מה קורה במפגש הראשון

מטרת המפגש הראשון היא ללמוד את בעיית המטופל, לזהות את הגורמים המעורבים בה, להתאים תוכנית טיפול ולהגדיר טווח זמן בו נצפה לראות שיפור ברור לבעיה.

 המפגש הראשון נמשך עד שעה וחצי בה נבצע אבחון המשלב סריקה מערכתית ואבחון על פי הרפואה סינית.

 

טיפול ביורזוננס ודיקור סיני

מה קורה באבחון ביו-רזוננס?

המפגש כולל בדיקה במכשיר הביקום  \ סקיו. זהו מכשור שהוא חלק משיטת הטיפול ביו-רזוננס. המטופל יושב על כורסא נוחה ומחובר למכשיר. הבדיקה אינה מורגשת ולרוב מלווה בתחושת שלווה נעימה וצורך לעצום עיניים.

לקראת סופו של המפגש מוסבר לנבדק מה העלתה הבדיקה ומהי תוכנית הטיפול המומלצת. יינתן תפריט מזון מותאם אישית, מכשיר לעבודה בבית הנחיות והמלצות נוספות על פי  הצורך הטיפולי לבעיה.                                               

מה קורה באבחון ברפואה סינית?

לאחר תשאול על אופי הבעיה וההיסטוריה שלה נקיים אבחון בגישה של הרפואה הסינית במטרה לעמוד על אופן תפקוד מערכות הגוף, על מנת לגלות היכן נמצא חוסר האיזון שגורם לבעיה עליה מתלונן המטופל.

הבדיקה כוללת בדיקת דופק, בדיקת לשון ולחיצות על נקודות רפלקס בגפיים ובבטן על פי הצורך.

פעמים רבות, בעיקר במחלות כאב, נצפה לראות תגובה וירידה בעוצמת הכאב עוד לאורך המפגש הראשון.

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

למפגש הראשון כדאי להביא:   

  • בדיקות דם אחרונות (אם יש).
  • אבחנות רפואיות ותוצאות בדיקות רלוונטיות. כמו הדמיות שונות שבוצעו, בדיקת גסטרוסקופיה או בדיקת קולונוסקופיה, אולטרסאונד. בדיקות לצליאק, לקטוז, תרבית לחיידקים או בדיקת צואה בעיקר אם נמצאו חיוביות.
  • תוספי מזון ותרופות הנלקחים באופן קבוע. 
  • לבוש – רצוי ללבוש מכנס רפוי שעולה מעל הברך או להביא מכנס קצר להחלפה.
  • במקרים מסוימים ניתן מכשיר לבית הנבדק לשם עבודה בבית. זהו מכשיר יקר עליו נדרש המטופל להשאיר צ'ק פיקדון. בסיום השימוש כאשר המכשיר יוחזר הצק יחזור אליכם כמובן.

פגישות המשך:

הטיפול כולל פגישות המשך על מנת לשמור על רצף טיפולי יעיל כדי לגיע למצב בו לא נדרשים טיפולים כלל. מספר המפגשים נקבע על פי אופי הבעיה.
בטיפול בסיסי בביו-רזוננס יקבעו 2-3 מפגשים נוספים. בכדי לוודא את זמינות הפגישות הן יקבעו מראש בשיחתנו הטלפונית הראשונה או במפגש. במקרה הצורך ניתן יהיה לשנות ולבטל.

שאלות נפוצות לטיפול המשולב

אני ממש נרתע ממחטים האם הדיקור הוא חובה בטיפול?

בבעיות עיכול הדיקור הוא  חלק משני בטיפול ולא בגדר חובה. דיקור הוא כלי חזק ויעיל מאוד לעזור בו במקום לכאבים אורתופדים ובמצבים אקוטיים אך הוא לא הכלי העיקרי לטיפול. באבחון ובטיפול אני מסתמך על החוכמה והניסיון של הרפואה הסינית אך לאנשים שלא נוח עם מחטים ישנם כלים טיפוליים טובים נוספים איתם אני משתמש שאינם מערבים מחטים, כגון: צמחי מרפא, מגנטים, מכשיר תדרים.

האם הטיפול בשיטות אלו בטוח?

בהחלט הטיפול בביו-רזוננס וברפואה סינית הוא טיפול בטוח!

הביו-רזוננס: הוא טיפול לא פולשני ובמהלכו מתקבל פידבק מתמיד לגבי תגובת הגוף לטיפול ולכן  תופעות הלוואי הם מינימליות אם בכלל.  התופעות הקטנות שעלולות להופיע, הן מעט חולשה ועייפות שבמידה והם נמשכים המטפל ידאג שיפסקו. בזמן האבחון עצמו נוטים רוב האנשים לחוש רוגע וצורך לעצום עיניים זו תגובה נפוצה ונעימה. הבדיקה אסורה לנשים בהריון ולאנשים בעלי קוצב לב.

רפואה סינית: דיקור וצמחי מרפא הם כלים שמשתמשים בהם אלפי שנים והם בטוחים לשימוש כאשר המטפל הוא מנוסה והוסמך באופן מלא ולכן אין סיבה לחשוש. מחטי הדיקור הן סטריליות וחד פעמיות. לעיתים רחוקות מאוד יכול להיווצר שתף דם קטן בנקודת הדיקור, והוא חולף לאחר מספר ימים.

יש לי תחושת נפיחות בבטן ופרוביוטיקה לא עזרה, יש מה לעשות ?

כן. נפיחות בבטן יכולה לנבוע מסיבות רבות. לקיחת פרוביוטיקה יעילה לחלק קטן מהן, אך לא עוזרת באופן גורף לכל בעיות העיכול. אם חוויתם הקלה בזמן שימוש בפרוביוטיקה אבל השיפור אינו מלא או נמשך רק כל עוד אתם לוקחים פרוביוטיקה, ישנו גורם אחר שהוא המקור לבעיה. צריך לזהות אותו ולטפל בו לעומק וכך להשיג פתרון מלא ללא תלות בתוסף זה או אחר.

במה תלויה הצלחת הטיפול?

הצלחת הטיפול מותנת במעקב של המטופל אחר ההנחיות: התזונה, שימוש במכשיר הניתן הביתה ולקיחת צמחי המרפא. במפגשים אנו בודקים כל פעם מחדש מה הצורך של הגוף ומספקים אותו לשם החלמה.  

חלב גורם לי אי נעימות בבטן האם אפשר לעזור?

כן. רוב האנשים לאחר טיפול יכולים לחזור לאכול מוצרי חלב וגלידה ולא לסבול מהתופעות המוכרות. תגובה לא טובה לחלב יכולה להיווצר ממספר גורמים: אלרגיה, אי סבילות ללקטוז, הפרעות עיכול ודלקתיות מעיים שלא תמיד מודעים להם.

לאחר הבדיקה ניתן יהיה לקבוע מהו הגורם ומה ניתן לעשות. לרוב אם המצב אינו מולד או אלרגיה שאושרה בבדיקות מעבדה. אלא יותר תהליך שהתחיל בהדרגה או באמצע החיים, ניתן לפתור את הבעיה ובדרך גם לטפל בקלות בתופעות הנלוות לה, עייפות ולפעמים נפיחות לאחר צריכת מזונות, כאבי בטן וגזים.   

חזרתי מטיול והבטן שלי משתוללת, עשיתי בדיקות ולא מצאו כלום, אפשר לעזור?

לרוב אלו מצבים הנפתרים מהר ובקלות לאחר של 3-4 מפגשים. הבדיקות השגרתיות  בקופות החולים לא תמיד תופסות את  "התיירים "  שאספנו בחו"ל (חיידקים, אמבות, טפילים ועוד..) ושממשיכים לעשות בעיות מערכת העיכול שלנו. הבדיקה והטיפול מאפשרים לזהות את הגורם לבעיה ולנטרל אותו ואז השקט חוזר.

זהו טיפול יעיל, גם למצבים בהם קיימים סימפטומים אחרים לאו דווקא במערכת העיכול, שהופיעו לאחר טיול בחו"ל ולא יודעים מה הוא מקורם.

תסמונת המעי הרגיז האם הטיפול יעיל?   

הטיפול בתסמונת המעי הרגיז מומלץ במיוחד בשל התוצאות הטובות בשיטת טיפול זו. כאן נדרש טיפול משולב בביו-רזוננס דיקור וצמחי מרפא. זה טיפול ממושך יותר של מ'ס חודשים (בין 2-6 חודשים) ומותנה במצב המטופל והיענותו אחר ההנחיות, אך לשיפור ניכר נצפה כבר לאחר חודש מתחילת הטיפול.

הטיפול יעיל ומומלץ מאד, בפרט במצבים שכבר לא יודעים מה כדאי לאכול וכל דבר משפיע על הבטן, יציאות וגזים.

יש לי צליאק האם הטיפול יכול לעזור? 

במקרה של צליאק הטיפול אינו מספק פתרון מלא למחלה וזאת בשל הצורך הקבוע להימנע מגלוטן. אך כן ניתן לעזור בהפרעות הנלוות של בטן לא שקטה, עייפות, חולשה וחיוניות ירודה בשל חסרים הנלווים לספיגה ירודה. תוך כדי הטיפול התומך התזונה עדין מחייבת הימנעות מלאה מגלוטן.

אני סובלת מקרוהן האם הטיפול יכול לעזור לי?  

הטיפול בהחלט עוזר לסובלים מקרוהן, במצביי התפרצות אקוטיים לשוב לרמיסה (רגיעה). ובמצבים כרוניים ישנן הצלחות בהעלמת הכאבים, בהפחתה ניכרת במספר היציאות ובשיפור מלא בתוצאות מדד CRP בבדיקות הדם.

אם יש לכם שאלות שלא קיבלו מענה כאן, אני מזמין אתכם להתקשר אלי  0544518306 אשמח לענות
או שתשאירו הודעה כאן ואחזור אליכם

שיתוף:

מאמרים נוספים

חבל שתעזבו בלי שיפור במצבכם !

שילחו הודעה ואחזור אליכם בהקדם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

דילוג לתוכן