כאבים בבטן התחתונה

כאבים בבטן התחתונה

כל אחד מאיתנו יודע שכאבי בטן הם דבר לא נעים אך אנחנו גם יודעים כי כאבים בבטן נפוצים מאוד ולכן רבים מאיתנו מתעלמים מהכאב וממתינים שהוא יעבור לצערי גם כשמדובר על בעיה מתמשכת שפוגעת באיכות החיים. מאמר זה יפרט מהם כאבים בבטן התחתונה ומה ניתן לעשות בנידון. הבה נתחיל..
 למידע איך מטפלים בכאבי בטן 

 

כואב לנו בבטן התחתונה!

אכלתם יותר מדי? אכלתם משהוכאבים בבטן התחתונה מקולקל? אכלתם משהו אליו אתם רגישים או אלרגיים? התקרבתם יותר מדי לאדם שחלה בווירוס בבטן וכעת גם אתם נאנקים מכאבי בטן בלתי נסבלים? כל התופעות האלו מוכרות מאוד. מערכת העיכול היא אחת מהמערכות הבסיסיות והחשובות ביותר בגוף האדם וכמעט כל מחלה או רגישות באה לידי ביטוי על ידי תסמינים שונים בבטן שלנו. אך מה קורה כאשר מדובר על כאבים הולכים ונשנים בחלק ספציפי של הבטן, כמו למשל כאבים בבטן תחתונה? כאן חשוב מאוד לאבחן את הבעיה בצורה ספציפית יותר, אם על ידי שיטת ביו – רזוננס או כל שיטת אחרת ולהתאים את הטיפול הנכון ביותר.

 

כאבים בבטן התחתונה – מה זה אומר?

הצעד הראשון במקרה של כל כאבים בבטן התחתונה שחוזרים על עצמם הוא פנייה לטיפול על מנת שיאבחן ויציע טיפול לפתרון הבעיה. ניתן להשתמש גם ברפואה המשלימה לפתרון והקלה מהירים של הבעיה. כאבים בבטן תחתונה משתייכים בדרך פעמים רבות לתחום הנשים ויכולים להצביע על בעיות שונות, כמו למשל דלקות במערכת הנשית, זיהום באגן, כאבי ביוץ, בעיות שונות בשחלות. אך באותה מידה הם יכולים להיגרם משום בעיות שאינן גניקולוגיות, כמו למשל בעיות במעיים, דלקת תוספתן, כיס השתן ומצבים בהם סובלים מגזים.

 

טיפול בכאבים בבטן התחתונה

טיפול כאבים בבטן תחתונה תמיד יהיה מורכב משני שלבים עיקריים, שלב האבחון ושלב התאמת הטיפול:

 • אבחון – ניתן להגיע אל מרפאת רפואה משלימה שם תעברו אבחון מיוחד המבוסס על שיטת ביו – רזוננס, שיטה שאינה פולשנית ומתאימה לכל אדם בכל גיל (מלבד אנשים עם קוצב לב).
 • טיפול – הרפואה הקונבנציונאלית בדרך כלל מציעה משככי כאבים לפתרון הכאבים וכן אנטיביוטיקה, תרופות נוגדי דלקות או פרוצדורה כירורגית על מנת לפתור את הבעיה. הרפואה המשלימה תנקוט בשיטה טבעית יותר ובהמשך לאבחון הספציפי תמליץ על דיאטה מתאימה, צמחי מרפא, דיקור סיני ואמצעים נוספים שיעזרו לפתור את הבעיה עצמה.

   

  שם מלא חובה
  מס טלפון
  כתובת מייל חובה
  נושא הפנייה
  הזן את הקוד שבתמונה חובה
  כדי להשתמש ב-CAPTCHA את/ה צריך שהתוסף Really Simple CAPTCHA יותקן
  הודעה
  לשאלות מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם