינה מתבטאת בסימפטומים בולטים וכן בשלב האקוטי בו החום פעיל.
האם מחלת הנשיקה מדבקת ? כן הדבקה מתרחשת באמצעות נוזלי גוף (רוק, דמעות, שתן, זרע, דם, מגע מיני) ומשם שמה וההקשר לנשיקה.

אז עד מתי cmv מדבק ?  כמה זמן מחלת הנשיקה מדבקת או כמה זמן וירוס מחלת הנשיקה מדבק ?
הגוף ממשיך להפריש את הנגיף דרך רוק וזיעה. אצל מבוגרים זה יכול להימשך 6 חודשים  ואצל ילדים אף יותר.

לגבי זהירות בקרבת נשים בהריון מחשש להדבקה התשובה הנפוצה של רופאים לשאלה עד מתי cmv מדבק היא בין חודש לחודשיים.

לאחר ההדבקה וחלוף הסימפטומים באחד הווירוסים :  הווירוס מונונוקלאוזיס  ebv cmv / אפשטיין בר וירוס מתמקם בתאים הנמצאים בגרון ובדם בצורה לא פעילה והאדם נשאר נשא לווירוס. 

לא פעם עלולות להיות מעיין "נפילות" בהם הווירוס מתעורר ותסמינים cmv מחלת הנשיקה חוזרים אך בצורה מתונה המתבטאת בעיקר חולשה ועייפות גדולה שאינם סטנדרטים.

מחלת הנשיקה טיפול טבעי

כאשר מחלת הנשיקה לא עוברת לרפואה המשלימה יש טיפול טבעי במחלת נשיקה היכן שלרפואה המערבית אין תמיד מענה.

נעים מאוד אני יונתן הוניגמן , מטפל ברפואה סינית וביו רזוננס משנת 2008.  כבר עזרתי לעשרות מטופלים להבריא ממחלות ויראליות כמו במחלת נשיקה כמובן, הרפסים חוזרים, לונג קוביד שפעות חוזרות ואלרגיות לאורך השנים.

מניסיוני אצל חלק מהמטופלים הגוף צריך הכוונה כדי להצליח להתגבר על וירוסים יותר טוב ואצל אחרים ישנה חולשה במערכת החיסון ונדרש חיזוק ממוקד כדי להתקדם. הטיפול עצמו כולל שני שלבים:

1. אבחון ובדיקה בשיטת ביו-רזוננס במטרה לזהות תגובה פעילה לווירוס ולמצוא גורמים נוספים שיכולים למנוע מהגוף להדוף את המחלה מהר. כמו רגישות לקור, התשה, חולשה של מערכת החיסון שמקשה על החלמה. 

2. טיפול משולב: מטרתו היא נטרול פעילות הנגיף וחיזוק מערכת החיסון כך שהגוף יתחזק ממחלת הנשיקה תסמינים של עייפות וחולשה יחלפו.

להתמודדות עם מחלת הנשיקה טיפול טבעי הוא מענה אמיתי הטיפול נבנה לאחר בדיקה ואבחון של החוליות החלשות בשרשרת ומשלב צמחי מרפא, טיפות הומאופטיות ודיקור סיני על-פי הצורך כדי לעזור לכם לצאת מזה.

במצב של מחלת הנשיקה טיפול טבעי מקצר את זמן ההחלמה ומזרז את החזרה לעבודה ולפעילות נורמטיבית גם במצב אקוטי וגם למחלת נשיקה שנמשכת זמן רב..

לשאלות נוספות וייעוץ התקשרו  054-4518306  

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

מחלת הנשיקה

מחלת הנשיקה לא עוברת :

כיוון שגורם המחלה הוא וירוס, אנטיביוטיקה אינה יעילה ולרוב הרופא יגיד שאין מה לעשות וייתן בתמיכה בלבד: כמו הורדת חום ושיכוך כאבים, הרופא ימליץ על מנוחה ואקמול לפי הצורך עד שהמצב יחלוף מעצמו.
אכן אצל חלק האנשים זה המצב. הם חולים עוברים את שלב החום הגבוהה והצמרמורות לאחר מכן  שלב החולשה לעוד מספר שבועות וזהו הם החלימו לגמרי.

הבעיה מתחילה אצל אותם אנשים שאצלם מחלת הנשיקה לא עוברת ממש, הזמן חולף אך העייפות  והחולשה נמשכות ופוגעות משמעותית באיכות החיים.

אנשים שאצלם מחלת הנשיקה כרונית, נלחמים לצאת מהמיטה בבוקר, מפספסים ימי עבודה ולמעשה ממשיכים לסבול ללא פתרון. פעמים רבות רוב הסימפטומים הגדולים חולפים אך הגוף פשוט לא מתאושש. משפט שאני שומע הרבה  בקליניקה הוא: "מאז שחליתי במחלה לא חזרתי לעצמי".

חלק מהאנשים יוגדרו בהמשך כסובלים מעייפות כרונית, השם נוסף מחלת היאפים. זו מחלה מתמשכת שפעמים רבות מערבת חולשה, עייפות ,רגישות במערכת העיכול כאבים בגוף ומערכת חיסונית נמוכה.  במקרים כאלו  כחלק מהדרך לטפל בעייפות נתחיל בחיפוש אחר תגובת הגוף לווירוסים שגורמים למחלה ואם הם שם נוכל להקל על ידי טיפול משולב עם צמחי מרפא ודיקור.

מחלת הנשיקה כרונית : בחלק מהמקרים בהם מחלת הנשיקה כרונית ,זה יכול להתבטא ב igm שנשאר גבוהה ולא יורד חודשים ואף שנים לאחר ההדבקה. לרוב גם כאן תהיה תלונה על עייפות ותחושת חולי אך מקרים אלו נמצאים במיעוט.

אני שמח לציין כאן שבמצבים אלו בהם מחלת הנשיקה לא עוברת אני רואה הצלחות נהדרות ובטיפול נכון ניתן לצאת מזה ולהתקדם הלאה בעזרת טיפול במחלת הנשיקה טיפול טבעי.

מחלת הנשיקה חוזרת :

ישנם גם מצבים בהם חלינו וברוך השם המחלה חלפה לה אך הווירוס נשאר בגוף במצב רדום לתקופה ארוכה ואז ללא התראה מרים את הראש שוב, כמו שקורה בהרפס. ובעצם מרגישים תחושה כאילו מחלת הנשיקה חוזרת הנגיף מתעורר מהתרדמת שלו לפרק זמן קצר ונותן את אותותיו. האדם חווה מעיין  הופעה של מחלת הנשיקה פעם שנייה,תקופות עייפות קצרה שהראש כבד עם חולשה ותחושת מחלה קלה, לפעמים גם יש רגישות לקור ואז זה נעלם. מצב זה מעיד על מאבק בין הנגיף למערכת חיסון.

כלומר, מתי שהגוף חלש ומאפשר לווירוס אפשטיין בר או מונו להרים את הראש הוא מגיח.
מספיק שיתקיימו, מתח משמעותי, חוסר שינה ממושך, מאמץ פיזי גדול, טראומה , מחלה ויראלית אחרת כמו קורונה שמחלישה את מערכת החיסון והנגיף עלול שוב להגיח בליווי תחושה של מחלת הנשיקה חוזרת לה שוב.

לרופאים אין מענה לתופעה כיוון שבדיקות הדם מראות רק על סממני נגיף שהיו בעבר. למצב זה  של מחלת הנשיקה טיפול טבעי ונכון מחזק את מערכת החיסון לנטרל את שאריות הווירוס כדי לאפשר לחזור לאנרגיה ותפקוד טוב.

מה זה מחלת הנשיקה ?

מחלת הנשיקה cmv / ebv אפשטיין בר מיוצגת ע"י שלושת הסימנים הקלאסיים הבאים: חום, הגדלת בלוטות לימפה ודלקת גרון הנמשכים שבוע עד ארבעה שבועות.

החום יכול להיות גבוה או נמוך. דלקות הגרון יכולות להראות כאילו מדובר בחיידק, כיוון ש 30% מהחולים במחלת נשיקה ימצאו נשאים גם לחיידק הסטרפטוקוקוס.
רופא שיבצע משטח גרון לחולה כזה יכול לאבחן בקלות רק דלקת גרון ולא פעם מאובחנים למחלה מקבלים אנטיביוטיקה לגרון – מה שכמובן לא עוזר להם להרגיש יותר טוב.

בדיקה גופנית – מחפשים אחר בלוטות לימפה ונפיחות באיברים כבד וטחול .

 

מחלת הנשיקה בדיקת דם

 עשיתם בדיקת דם ווהופיעו לכם במושגים הבאים  :

cmv igm או  Cmv igm חיובי

cmv igg או Cmv igg חיובי

ebv חיובי או Ebv igm חיובי

ebv igg חיובי

בואו נבין מה זה אומר :

כל פעם שמופיע בבדיקות הדם  ebv cmv הכוונה לווירוסים שכאשר הם פעילים גורמים למחלת הנשיקה או בקיצור מונו מחלה  Mononucleosis.

מה זה cmv ? זהו קיצור למונונוקלאוזיס – באנגלית Cytomegalovirus .

ebv מה זה ?  זה בעצם קיצור של אפשטיין בר ווירוס – EpsteinBarr virus .

מחלת הנשיקה בדיקת דם נותנת לנו תמונת מצב למפגש של מערכת החיסון שלנו עם הווירוסים בהווה או בעבר.

בתוצאה של הבדיקה מוצגים רמת פעילות הנוגדנים לשני הווירוסים. אם הם קיימים בכלל במצב פעיל לאחרונה או שהגוף פגש אותם בעבר וכעת הם רדומים. ניתן לזהות זאת על פי סוג הנוגדנים הפעילים בדם של הווירוסים.

במחלה אקוטית המתרחשת עכשיו ימצא חיובי IgM cmv  – גבוהה וימצאו לימפוציטים רבים, טסיות נמוכות ואנזימי כבד גבוהים.
כאשר התוצאה חיובי Igg cmv  –  זה מעיד על נוגדנים לווירוס שהיה פעיל בעבר. 

מחלת הנשיקה פעם שנייה – כפי שניתן להבין , ניתן לקבל את מחלת הנשיקה פעם שניה, ישנם מצבים בהם בפעם הראשונה נידבק  בווירוס מונונוקלאוזיס ובפעם השנייה בווירוס אפשטיין בר . מהווירוס אפשטיין בר 

איך מתחילים?

כאבי גב טיפול דיקור
hez

אבחון מעמיק

כאבי בטן טיפול דיקןר

התאמת תוכנית הטיפול

ביו-רזוננס טיפול בכאבי בטן

טיפול וחיזוק

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

המלצות

מחלת הנשיקה עייפות ebv cmv

שיתוף:

מאמרים נוספים

חבל שתעזבו בלי שיפור במצבכם !

שילחו הודעה ואחזור אליכם בהקדם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

דילוג לתוכן