כאב בצד שמאל בבטן

כאב בצד שמאל של הבטן הוא תופעה נפוצה שממנה סובלים הרבה אנשים. גם לאחר ביצוע בירורים ובדיקות אצל הרופא. פעמים רבות, הכאבים נשארים ללא מענה וחבל …  בכאבים אלו ניתן לטפל !

גורמים לכאב בצד שמאל של הבטן :

כדי להבין מה גורם לכאבים חשוב שנכיר את האיברים הפנימיים והשרירים הממוקמים באזור.
כאב בטן עליונה צד שמאל – נמצאים האיברים קיבה, לבלב, טחול, מעי גס כליה שמאל, סרעפת וצלעות. ושרירי הבטן שרירים מייצבים.
בטן תחתונה צד שמאל – מעי דק, מעי גס יורד ובנשים שחלה שמאל וחצוצרה שמאל. ושרירים תחתונים של הבטן ,שריר הפסואס בעומק ורצועה האינגינלית.

כאבים בצד שמאל של הבטן

מניסיון של 10 שנים בטיפול בנושא בהצלחה, חשוב לחלק כאבי בטן לשתי קבוצות.
כאבים בטן המחריפים או מתלווים  לבעיות עיכול. כמו בטן רגישה, כאבים, כיווצים,שלשולים צרבות ועוד בהם הטיפול משלב צמחי מרפא, מכשיר, תפריט תזונה ודיקור.
כאבים שאינם מוקלים או מופיעים כלל בהקשר של תזונה, זמני ארוחה, או זמני יציאה ודווקא יותר מושפעים מישיבה ממושכת, עמידה או פעילות גופנית.
בהם הטיפול מתמקד בדיקור סיני ותרגילים לבית.

כאב בצד שמאל של הבטן, איך זה מתבטא?

כאבים בצד שמאל מתחת לצלעות של הבטן או יותר נמוכים נוטים להופיע כתופעה ממושכת או ככאב שמופיע ונעלם לו לסירוגין. תשאול לגבי אופי הכאב, הקרונות, זמן הופעתו ואלו מזונות, פעולות, מנחי גוף מקלים עליו או מחריפים את הכאב, בלווי בדיקה בטנית מקצועית מאפשרים לאבחן ממה הוא נגרם ולתת לו מענה. 

לא פעם בעיות אורתופדיות גם גורמות לכאבים בצד שמאל במותן לנשים וגברים ולא פעם כאב בצד שמאל מתחת לצלע הוא סימן לחוסר איזון של האגן מצב המתלווה לא פעם לכאבי גב או קרסול או ברך שהיו בעבר או עדיין פעילים. לא פעם כאבים בצד שמאל מתחת לצלעות מקרין לגב ואפילו למפשעה. אלו מצבים שמגיבים יפה לטיפול נכון.

כאבי בטן תחתונה צד שמאל :

נגרמים אף הם ממספר רב של גורמים, כולל דלקת במעי הדק או הגס, הסתעפויות מעיים, עצירות.
הפרעות גניקולוגיות של איברי הרבייה הנשיים נפוצים באזור זה השחלות והחצוצרות – דיסמנוריאה, כאבי מחזור, אנדומטריוזיס, שחלות פוליציסטיות כמו כן, אבני כליות או זיהום יכולים כל אחד מהם לגרום לכאבים בצד שמאל של הבטן. מניסיוני לא פעם בעיות אורתופדיות גם גורמות לכאבים בצד שמאל של הבטן.

כאבי בטן מעל הפופיק בצד שמאל:

נגרמים מגורמים המערבים את הקיבה טחול והרקמות הרכות באזור. מצב זה יותר נפוץ לאחר פעילות פיזית ריצה ועוד..
הפרעות נלוות הן גסטריטיס, כיב קיבה, חומציות קיבה גבוהה או נמוכה. המצב מתלווה לתסמינים של מעי רגיז, קרוהן, הסתעפויות מעי ולגזים כלואים. 

כאבים בצד שמאל של הבטן בחלקה העליון נגרמים לרוב מהפרעות בקיבה לדוגמה – דלקת בקיבה, כיב קיבה, חיידק בקיבה, חומציות גבוהה, סרעפת, כיב במעי, דלקת במעי הגס, הצירויות מעי ועוד…

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

אז מה עושים ?

לרוב לאחר שמתחילים לסבול מכאב בצד שמאל של הבטן פונים לרופא משפחה שמפנה לבדיקות נוספות או לרופאים כמו: גסטרולוג, גניקולוג, כירורג ועוד…
ובדיקות  : US ,קולונוסקופיה, גסטרוסקופיה, בדיקות רגישות לחלב, צליאק, הליקובקטר ועוד… דבר שלוקח זמן רב לביצוע.

שיהיה ברור בדיקות מקיפות הם הכרחיות וחשוב לבצעם!
לעיתים זמן ההמתנה לכל רופא ובדיקה הוא ארוך ופעמים רבות הכל יוצא "תקין" והכאבים נמשכים.

מהו הטיפול טבעי שיכול לעזור ?

הטיפול המשולב ביו-רזוננס ורפואה סינית מאפשר לפתור את הכאב בטן תחתונה צד שמאל למעלה למטה ובאמצע ובגלל שאנו ניגשים לטפל במקור הבעיה.
הגישה היא הוליסטית ומחפשת את הקשר בין הדברים ואיך הוא משפיע על המכלול, הטיפול והבדיקות מתבצעים באותו המקום וכחלק מהטיפול ניתנים שעורי בית המתבצעים על בסיס יומיומי בנוחות ביתכם. לכן את התוצאות מרגישים בהקדם.

איך מתחילים?

כאבי גב טיפול דיקור
hez

אבחון מעמיק

כאבי בטן טיפול דיקןר

התאמת תוכנית הטיפול

ביו-רזוננס טיפול בכאבי בטן

טיפול וחיזוק

איך מטפלים בכאבים בצד שמאל של הבטן

הטיפול נשען על שתי שיטות עבודה –
ביורזוננס – בדיקה באמצעות מכשיר המתחבר למחשב, שמכווינה אותנו לגורם החוסר איזון בגוף. הבדיקה אינה פולשנית ומצריכה להחזיק בידיים 2 אלקטרודות בהם עובר זרם בלתי מורגש.( הבדיקה מתאימה גם לילדים).

רפואה סינית – תשאול מעמיק הסתכלות על לשון דופק ונקודות ריפלקס בגוף, מאפשר להבין איזה רקמות ואזורים בגוף חלשים ואיזה צריכים חיזוק.

הטיפול משלב שימוש בצמחי מרפא, המלצות תזונה, עבודה עם מכשיר בבית המטופל ודיקור סיני על פי הצורך.

אבחון ובירור מעמיק של אופי הכאב מאפשר לטפל בהצלחה בבעיה.
אצל כל אחד הגורמים לכאב הם מעט שונים גם אופי הכאב וזמן הופעתו הוא שונה ולכן הטיפול צריך להיות מותאם אישית לממצאים שעולים בבדיקה.

אלו הם דוגמאות לביטויים שונים של כאב בצד שמאל של הבטן  ממטופלים שטופלו בהצלחה.

  • אופי הכאב : כאב קבוע, כאב בא והולך, כאב עמום או כאב חד ונקודתי שעלול להרגיש כמו כוויה.
  • זמן הופעת הכאב : מופיע בתנועה, לאחר פעילות, לאחר או לפני יציאה, לאחר מתן שתן, לאחר צריכת מזון ושתייה או דווקא לאחר זמן שלא אכלנו כלל.
  • לא נשכח הקשר של גברים או נשים  : כאבים בבטן התחתונה נשים יש קשר לפעמים למחזור החודשי או לנושאים גניקולוגים זה יכול התבטא גם כדקירות בצד שמאל בבטן התחתונה נשים או נפיחות בבטן התחתונה אצל נשים. כאבים בבטן התחתונה אצל גברים פעמים רבות נובעים מנושאים של מבנה כמו קילה כאבים אורתופדים או נושאים אורולוגים מעבר לגורמים הגסטרולוגים. 
  • מיקום הכאב : כאבים בצד שמאל מתחת לצלעות או כאב בגובהה הפופיק או דווקא בצד שמאל למטה.

מניסיוני לרוב כבר במפגש הראשון ניתן להבין את גורם הבעיה לתת הערכה של משך הזמן הנדרש לטיפול בנושא ולהתחיל בעבודה ולהפסיק לסבול מכאבים מיותרים!      

 

אני מזמין אתכם ליצור קשר לתאם פגישה או להתייעץ איתי 
יונתן – 054-4518306    

המלצות

יונתן הוניגמן  Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול המשלב דיקור סיני וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם