כאבים בבטן התחתונה

כאבי בטן תחתונה הם נפוצים מאוד. הבנה מה קיים מתחת לכאב הבטן תעזור להבין מה נדרש כדי להיפתר מהכאבים. 

כאב בבטן התחתונה אבחון עצמי !

איפה כואב ? זו שאלה ראשונה בכל חקר תלונה על כאב בבטן. כאשר אנחנו מדברים על כאב באזור הבטן רוב האנשים יצביעו על אזור גדול יחסית הנמשך ממפתח הלב עד מעל אזור הגניטלי כבטן.

כאבי בטן אבחון עצמי בפועל אנו נוטים לחלק את הבטן ל 3 חלקים עיקריים :

1. מהצלעות עד לאזור הטבור.

2. אזור הטבור וסביבתו הקרובה.

3. אזור מתחת לטבור ועד לעצמות האגן.

כאבי בטן תחתונה שנתייחס אליהם כאן לרוב ממוקמים באזור של הטבור ומתחת לטבור עד מעל לעצם האגן צמוד לאברי הרבייה. 

עכשיו אם אכלתם יותר מדי ? אכלתם משהו מקולקל? משהו אליו אתם רגישים או אלרגיים ? אולי תפסתם ווירוס בבטן וכעת אתם סובלים מכאבי בטן לא נחמדים וזה משהו חדש שמפריע מספר ימים, אם כן אז הכתבה הזו פחות קולעת לכם.
כאן מדובר יותר על נושאים של כאבים של מספר שבועות ויותר. אך אם אתם סובלים מכאבים חוזרים או ממושכים בבטן התחתונה כאבים כרוניים בואו נבין מה קורה שם בעצם. 

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

כאב בבטן התחתונה - מה זה אומר?

כאבים בבטן התחתונה יכולים לערב מספר רב של פתולוגיות כאן אתייחס לעיקריות שבהן:

כאבי בטן תחתונה השייכים למערכת העיכול – באזור זה ממוקמים מספר איברים  כמו מעי דק מעי גס ,אפנדציט, סיגמואיד, לבלב וטחול שיכולים לגרום להפרעות וכאבים. ומחלות עיכול ותופעות רבות יכולות  לגרום לכאב באזור הבטן התחתונה כמו: גזים, עצירות, דלקתיות, חסימת מעי, מעי רגיש, קרוהן, כיב מעי, קוליטיס, דברטיקוליס, אפנדיציטיס, השתפלות מעי, זיהום טפילי חיידקי פטרייתי, מחלות מין ועוד…
לכל בעיה יש מאפיינים שמדגישים אותה כשמבצעים אבחון עצמי או מקצועי , אך לרוב הכאב נוטה להשתנות או להופיע בתגובה לאוכל ותדירות של יציאות.
כאבים גניקולוגים – מערבים את מערכת הרבייה הנשית רחם, שחלות, צוואר רחם וחצוצרות- לרוב נוטים להיות יותר מושפעים  ממחזוריות הורמונלית של ימי המחזור.

בעיות אורולוגיות ובדרכי השתן – המערבות את השלפוחית והכליות כמו מחלות מין, זיהומים בדרכי שתן בעיות  פרוסטטה והקרנות מהאשכים.

כאבים אורתופדים – בהם מעורבים שרירים  או הרניה טבורית \ מפשעתית, לפעמים יש חוסר איזון של המבנה והיציבה של האגן מוטה זה יכול להיגרם אפילו מבעיות קרסול ,ברכיים מפרק ירך שבתגובה יכולים לגרום לכאבים בבטן התחתונה. לרוב כאבים אלו יותר יושפעו מפעילות ומנחים שונים של הגוף (לא פעם הגיעו אלי לטיפול על בעיות בטן והנושא נפתר בטיפולי דיקור אורתופדי דווקא)

איך מתחילים?

כאבי גב טיפול דיקור
hez

אבחון מעמיק

כאבי בטן טיפול דיקןר

התאמת תוכנית הטיפול

ביו-רזוננס טיפול בכאבי בטן

טיפול וחיזוק

כאבים בבטן התחתונה - מה עושים?

הצעד הראשון במקרה של כל כאבים בבטן התחתונה שחוזרים על עצמם הוא פנייה לטיפול על מנת שיאבחן ויציע טיפול לפתרון הבעיה.

את המפגש הראשון אני מתחיל בתשאול  במטרה להבין לעומק את אופי הבעיה האם זה כאב חד או עמום? האם כאב הבטן  מושפע מאוכל? האם יש הפרעות עיכול נוספות? מה גורם להחרפה בכאב? ומה מקל על הכאבים? מתי כאב הבטן התחתונה נוטה יותר להופיע ומתי הוא נעלם. האם הכאב מעיר בלילה והאם קל-בטן או פתרון אחר יעיל ועוזר לפתור את הכאב ?

כל פרט נותן לי כיוון ומאפשר לבודד מספר אופציות לגורם לכאבי הבטן התחתונה אצל המטופל.

לאחר מכן אני מבצע בדיקה פיזית של הרפואה הסינית על ידי הסתכלות על הלשון דופק ולחיצות באזורים מסוימים בבטן כדי לזהות רפלקסים "שצועקים" ומראים לי איזה אזורים אינם מאוזנים. 

ואחר כך אני מבצע בדיקה במכשיר ביו-רזוננס שלוקחת כ 40 דקות לערך במטרה לראות אם אני מזהה  גורמים חיצונים או רגישות  למוצרי מזון שונים שגורמים לכאבי הבטן התחתונה.

שילוב כל הכלים של האבחון מאפשר לי להבין איך אוכל לעזור למטופל ותוך כמה זמן אני מצפה לראות שיפור והתקדמות ברורה בכאבי הבטן התחתונה.

את הטיפול עצמו נתחיל כבר במפגש הראשון, בהתאם לאבחון ותוכנית הטיפול יינתן למטופל צמחי מרפא , המלצת תזונה, מכשיר לשימוש ביתי וטיפול בדיקור סיני על פי הצורך  והיענותו של כל מטופל

מניסיוני לרוב כאבי בטן תחתונה ניתנים להקלה ולפתרון ובטיפול נכון אפשר לפתור אתכם מכאבים שפוגעים באיכות החיים שלכם.

 אני מזמין אתכם להשאיר פרטים או להתקשר ולהיפתר מכאבי הבטן שלכם  0544518306

 

המלצה

כאב בטן ונפיחות
יונתן הוניגמן  Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול המשלב דיקור סיני וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם