כאבים בקיבה

כאבים בקיבה קשה להתעלם מהם, כאבי בטן אלו משפיעים מאוד על התחושה שלנו, על התאבון ועל תחושת האנרגיה. מטופלים רבים מדווחים על עייפות בחילה וחוסר חשק בנוסף לכאבים בבטן.             

כאבים בקיבה העליונה - ממה הם נובעים

כאבים אלו בקיבה יכולים להיות עמומים או חזקים ומשתקים. אופי ותזמון הכאבים יכול להשתנות מאוד מאדם לאדם.
יש אנשים שסובלים מכאבים במשך כל היום, אצל אחרים זה יופיע רק לאחר אכילה ויש כאלו שהכאב מופיע אצלם דבר ראשון בבוקר עם הקימה.

פעמים רבות כמות גדולה של מזון, מזון חריף, אלכוהול וקפה יעוררו את הכאב ויש כאלו שמזון לא משפיע כלל על התחושה.

כאבים בקיבה

מניסיוני בטיפול בבעיות עיכול וכאבים באזור הקיבה בפרט, ראיתי שטיפול משולב שבו מאזנים את חומציות הקיבה, מפחיתים עומס על הקיבה ושומרים על אכילה מסגרת זמן קבועה מאוד עוזר להרגיע בשלב הראשוני את הכאבים.

כאבים בקיבה העליונה אני מגדיר ככאבים המורגשים בבטן העליונה מאזור הפופיק ועד לאזור מפתח הלב. כאבים מתחת לקו הפופיק לרוב אינם משויכים לקיבה עצמה.

מטופלים לרוב מתארים שבמצב של כאבים בקיבה יכולים להתלוות תסמינים רבים כמו: כאבים בגב, כאבי ראש, נפיחות של הבטן כמו הריון, חוסר שקט, קושי להירדם, צמא מוגבר, דימום מהחניכיים בזמן צחצוח שיניים.

סממנים של חומציות לא מאוזנת בקיבה הם הדבר הראשון שבודקים בהקשר זה. חשוב לציין שצרבות או שריפה בבטן הם לא הסימן היחיד ופעמים רבות דווקא סימנים כמו גירוי בגרון וכחכוח, צרידות או חוסר תאבון ובחילה הם שיעידו על עליה של מיצי קיבה בושט למרות שהתחושה לא מורגשת בקיבה.

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

כאב בקיבה - למה זה קורה

הקיבה שלנו היא שק שרירי שמכיל בתוכו חומצת מלח חזקה מאוד שנקראת hcl. בחלק הפנימי של הקיבה נמצאים תאים שמפרישים ריר מיוחד שמגן על הקיבה מהחומצה שבתוכה על ידי הפרדה פיזית ודואג שלא יהיה מגע של החומצה בקיבה עצמה.

לשק הקיבה שני פתחים בחלקו העליון והתחתון שנשמרים סגורים על ידי סוגרים שרירים.
הקיבה מעסה את המזון על ידי כיווצים חזקים של השרירים בדפנות ובכך תוכן הקיבה מתערבב עם החומצה כדי להשיג שטח מגע גדול בין החומצה למזון כדי שזו תפעל באופן אופטימלי.

מסיבות שונות לעיתים מבניות ולעתים תפעוליות הסוגר העליון של הקיבה לא נסגר טוב ובעקבות כך חומצה עולה מעלה לכיוון הושט וצורבת הרקמות בהן היא נפגשת ( הושט ומיתרי הקול ).

במקרים אחרים חיידק הליקובקטר פילורי גורם לדלקתיות ברירית הקיבה והפחתה של שכבת הריר המגנה. בעקבות כך החומצה נוגעת בדופן הקיבה ללא הגנה וצורבת אותה – למצב זה קוראים אולקוס או כיב קיבה והוא לרוב מתאפיין בכאב בקיבה חזק ונקודתי.

ישנם גורמים נוספים לכאבים בקיבה העליונה כמו: גסטריטיס כרוני, חומציות ייתר, בעיה מבנית כמו בקע סרעפתי שמונע סגירת מלאה של הסוגר העליון של הקיבה או מצבים של כאבים באזור הסרעפת והקיבה מרקע אורתופדי שאינם קשורים ישירות לבעיה בתפקוד הקיבה.

 

טיפול בכאבים בקיבה באופן טבעי

נעים מאוד  🙂 אני יונתן הוניגמן מטפל ברפואה סינית וביו-רזוננס משנת 2008. בקליניקה אני רואה ומטפל הרבה מקרים של בעיות עיכול, כאבים בקיבה העליונה זה נושא שאני מטפל בו הרבה.

מהניסיון שלי נושא של כאב בקיבה מגיב יפה ומהר לטיפול ולרוב הכאבים פוחתים בצורה משמעותית לאחר מספר מפגשים.

בטיפול אני משלב את הידע שלי ונסמך על 2 הכלים המדהימים שאיתם אני עובד. 

ביורזוננס היא שיטת טיפול חדשה יחסית שבודקת באמצעות מחשב, בצורה לא פולשנית מהם הדברים שיוצרים עומס על גוף המטופל ומפריעים לו.

הרפואה הסינית ודיקור סיני הם בעלי אלפי שנים של ניסיון בטיפול מתועד במחלות רבות ומחלות עיכול בפרט.
יש מגוון גדול של נקודות דיקור וצמחי מרפא והמלצות לאורח חיים מותאם שיודעים לטפל בהצלחה ולאזן את את מערכת העיכול.

איך מתחילים?

כאבי גב טיפול דיקור
hez

אבחון מעמיק

כאבי בטן טיפול דיקןר

התאמת תוכנית הטיפול

ביו-רזוננס טיפול בכאבי בטן

טיפול וחיזוק

מפגש ראשון והמשך הטיפול

 המפגש  הראשון אורכו כשעה וחצי ובו אני עושה אבחון של המצב:

תשאול מקיף על אופי הכאבים והיסטוריה, בדיקה באמצעות מכשיר הביו-רזוננס ובדיקה על פי הרפואה הסינית שכוללת אבחנת דופק  לשון ולחיצות על נק ריפלקס כדי לזהות איפה יושב חוסר האיזון בגוף.

הטיפול תפור לפי מידותיו של המטופל ופעמים רבות נראה אחרת ממטופל למטופל.

בסוף המפגש הראשון אני בונה תוכנית טיפול וגם מניסיוני להעריך כמה זמן נדרש כדי שנוכל לראות שיפור והתקדמות ברורה בכאב בקיבה.

הטיפול משלב על פי הצורך כלים שונים: תפריט תזונה, צמחי מרפא, מכשיר לעבודה בבית על פי הצורך, דיקור סיני ומתן תוספים ורמדי הומאופטי אם נדרש. הכל במטרה לטפל בגורם לכאבי הבטן להיפטר מהם ככל שניתן.

אני מזמין אתכם ליצור קשר להתייעץ או לתאם תור לפגישה כי חבל לסבול ואני בטוח שניתן להקל ולעזור לכם בהתמודדות עם כאבים בקיבה ובבטן.

אני מזמין אתכם ליצור קשר לתאם פגישה או להתייעץ איתי 
יונתן – 054-4518306    

המלצות

צרבות
יונתן הוניגמן  Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול המשלב דיקור סיני וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם