הליקובקטר פילורי

הליקובקטר (חיידק בקיבה) – טיפול טבעי ללא אנטיביוטיקה

Helicobacter pylori זהו שמו של חיידק קטן הנמצא בקיבה אצל 50% מהאוכלוסייה. אצל מבוגרים מעל גיל 65 הוא אף נפוץ יותר (כ- 85% נושאים אותו). הוא מקושר לצרבת ,כאבי בטן ונפיחות אך גם גורם להפרעות עיכול ולבעיות נוספות.

חיידק בקיבה הליקובקטרחיידק הליקובקטר הוא חיידק בקיבה שמתאפיין בהיותו עמיד ומסוגל בניגוד לחיידקים אחרים, לחיות בסביבה החומצית של הקיבה. הוא מפרק את מיצי הקיבה לאמוניה, שהינו חומר בסיסי וכך מגן על עצמו מחומציות הקיבה. החיידק נדבק לרירית הקיבה יוצר סביבו תגובה דלקתית תהליך הגורם לבעיות עיכול רבות והפרעות למערכת העיכול.

הליקובקטר פילורי תסמינים

תהליך הדלקת עלול לגרום לאולקוס / כיב קיבה – זהו פצע בתריסריון או בקיבה. אולקוס קלאסי מתבטא בכאב בטן  חזק בצד או בבטן העליונה שמופיע באותו מקום ומושפע  מאכילה וצריכת מזונות מסויימים. אך פעמים רבות ישנן גם תופעות שונות.

בעיות נוספות להן גורם ההליקובקטר הן כאבי בטן חוזרים, צרבות, בחילות, אי נוחות בטנית, גזים רבים מאוד, נפיחות בטנית משמעותית לאחר אוכל, אנמיה ,חוסר ב- b12, ברזל, ריח מהפה וכן נשירת שיער. רק לאחרונה החלו הרופאים לאבחן את חיידק ההליקובקטר בהקשר לבעיות עיכול שאינן אולקוס, אך אין זו מגמה גורפת. החיידק נחשב כמעורב בתהליך היווצרות סרטן הקיבה ולימפומה בקיבה.

 האם הליקובקטר מדבק?

כן. דרך ההדבקה אינה ברורה לגמרי אך ידוע שהחיידק מועבר מאדם לאדם דרך רוק ובמצבי היגיינה ירודים. כמו כן יודעים שבמידה והחיידק קיים אצל אחד מבני המשפחה, עולים הסיכויים למצוא אותו גם אצל בן בית נוסף. אנשים הסובלים מחומציות קיבה נמוכה, מבקע סרעפתי, חוסר באבץ ואנשים שלקחו תרופות להורדת חומציות קיבה לאורך זמן נוטים יותר להידבק. בנוסף יש כאלו שההדבקה אצלם בחיידק בקיבה היא שגרתית וחוזרת למרות הטיפול והם מתקשים להימנע ממנה.

 הליקובקטר טיפול תרופתי

כיב קיבה וכאבים ברום הבטן

כ 10% מהגברים ו 5% מהנשים יסבלו בחייהם מכיב קיבה – אולקוס. רוב הכיבים מופעים במעי ורק חלק קטן מהם מופיע בקיבה. ב85% מהמקרים החיידק הליקובקטר פילורי נמצא מעורב…
לכתבה המלאה לחץ כאן

בשל עמידותו של החיידק, הטיפול הניתן הוא של שני סוגי אנטיביוטיקה בשילוב של תרופות מפחיתות חומציות בקיבה ממשפחת הלוסק, אומפרדקס וקונטרא לוק, למשך 10 עד 14 ימים.
במקרים בהם טיפול זה לא עוזר, ניתן טיפול של שלושה סוגי אנטיביוטיקה בשילוב תרופות המפחיתות חומציות בקיבה. הטיפול התרופתי אינו מביא להכחדת החיידק בקיבה ב- 100% אלא בשיעור של 80%-90% הצלחה. בשל מינון האנטיביוטיקה הגבוהה שניתן כ 15%- 25% מהאנשים מפתחים תופעות לוואי לאנטיביוטיקה ומתקשים להשלים את הטיפול. תופעות הלוואי הנפוצות הן חולשה, עייפות, שלשולים ופטרת וגינאלית בנשים.

אבחון      

קיימים ארבעה סוגי בדיקות לזיהוי החיידק בקיבה: הבדיקה הנוחה והשכיחה ביותר היא בדיקת נשיפה. בנוסף, ניתן לבצע גם בדיקת דם, בדיקת צואה וביופסיה המבוצעת תוך כדי גסטרוסקופיה אשר לאחריה ניתן גם להתאים אנטיביוטיקה ספציפית לחיידק במידה והוא עקשן במיוחד.

מתי כדאי להיבדק?

  • אתם סובלים מהפרעות עיכול, אי נוחות בקיבה, באזור מפתח הלב וגזים.
  • אתם מטופלים זמן רב בתרופות המפחיתות חומצת קיבה, אומפרדקס, לוסק ועוד.
  • אתם סובלים ממחסור בוויטמין b12  או אנמיה.
  • יש בקרבתכם אנשים שחולים או חלו בכיב קיבה או תריסריון.

טיפול בביו-רזוננס ודיקור

בקליניקה אני נתקל לא מעט במטופלים הסובלים מחיידק הליקובקטר ומטפל בו בהצלחה.
מניסיוני, הסימפטומים להם הוא גורם אינם מסתכמים בהפרעות ובעיות עיכול, אלא ישנן גם תופעות כרוניות שנלוות אליו כמו עייפות, חולשה, כאבים, פריחות וגרד בגוף ובכפות הידיים.

החיידק יכול לעורר מחלות מעיים כרוניות בזמן רגיעה ונוטה לפעול יותר במצבי מתח וסטרס רב. בעיות ישירות ובעיות נלוות יפתרו כאשר הטיפול הוא נכון.


פעמים רבות למרות סילוק חיידק ההליקובקטר בטיפול תרופתי, מטופלים רבים עדיין סובלים מכאבי בטן, נפיחות, גזים וצרבות. במצבים אלו ניתן לפתור את הבעיה על ידי טיפול שמטרתו לשקם את הרירית הפגועה ולהשיב לאיזון את מערכת העיכול.
 

הליקובקטר פילורי הוא חיידק נפוץ מאוד וניתן לטיפול גם ללא אנטיביוטיקה וללא תופעות הלוואי הנלוות.
במקרים כרוניים, חשוב לאחר נטרול החיידק ותמיכה בגוף להחלמה מלאה, לזהות את הסיבה שמאפשרת את ההדבקה כל פעם מחדש. חובה להתייחס לכך לחזק את הגוף ולבנות עמידות מהדבקה חוזרת.


אני מזמין אתכם לבוא לבדיקה ולטפל במצבכם. את השיפור תרגישו כבר בשבועיים הראשונים.
 

                  לשאלות נוספות וייעוץ התקשרו עכשיו !  054-4518306       

  

screenshot_2016-12-06-11-17-38

 

 

שם מלא חובה
מס טלפון
כתובת מייל חובה
נושא הפנייה
הזן את הקוד שבתמונה חובה
כדי להשתמש ב-CAPTCHA את/ה צריך שהתוסף Really Simple CAPTCHA יותקן
הודעה
לשאלות מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם