כאבים בקיבה

כאבים בקיבה, כיב קיבה קשה להתעלם מהם ! הכאבים משפיעים מאוד על החיוניות, על התיאבון על רמת האנרגיה ומצב הרוח שלנו.  כן ניתן לטפל בזה באופן טבעי ולראות תוצאות מהר.

כאבים באזור הקיבה - ממה הם נובעים

כאבים בקיבה יכולים להיות עמומים או חזקים מאוד ומשתקים. אופי ותזמון הכאבים יכול להשתנות מאוד מאדם לאדם.
יש אנשים שסובלים מכאבים באזור הקיבה במשך כל היום, אצל אחרים זה יופיע רק לאחר אכילה ויש כאלו אצלם כאבי קיבה מופיעים דבר ראשון בבוקר עם הקימה.

פעמים רבות כמות גדולה של מזון, מזון חריף, אלכוהול וקפה יעוררו את הכאב ויש כאלו שמזון לא משפיע כלל על התחושה.

כאבים בקיבה כיב

מניסיוני בטיפול בבעיות עיכול וכאבים באזור הקיבה בפרט, ראיתי שטיפול משולב שבו מאזנים את חומציות הקיבה, מעודדים ריפוי לרקמת הקיבה, מפחיתים עומס על ידי ושומירה על  תפריט ואכילה מסגרת זמן קבועה מאוד עוזר להרגיע בשלב הראשוני התקף כאבים בקיבה ובכיב קיבה.

כאבים בקיבה אני מגדיר ככאבים המורגשים בבטן העליונה מאזור הפופיק ועד לאזור מפתח הלב. כאבים מתחת לקו הפופיק לרוב אינם משויכים לקיבה עצמה.

מטופלים לרוב מתארים שבמצב של כאבים בקיבה יכולים להתלוות תסמינים רבים כמו: כאבים בגב, כאבי ראש, נפיחות של הבטן כמו הריון, חוסר שקט, קושי להירדם, צמא מוגבר, דימום מהחניכיים בזמן צחצוח שיניים.

סממנים של חומציות לא מאוזנת בקיבה הם הדבר הראשון שבודקים בהקשר זה. חשוב לציין שצרבות או שריפה בבטן הם לא הסימן היחיד ופעמים רבות דווקא סימנים כמו גירוי בגרון וכחכוח, צרידות או חוסר תאבון ובחילה הם שיעידו על עליה של מיצי קיבה בושט למרות שהתחושה לא מורגשת בקיבה.

כאב בקיבה - למה זה קורה

הקיבה שלנו היא שק שרירי שמכיל בתוכו חומצת מלח חזקה מאוד שנקראת hcl. בחלק הפנימי של הקיבה נמצאים תאים שמפרישים ריר מיוחד שמגן על הקיבה מהחומצה שבתוכה על ידי הפרדה פיזית ודואג שלא יהיה מגע של החומצה בקיבה עצמה ומונע בכך כאב קיבה.

לשק הקיבה שני פתחים בחלקו העליון והתחתון שנשמרים סגורים על ידי סוגרים שרירים.
הקיבה מעסה את המזון על ידי כיווצים חזקים של השרירים בדפנות ובכך תוכן הקיבה מתערבב עם החומצה כדי להשיג שטח מגע גדול בין החומצה למזון כדי שזו תפעל באופן אופטימלי.

מסיבות שונות לעיתים מבניות ולעתים תפעוליות הסוגר העליון של הקיבה לא נסגר טוב ובעקבות כך חומצה עולה מעלה לכיוון הושט וצורבת הרקמות בהן היא נפגשת ( הושט ומיתרי הקול ) דבר שמעורר כאב קיבה.

במקרים אחרים חיידק הליקובקטר פילורי גורם לדלקתיות ברירית הקיבה והפחתה של שכבת הריר המגנה. בעקבות כך החומצה נוגעת בדופן הקיבה ללא הגנה וצורבת אותה – למצב זה קוראים אולקוס או כיב קיבה. התקף כאבים בקיבה חזק ונקודתי הוא ביטוי אופייני.

ישנם גורמים נוספים לכאב בקיבה כמו: גסטריטיס כרוני, חומציות ייתר, בעיה מבנית כמו בקע סרעפתי שמונע סגירת מלאה של הסוגר העליון של הקיבה או מצבים של כאבים באזור הסרעפת והקיבה מרקע אורתופדי שאינם קשורים ישירות לבעיה בתפקוד הקיבה.

כיב קיבה כיב פפטי – אולקוס

כ 10% מהגברים ו 5% מהנשים בגיל הביניים 30-55 יסבלו ממנה. ב85% מהמקרים החיידק הליקובקטר פילורי נמצא מעורב, אך חיסולו אינו בהכרח פותר את הבעיה ואת הסבל ממנה.

מה זה אולקוס ?

מערכת העיכול שלנו מכוסה ברירית שמטרתה להגן על הרקמות מחומציות מיצי העיכול שלנו. כאשר הרירית חסרה או נפגעת, מיצי העיכול פוגעים ברקמה ויוצרים כיב קיבה זהו פצע בקיבה שיוצר דלקת מקומית כאב ואי נעימות.
במצבים חריפים עלול להיווצר דימום או נקב ברקמה שנקרא גם פרפורציה בקיבה. זה יתבטא בהתקף כאבים בקיבה חזקים מאוד שאינו משתפר בטיפול של מפחיתי חומצה.

לרוב התופעה מתרחשת בתריסריון ובקיבה, אזורים בהם החומציות משפיעה יותר.

כיב קיבה גומי הסיכון:

גורמי הסיכון לכיב פפטי, או בשמו המוכר- אולקוס, הם עודף חומציות בקיבה, עישון, אלכוהול, חריף, אכילה לא מסודרת, חיידק בקיבה, תרופות ממשפחת האספירין – איבופן, ונקסין בשימוש ממושך ותרופות ממשפחת הסטרואידים.

אולקוס תסמינים :

התופעות הקלאסיות של כיב קיבה כוללות כאב בטן ברום הבטן (בחלק העליון של הבטן) שחוזר באותו מקום לרוב כאשר הבטן ריקה, למשל בשעות הלילה או בהפסקה גדולה בין ארוחות, אז מיצי הקיבה מגיעים למגע עם הכיב ובתגובה מופיע התקף כאבים בקיבה.

אך פעמים רבות הכאב מופיע גם בצדדים ומורגש גם כשעה לאחר האוכל.
סימנים נוספים הם כאבים חזקים בקיבה, בחילה, צרבת, הקאות ושינוי תאבון.
כיב קיבה כאבי גב גם יכולים להיווצר מהקרנה של כאב שהולכת אחורה.
במצבי דימום ניתן לראות הקאה עם דם או צואה שחורה.

מבחינת משך הזמן כיב פפטי – אולקוס יכול להימשך שבועות ואף חודשים. המהלך האופייני הוא גלים משתנים בעוצמה של כאבי קיבה. ההחלמה ממנו יכולה להתרחש מעצמה אך זה לוקח זמן רב וסבל מיותר. פעמים רבות הכיב נפתר אך פעולת העיכול לא מתאזנת והכאב בקיבה נמשך לכן דרוש טיפול כדי לפתור את הבעיה באופן  ומלא.

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

כיב קיבה כיב פפטי – אולקוס

כ 10% מהגברים ו 5% מהנשים בגיל הביניים 30-55 יסבלו ממנה. ב85% מהמקרים החיידק הליקובקטר פילורי נמצא מעורב, אך חיסולו אינו בהכרח פותר את הבעיה ואת הסבל ממנה.

טיפול בכיב פפטי אצל הרופא

הטיפול הרפואי מערב תרופות להפחתת חומציות העיכול, טיפול משולש באנטיביוטיקה לחיידק הליקובקטר והימנעות מתרופות הפוגעות ברירית בקיבה והמעי.

פעמים רבות הופעת הפצע בקיבה מלווה בפגיעה בתפקוד מערכת העיכול. מטופלים מתלוננים על מיחושים בבטן אי נעימות, רעשים וכאב בקיבה בעוצמות חזקות.
במצב כרוני שאינו חמור הכאבים אינם חזקים מספיק ואנשים רבים אינם מודעים לכיב עצמו אך בעיקר מתלוננים על בעיות עיכול. כאשר המצב הוא חמור הכאב הוא חזק מאוד מספיק כדי להעיר משינה.

הרופא יכול לשלוח לבדיקה להימצאות חיידק הליקובקטר ובהמשך, אם לא נימצא החיידק והכאבים נמשכים, הפנייה לבדיקת גסטרוסקופיה (בה ניתן לראות את הרירית) 

מה עוזר לכאבים בקיבה

יש תוספים רבים המלצות ותשובות סותרות לשאלה מה עוזר לכאבים בקיבה :

חשוב להבין הגורמים לכאבים באזור הקיבה הם לרוב חוסר איזון של חומציות הקיבה ולא פעם גם כיב או דלקת או חיידק הליקובקטר שנמצאים מתחת לכאב בקיבה.
בשל הגורמים השונים אצל כל אדם יכולה להיות תגובה שונה להמלצות כלליות ללא בדיקה.

לכן אני קצת נחרד לראות בסרטונים המלצות על חומץ תפוחים, שמן אורגנו,  וחלב שעלולים להחמיר את המצב מאוד אצל אנשים מסוימים ולעורר כאבים חזקים בקיבה.

אצל אנשים עם כיב או אולקוס נרצה לתת חומרים שיגנו על אזור הפצע, כמו מעיין פלסטר, כדי להפחית את הכאב ולעזור לרקמה להחלים כמו ל-גלוטמין ואולמוס בליווי תזונה מתאימה ואכילה של ארוחות קטנות צפופות.

מניסיוני דברם נטרלים כמו מלפפון, שקדים ונוזל אלוורה יכולים להקל על כאבי קיבה אצל רוב האנשים.

יש כאלו שאצלם כאבי קיבה הם תוצאה של חומציות קיבה נמוכה דווקא ( כן התסמינים דומים) ולהם תה שיבה וגינגר יעזרו.

לכן אני ממליץ למצב כשזה של כאבים בקיבה טיפול לאחר בדיקה שתבין מה נכון למצב שלכם באופן פרטני.

טיפול בכיב קיבה - אולקוס

בטיפול משולב ביו-רזוננס ורפואה סינית המטרה היא להפחית את הכאב, למנוע את החרפת הכיב ולזרז את תהליך ההחלמה עד לפתרון מלא.
בכיב קיבה טיפול טבעי המטרה להגיע למצב בו התקף כאבים בקיבה כבר לא מופיע ותפקוד מערכת העיכול חזר לעצמו.

הטיפול בכיב קיבה מערב פורמולת צמחים, תוספים על פי הצורך, דיקור ושימוש במכשיר מיוחד בבית הלקוח להפגת כאב וזירוז ההחלמה. כיוון שמזונות מסוימים עלולים לגרות את המקום ולמנוע החלמה ניתן תפריט תזונה מותאם אישית לאחר בדיקה, לעזור להחלמה.

אני מזמין אתכם ליצור קשר, לקבוע תור או להתייעץ איתי בכל נושא . 05445180306

טיפול בכאבים בקיבה באופן טבעי

נעים מאוד 🙂  אני יונתן הוניגמן מטפל ברפואה סינית וביו-רזוננס משנת 2008. בקליניקה אני רואה ומטפל הרבה מקרים של בעיות עיכול, כאבים באזור הקיבה וכאבים בקיבה העליונה זה נושא שאני מטפל בו הרבה.

מהניסיון שלי הנושא של כאב בקיבה מגיב יפה ומהר לטיפול ולרוב גם כאבי קיבה חזקים פוחתים בצורה משמעותית לאחר מספר מפגשים.

בטיפול אני משלב את הידע שלי ונסמך על 2 הכלים המדהימים שאיתם אני עובד. 

ביו-רזוננס היא שיטת טיפול חדשה יחסית שבודקת באמצעות מחשב, בצורה לא פולשנית מהם הדברים שיוצרים עומס על גוף המטופל ומפריעים לו.

הרפואה הסינית ודיקור סיני הם בעלי אלפי שנים של ניסיון בטיפול מתועד במחלות רבות ומחלות עיכול בפרט.
יש מגוון גדול של נקודות דיקור וצמחי מרפא והמלצות לאורח חיים מותאם שיודעים לטפל בהצלחה בכאבים בכיבה ולאזן את את מערכת העיכול.

איך מתחילים?

כאבי גב טיפול דיקור
hez

אבחון מעמיק

כאבי בטן טיפול דיקןר

התאמת תוכנית הטיפול

ביו-רזוננס טיפול בכאבי בטן

טיפול וחיזוק

מפגש ראשון והמשך הטיפול

 המפגש הראשון אורכו כשעה וחצי ובו אני עושה אבחון של המצב:

תשאול מקיף על אופי הכאבים והיסטוריה, בדיקה באמצעות מכשיר הביו-רזוננס ובדיקה על פי הרפואה הסינית שכוללת אבחנת דופק לשון ולחיצות על נק ריפלקס כדי לזהות אזורי לחץ בקיבה, איפה יושב חוסר האיזון בגוף שמוביל לכאבים חזקים בקיבה.

הטיפול תפור לפי מידותיו של המטופל ופעמים רבות נראה אחרת ממטופל למטופל.

בסוף המפגש הראשון אני בונה תוכנית טיפול וגם מניסיוני להעריך כמה זמן נדרש כדי שנוכל לראות שיפור והתקדמות ברורה בכאב בקיבה.

הטיפול משלב על פי הצורך כלים שונים: תפריט תזונה, צמחי מרפא, מכשיר לעבודה בבית על פי הצורך, דיקור סיני ומתן תוספים ורמדי הומאופטי אם נדרש. הכל במטרה לטפל בגורם לכאבי הבטן להיפטר מהם ככל שניתן.

אני מזמין אתכם ליצור קשר להתייעץ או לתאם תור לפגישה כי חבל לסבול ואני בטוח שניתן להקל ולעזור לכם בהתמודדות עם כאבים בקיבה ובבטן.

אני מזמין אתכם ליצור קשר לתאם פגישה או להתייעץ איתי 
יונתן – 054-4518306    

המלצות

צרבות

שיתוף:

מאמרים נוספים

חבל שתעזבו בלי שיפור במצבכם !

שילחו הודעה ואחזור אליכם בהקדם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

דילוג לתוכן