טיפול בגזים בבטן

טיפול בגזים בבטן

אנשים רבים סובלים מבעיות של גזים. אלו גורמים להם לנפיחות של הבטן, כאבים ותחושת אי נעימות. מאמר זה יציע שיטות שונות של טיפול בגזים בבטן. שיטות הלקוחות מעולם הרפואה הקונבנציונאלי ומעולם הרפואה המשלימה.
הרחבה על הגורמים וטיפול יעיל לגזים בבטן.

 

מערכת העיכול ברפואה הסינית

הסינים מאמינים כי אחת מהמערכות הבסיסיותטיפול בגזים בבטן ביותר בגוף האדם היא מערכת העיכול. היכולת שלנו לשמור על התקינות שלה או חוסר היכולת שלנו לשמר אותה מעידה על בריאותנו הפיזית והנפשית. מזמן הוכח כי מערכת העיכול מושפעת מחיי הרגש שלנו. עצבנות ואכילה מהירה מאוד יכולים להוביל למצב של גזים, בחילות ושלשולים. אכילה של מזונות שלא מתאימים לגופנו יכולה לגרום לגזים ורשימת הדוגמאות עוד ארוכה. תוספי תזונה, צמחי מרפא, דיקור סיני, תרגילי הרפיה ומדיטציה וכן שינוי התפריט התזונתי יכולים להיות לעזר רב בכל הקשור אל טיפול בגזים בבטן ופתרון הבעיה.

הרפואה הקונבנציונאלית מציעה שיטות שונות של טיפול בגזים בבטן וזאת בהשוואה לשיטות מעולם הרפואה האלטרנטיבי. גזים מהווים מטרד. הם גורמים לבטן להתנפח לכאלו מימדים שלפעמים הכפתור של המכנס אינו יכול להיסגר והחולצה ההדוקה אותה לובשים מובילה לשאלות מביכות בדבר תחילת הריון. בנוסף, הם מלווים בריחות לא טובים, רעשים שלא בהתאם לסולם הצלילים המשובח וכאבי בטן. יש פעמים בהן הם מלווים גם בצרבות. הרפואה הקונבנציונאלית מסבירה שהסיבה לתופעה של גזים היא לעיתים אכילה לא נכונה ורגישות למזונות מסוימים ומציעה תרופות להקלה. הרפואה האלטרנטיבית מציעה אבחון של הבעיה שמובילה לגזים ושיטות טיפול שאינן פולשניות ואינן מכילות כימיקלים למיניהם.

 

טיפול בגזים – השיטה הטבעית

יש מגוון שיטות של טיפול בתופעת הגזים המשויכות לעולם הרפואה המשלימה:

  • אבחון – אבחון מדויק של הבעיה בגינה אותו אדם סובל מתופעה של גזים.
  • תפריט תזונה – התאמה אישית של תפריט תזונה הכולל מספר ארוחות ביום, הימנעות ממאכלים מסוימים, הימנעות מתבלון, קפאין וצריכת יתר של סוכרים, הפחתה של מוצרי חלב ובשר ועוד.
  • עיסויים – פעמים רבות מטפלים מציעים סוג של טיפול בגזים בבטן מסוג עיסוי שגורם להקלה במצב.
  • צמחי מרפא – שומר, קמומיל ועוד.

למידע נוסף על טיפול בגזים בבטן >>