כיב קיבה כיב פפטי – אולקוס

כ 10% מהגברים ו 5% מהנשים בגיל הביניים 30-55 יסבלו ממנה. ב85% מהמקרים החיידק הליקובקטר פילורי נמצא מעורב, אך חיסולו אינו בהכרח פותר את הבעיה ואת הסבל ממנה.

מה זה אולקוס ?

מערכת העיכול שלנו מכוסה ברירית שמטרתה להגן על הרקמות מחומציות מיצי העיכול שלנו. כאשר הרירית חסרה או נפגעת, מיצי העיכול פוגעים ברקמה ויוצרים כיב קיבה זהו פצע בקיבה שיוצר  דלקת מקומית כאב ואי נעימות.
במצבים חריפים עלול להיווצר דימום או נקב ברקמה  שנקרא גם פרפורציה בקיבה.

לרוב התופעה מתרחשת בתריסריון ובקיבה, אזורים בהם החומציות משפיעה יותר.

כיב קיבה גומי הסיכון:

גורמי הסיכון לכיב פפטי, או בשמו המוכר- אולקוס, הם עודף חומציות בקיבה, עישון, אלכוהול, חיידק בקיבה, תרופות ממשפחת האספירין – איבופן, ונקסין בשימוש ממושך ותרופות ממשפחת הסטרואידים.

אולקוס תסמינים :

התופעות הקלאסיות של כיב קיבה כוללות כאב בטן ברום הבטן (בחלק העליון של הבטן) שחוזר באותו מקום לרוב כאשר הבטן ריקה, למשל בשעות הלילה או בהפסקה גדולה בין ארוחות, אז מיצי הקיבה מגיעים למגע עם הכיב.
אך פעמים רבות הכאב מופיע גם בצדדים ומורגש גם כשעה לאחר האוכל.
סימנים נוספים הם בחילה, צרבת, הקאות ושינוי תאבון. במצבי דימום ניתן לראות הקאה עם דם או צואה שחורה.

מבחינת משך הזמן כיב פפטי – אולקוס יכול להימשך שבועות ואף חודשים. המהלך האופייני הוא גלים משתנים בעוצמת הכאב. ההחלמה ממנו יכולה להתרחש מעצמה אך זה לוקח זמן רב וסבל מיותר. פעמים רבות הכיב נפתר אך פעולת העיכול לא. לכן דרוש טיפול כדי לפתור את הבעיה באופן מהיר ומלא.

אבחון וטיפול בכיב- פפטי אצל הרופא

האבחון לכאבי בטן חוזרים הוא בדיקה להימצאות חיידק הליקובקטר ובהמשך, אם לא נימצא החיידק והכאבים נמשכים, הפנייה לבדיקת גסטרוסקופיה (בה ניתן לראות את הרירית) על ידי רופא משפחה.

הטיפול הרפואי מערב תרופות להפחתת חומציות העיכול, טיפול משולש באנטיביוטיקה לחיידק ההליקובקטר והימנעות מתרופות הפוגעות ברירית בקיבה והמעי.

פעמים רבות הופעת הפצע בקיבה מלווה בפגיעה בתפקוד מערכת העיכול. מטופלים מתלוננים על מיחושים בבטן אי נעימות, רעשים וכאבים לרוב חזקים.
במצב כרוני שאינו חמור הכאבים אינם חזקים מספיק ואנשים רבים אינם מודעים לכיב עצמו אך בעיקר מתלוננים על בעיות עיכול. כאשר המצב הוא חמור הכאב הוא חזק מאוד מספיק כדי להעיר משינה.

טיפול בכיב קיבה - אולקוס

בטיפול משולב ביו-רזוננס ורפואה סינית המטרה היא להפחית את הכאב, למנוע את החרפת הכיב ולזרז את תהליך ההחלמה עד לפתרון מלא. המטרה להגיע למצב בו אין כאבים ותפקוד מערכת העיכול חזר לעצמו.
הטיפול מערב פורמולת צמחים, תוספים על פי הצורך, דיקור ושימוש במכשיר מיוחד בבית הלקוח להפגת כאב וזירוז ההחלמה. כיוון שמזונות מסוימים עלולים לגרות את המקום ולמנוע החלמה ניתן תפריט תזונה מותאם אישית לאחר בדיקה, לעזור להחלמה.

אני מזמין אתכם ליצור קשר, לקבוע תור או להתייעץ איתי בכל נושא . 05445180306

יונתן הוניגמן  Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול המשלב דיקור סיני וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם