דיקור סיני לכאבי גב

גב תפוס וכאבי גב פוקדים את כולם בשלב מסוים בחיים, אם אתם סובלים מהגב הגעתם למקום הנכון.

טיפול בכאבי גב

טיפול בכאבי גב דורש אבחון של מקור הכאב וניסיון לדעת את הדרך הנכונה והקצרה לשיפור המצב. פעמים רבות גם לאחר פנייה לאורתופד, נטילת כדורים וטיפולי פיזיותרפיה נשארים עם הכאב וזה חבל.
בטיפול בכאבי גב אני משתמש בדיקור סיני ותרגילים כדי לגרות את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף לפעול באזור הכאב ובכך לשפר טווח תנועה להפחית דלקתיות ולחץ על עצבים וכמובן כאב.
 בדרכ אני מצפה לראות שיפור לרוב תוך 2-3 מפגשים תלוי בחומרת המצב ולא פעם ההקלה מורגשת כבר לאחר מפגש אחד.

כאבי גב הם נושא רציני וכאשר מעורב לחץ עצבי העבודה דורשת נחישות וידע כדי להשתחרר את הכאב בגב.

אנחנו יצירה מופלאה כידוע שיוצאת לעולם מושלמת עם מלוא הפוטנציאל ולאט לאט עם השנים מתקבעת באפיקים ספציפיים בהתאם לאופי השגרה שלנו.
עמוד השדרה הוא מבנה משוכלל של בלימת זעזועים וגמישות רבה כדי לאפשר את רוב הפעילויות הטבעיות שלהם תוכננו במקור.
באורח החיים המודרני שלנו הרבה אנשים עובדים מונוטונית. דבר שמצמצם את טווחי התנועה ומעודד התקבעות וניוון.

במנח החזקת הגוף האופטימלי: הראש צריך להיות ממוקם מעל השכמות, סנטר מעט פנימה. חזה מעט פתוח זרועות מקבילות לצלעות החזה, בטן תחתונה ואמצעית תומכות בגב התחתון וגב אמצעי בהחזקה של עמוד שדרה זקוף כך ששרירי הגב התחתון אינם מכווצים או מוחזקים במיוחד במצבי פעילות כמו הליכה וישיבה ולכן אין כאבים בגב התחתון והשרירים של גב תחתון.

באופן טבעי ככול שיורדים עם עמוד השדרה לכיוון הישבן העומס על כל חוליה עולה ולכן עובי החוליות עולה גם כן. החוליה האחרונה פוגשת את עצמות האגן שהוא הבסיס עליו נשען עמוד השדרה. זו נקודת מפגש שיוצרת הרבה בעיות שמוכרות לכולם באזור
חוליות L4 -L5 ,L5-S1

מנח הגוף בעבודה, ברכב, בבית על הספה וגם כחלק מתפיסות ישנות של נראות חיצונית גורמים לנו להחזיק את עצמנו בצורות שונות ודפוסים שלאורך זמן מעודדים לחץ לא מאוזן על עמוד השדרה ויוצרים תפיסות שרירים, דלקות ופגיעות בחוליות עמוד השדרה ובשל אלו כאבי גב תחתון ועכוז כאב גב עליון.

המטרה בטיפול נכון היא לדעת גם לתת התייחסות לפתולוגיה לשרשרת האירועים שהובילה לכאב הגב וזו שבתחזוקה נכונה תדע גם לשמר את בריאות עמוד השדרה להמשך.

טיפול טבעי בדיקור לכאבי גב

בקליניקה אני מטפל סוגים שונים של כאבי גב. כאבים אקוטים וכאבים כרונים בתקופות של החרפה  טיפלתי גם במטופלים שלפני ניתוח שלבסוף לא היה צורך בכך.

 הטיפול שאני עושה משלב דיקור סיני תדרים לפעמים וצמחי מרפא אם נדרש.
את הדיקור אני לרוב מבצע בגפיים בקרקפת או באוזן ולא ישירות על המקום הכואב, לרוב אני מצפה לראות שיפור בטווחי תנועה או בעוצמת כאב כבר תוך כדי המפגש דבר שמעיד מבחינתי על גירוי נכון של הגוף לעודד את יכולות הריפוי טבעיות שלו במקום הכואב. לא פעם אני שולח את המטופל הביתה עם מחטים או מגנטים מעיין "שעורי בית " במטרה להמשיך את הגירוי בין המפגשים.

אנשים שואלים אותי אם יש משהו במחטים ? התשובה היא כלל לא 
שאלה אחרת שאני נשאל היא איך מחט ברגל יכול להשפיע על פריצת דיסק בגב?

גירוי נכון של הגוף באמצעות המחטים מפעיל את יכולות הריפוי הטבעיות של הגוף במקום הפגוע, למרות שהמחטים פעמים רבות אינן ממוקמות באזור הפציעה.  העבודה בטיפול משפיעה לטובה במספר מישורים : 

  • הפחתת כאב
  •  זירוז החלמה
  • הנעת דם והפחתת בצקתיות.
  • הפחתת דלקת.
  • הרפיה של  שרירים.
  • שיפור טווח תנועה. 

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

כאב גב

כאבים בגב התחתון והעליון בשל מבנה החזקה של הגוף

גב מכופף קדימה וחזה מכונס – יוצר עומס על שרירי הגב האמצעים ושרירי גב תחתונים שצריכים לשאת את המשקל. לא פעם אלו אנשים ששרירי הבטן שלהם חלשים ולא תומכים בהחזקת גוף נכונה לכן, יהיה להם עומס בכתפיים צוואר וגב תחתון. בשל המנח הזרועות ממוקמות מעט קדימה למצב הרצוי דבר שמודד בעיות כתפיים. עבודה מול מחשב ללא פעילות גופנית מעודדת את המצב הזה.

קשת מוגברת בגב וישבן בחוץ – אלו לרוב נשים שאני רואה אך לא רק שכאשר הן נשכבות על מיטת הטיפול הקשת נותרת מוחזקת. מצב זה יוצר שרירים מעובים מעל הישבן וכאבים בגב התחתון לא פעם עם הקרנות לישבן ולכיוון הברכיים בשל ההשפעה על חוליות גב תחתונות. גם שימוש ממושך בנעלי עקב יכול לגרום לכך.

כתפיים מכווצות וראש מוטה קדימה – לאורך זמן יניבו כאב גב עליון וצוואר לא פעם יתלוו לכך כאבים או נימולים לכיוון הכתפיים והזרוע וכפות הידיים בשל לחץ על העצבים. בשל המנח לרוב הקשת בגב "נמחקת " והישבן לרוב ישר, מצב זה גורם כאבי גב תחתון ועכוז בחיבור לעצם הסאקרום.

גב תפוס כאב גב מגורם שרירי

גב תפוס או שריר תפוס בגב אלו גורמים הכי נפוצים לכאב גב שלרוב חולפים לאחר זמן קצר.
הם נגרמים ממאמץ לא מבוקר שהגוף אינו רגיל לו או שילוב של קור או רוח על גב חשוף כמו ממזגן או שיער רטוב ויציאה החוצה בעונות מעבר או רכיבה על אופניים, אופנוע בקור.
משחות מחממות עיסוי ומקלחת חמה לרוב פותרים את זה. אך כאשר כאב מגב תפוס נמשך והשריר התפוס חוזר על עצמו צריך לבדוק לבדוק למה זה קורה :

אם יש נושא של מבנה לא מאוזן שמעודד את התפיסות: כמו עקמת, הליכה לא מאוזנת, רגל אחת קצרה יותר או אפיו פציעה בברך או בקרסול שקדמה לכאב הגב.

לחץ על עצבים גורם לכיווץ שריר באזור ותחושה של גב תפוס וכל עוד הלחץ על העצב קיים, הכאב ותחושת הגב תפוס לא ישתחרר.

פעילות חוזרת בעבודה או מנח ארגונומי בעבודה.

הרמת משקלים ומאמץ – כחלק מעבודה או בחדר כושר ופעילות גופנית.

הצטננות – גורמת לכאבים בעורף וגב תחתון תפוס ופעמים רבות מחריפה כאבים מוכרים שהיו בתקופת רגיעה.

כאבי גב ממאמץ וחדר כושר

ספורט הוא דבר בריא מאוד לגוף כאשר נעשה נכון.

אצל 50 אחוז מבני ה 50 ימצאו בלטים בעמוד השדרה ופעילויות גופנית לא מוקפדת לעתים  מעוררות החרפה של מצבים קיימים שאיננו מודעים להם.

זעזועים מריצות – נכון שבדרכ אנחנו חושבים על ברכיים בהקשר של ריצה אבל כאבי גב בריצה נובעים מהזעזוע החזרתי לעמוד השדרה דבר שמגביר מצבים קיימים.

אופניים – לרוב גורמים לכאבי מפרקים וכאב גב עליון פעמים רבות מעורב גם הצוואר.

קרוספיט – זהו מאמץ שהרבה אנשים נהנים ממנו. אבל לא מעט פציעות ופגיעות בגב העליון הם תוצר של אימוני קרוספיט בהם נושאים משקלים גדולים על הידיים ותרגילים חזרתיים יוצרים עומס ופציעות וכאב בגב עליון וכאבי גב אמצעי. אם זה החרפה של רגישות קיימת או ייצור של בעיה חדשה.

משקולות – שימוש במשקולות דורש עבודה הדרגתית וסרגל התקדמות מתון. הרבה מטופלים מגיעים עם בעיות כתף שכמה, מפרק כף היד וכאבי גב אמצעי בעקבות שימוש בהן. העומס החזרתי יכול לגרום לדלקת והשפעה בכל אורך הזרוע ועד לחוליות הגב כאשר השימוש אינו זהיר.

כדורגל כדורסל – הריצות המהירות עם שינוי הכיוון הפתאומי לא פעם מובילים לפציעה שפעמים רבות מערבת כאב גב תחתון צד שמאל או ימין עם הקנה מהגב לישבן או לרגליים. 

דלקות – אמונים אינטנסיביים בחדר כושר הרמת משקולות יכולים להשפיע על חוליות הגב לא פעם. לעתים הכאב יורגש בכתף אך מקורו מחוליות גב עליון. זה יכול להרגיש כמו לחץ כאילו משהו לוחץ לנו באזור ספציפי בגב או כאב גב עליון שלא משתפר.
בנוסף פעולה חזרתית אינטנסיבית ללא מתן זמן התאוששות לגוף תעודד היווצרות דלקות.

כאבי גב מגורמים נוספים

מחלות כרוניות של עמוד השדרה כמו ספיינל סטנוזיס או אנקילוזינג ספונדיליטיס ועקמת.

כאבים בגב הנובעים מהקרנה מחלקו הקדמי של הגוף כמו בדלקות של מערכת העיכול או גזים כלואים. לרוב גורמים לכאבי גב אמצעי.

הרפס זוסטר – כאשר מתפרץ גורם לתחושת כאב גב חזק, שמרגיש כמו גב תפוס מאוד ומאוד ושורף לפני שמופיעות השלפוחיות האופייניות שבעזרתם מאבחנים שמדובר בוירוס. 

בעיות מחזור –  pms אלו תופעות קדם ווסתיות שאצל שליש מהנשים מערבות גם כאבים בגב התחתון 1-3 ימים הראשונים למחזור.

ישיבה על הארנק – גורמת חוסר איזון של עצמות האגן ובשל כך לחץ לא מאוזן בישיבה במשך שעות ארוכות מוביל לכאב גב תחתון צד שמאל או ימין בהתאם למיקום הארנק.

נעלי עקב – העקבים מטים את משקל הגוף קדימה ומבליטים את הישבן. שימוש בעקבים למשך תקופה ארוכה יכול להוביל כאבי גב תחתון תפוס וכאב גב עליון.

ישיבה ארגונומי בעבודה – כל מנח גוף שב אנו נמצאים זמן ממושך משפיע על אופן ההחזקה של הגוף שלנו. הטייה של הראש למסך שלא מולנו, פינת עובדה לא נוחה כמו מסך נמוך, עבודה שדורשת סחיבה או הרמה של ילדים או מגשי מאפים גל דבר מאמץ בצורה חזרתית שרירים אחרים ולא פעם גורם לכאבים בגב התחתון או כאבי גב אמצעי.

רגל קצרה  – כאשר יש מצב בו רגל אחת קצרה מהשנייה זה גורם לחוסר איזון באגן ויכול ליצור כאב גב תחתון  – אזור עצם הסאקרום או בירך או כאב גב תחתון צד שמאל או ימין. פעמים רבות גם כאבים בגב עליון ובצוואר קשורים.

כאבי גב דגלים אדומים

דגלים אדומים הם מצבים שמתלווים לכאבים בגב התחתון / כאב גב עליון /  או גב תפוס ומצלצלים לנו שייתכן וכאב הגב הוא רק תסמין נילווה לבעיה חמורה יותר. לכן חובה עלינו לשלול אותם על ידי פנייה לרופא במקביל לטיפול בהפחתת כאב והורדת דלקת. 

מצבי דגלים אדומים נפוצים הם:

כאב חזק שנמשך לאחר נפילה או תאונה שלא עבר בירור.

מצב של אי שליטה בסוגרים שתן או צואה –  עלול להמעיד על לחץ חזק על חוט השדרה.

חוסר יכולת להזיז את הגפיים.

עלייה של חום מדיד, לחץ בחזה, ירידה במשקל, חוסר תאבון – יכול להעיד על זיהום או נושא מערכתי.

כאב גב באנשים עם רקע של חולשה חיסונית כמו: איידס או מטופלים עם רקע אונקולוגי.

גיל : מתחת לגיל 20 ומעל  לגיל 55 אם אתם סובלים מכאב גב חזק  או גב תפוס מאוד וזה מצב לא מוכר לכם, שהופיע ללא טראומה רצוי לראות רופא.

כאב גב תחתון צד שמאל או ימין

כאב גב תחתון צד שמאל או ימין פעמים רבות מגיע עם הקרנה עצבית של הכאב לאורך הרגל או הישבן. זהו כאב מאוד נפוץ שיכול להיגרם מלחץ על עצב הסיאטי ממקלעת העצבים היוצאים מחוליות התחתונות של עמוד השדרה ומעצבבות את הישבן ורגליים.
 מצב זה מאוד נפוץ בעיקר מהפרעה ה בחולייה: L4-L5  L5-S1 . השם הנפוץ לגורמים להקרנה על הרגל או כאב גב תחתון צד שמאל עם הקרנה לרגל  או כאבים חזקים עד לקרסול או תחושת שריפה הוא סיאטיקה או אישיאס או שריר פריפורמיס מתוח. כאבים בגב התחתון מסוג זה לרוב מופיעים בצד אחד ומגיב יפה לטיפול.

כאבים בגב התחתון

כאבים בגב התחתון פעמים רבות חולפים מעצמם לאחר יומיים – שלושה ומאוד מושפעים מאופי הפעילות שלנו. כאשר התחושה של גב תחתון תפוס נשארת ולא משתפרת, רצוי לבדוק אם יש מעורבות של שינוי שנעשה לאחרונה: מזגן בלילה או בעבודה, שינוי מזרון, נעליים חדשות, תנוחה בספה בבית, בעבודה שינוי בעמדת העבודה או פעילות גופנית מאומצת השונה מהנורמה שלנו.

לא תמיד גם אם נזהה את הגורם נוכל לנטרל אותו כמו – תינוק שנרדם רק בידיים או ילד שגורם לנו לישון לא במיטה שלנו. אז טיפול תמיכה עד חלוף זעם יעזור לתפקוד השותף.

כאבי גב תחתון ועכוז נוטים להופיע בהתחלה של כאב מרקע חולייתי. הכאב בעכוז הוא פעמים רבות הקרנה של כאב מלחץ על עצב שגורם בהמשך לכאב גב תחתון עם הקרנה לרגלים עד לקרסול.

תחושה של כאב גב כמו חגורה שלוחצת על הגב התחתון לרוחבו מגיעה עם חולשה של השרירים התומכים ונטייה לחוסר פעילות גופנית ותחזוקה של השרירים.

כאשר הכאבים בגב התחתון מופיעים לאחר חבלה או טראומה יש לעבור בדיקה אצל אורטופד לוודא שהכל תקין ואז להגיע לטיפול.
מטופלים רבים הגיעו אלי לטיפול לאחר שכבר קיבלו זריקות או טיפולי פיזיוטרפיה  ומשכחי כאבים שלא עזרו. לרוב לאחר מספר מפגשים מתחילים להרגיש שדברים משתפרים תדירות הכאב פוחתת ותכיפותו יורדת.

כאבי גב תחתון עם הקרנה לרגליים

כאבים בגב ופגיעה בחוליות פעמים רבות גורמים לתחושה אופיינית של כאב שנמשך מהאגן לכיוון הירך ברך קרסול ואף עד אצבעות כף הרגל.
בעצם נוצר לחץ על עצב שאזור התחושה שלו על פני העור נפרס לאורך הגפה בדפוסים ידועים. הלחץ גורם להפעלה חשמלית של העצב ולגירוי מתמיד של המוח על פעילות באזור ההקרנה וייצור תחושות שונות של הקרנה  תחושת כאב , תחושת משיכה , תחושת שריפה לאורך הרגל , תחושת .

כאבי גב תחתון עם הקרנה לרגליים יכולים לעתים להרגיש גם כמו תחושת חשמל, משיכה ולחץ  או שריפה מאוד חזקה לאורך הגפה או רק בשוק למשל ואצל אחרים ירגישו כמו תחושת נימול או חוסר תחושה במגע ברגל.
כאשר יש ירידה בכוח של הגפה זה מעיד על לחץ חזק על העצב.

בטיפול הכאבי גב תחתון עם הקרנה לרגליים נרצה לראות את הכאב נסוג לו וחוזר למקור לכיוון הישבן  והולך בסדר הפוך  מכיוון אצבעות כף הרגל לכיוון השוק הברך הירך והעכוז.

כאב גב עליון

מערב כאבים בגב בין הצוואר התחתון עד לחוליות הגב  הגבוהות בין השכמות.
גורמים :
מחלות נשימה, עומס על הידיים כמו החזרת תינוקות זמן רב, החזקת ראש במנח מוטה מטה ( כמו בשימוש בסמארטפון ) או מנח מעלה כמו צביעה ממושכת מטפסי קירות וכו
וויפלאש, טראומה מתאונה או נפילה ועוד…
כאב גב עליון יכול ליצור הקרנה או תחושת לחץ קבועה, לעתים הכאב מורגש רק בתנועות מסוימות או כזצים שמפתיעים ללא הכנה.

כאבי גב אמצעי

מיקום הכאב יהיה באזור בין השכמות ועד לגובהה הפופיק מאחורה.
יכול להרגיש כמו רגישות או דקירה בתנועות מסוימות או פשוט לחץ  שמופיע ומלווה אותך.

זה אזור שפעמים רבות מתפספס קצת בבדיקות של רופאים ואנשים נוטים לסבול ממנו לתקופות ממושכות.
גורמים : כאב בשל עקמת, פגיעה בחוליה, תאונות דרכים, סוכר לא מאוזן, הפעלה של הידיים כמו בחדר כושר עומסים רבים, כיס מרה, מנח עבודה מול מחשב שעות רבות.

שיתוף:

מאמרים נוספים

חבל שתעזבו בלי שיפור במצבכם !

שילחו הודעה ואחזור אליכם בהקדם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

דילוג לתוכן