כאב בלסת טיפול טבעי

כאב בלסת יכול להתחיל פתאום ולשבש מאוד את ההנאה מאכילה או את רצף השינה בלילה. טיפול טבעי בכאבים בלסת וחריקת שיניים יכול לעזור בכאבים וגם למנוע מהם לשוב.

אם אתם מרגישם כאב בבוקר בלסת כאילו  השיניים עבדו הרבה בלילה או שאתם מוצאים את עצמכם בזמן עבודה עם שיניים קפוצות  ואחכ בערב אי נעימות או כאב בלסת. אם יש לכם חריקת שיניים בלילה אן שפשוט פתאום החלו לכם כאבים בלסת ללא סיבה ברור. וחוץ מסד לא קיבלתם מענה לנושא אצל הרופאים, הגעתם למקום הנכון.
חשוב לציין שבכאב בלסת צריך לטפל כיוון שפעמים רבות אם נזניח את הכאב בלסת כשהוא קטן, המצב עלול להחריף וליצור כאב גדול ואף מגבלה באכילה ודיבור. 

כאבים בלסת טיפול

כאבים בלסת גורמים

הגורמים לכאבים בלסת הם מגוונים :

כאבים בלסת ממקור עיצבי  
הקרנה של כאב או לחץ ופגיעה בעצב כמו :
בעיות סינוסים שמקרינות כאב.
כאב אוזניים שמקרין ללסת. 
טריגימנל נוראלגיה
בעיה בחוליות הצוואר  שמקרינה כאב.
כאב לאחר פגיעה ויראלית של וירוס הרפס זוסטר
בעיית שיניים וחניכיים

כאבים הקשורים למבנה ומכאניקה של הלסת: 
דלקת במפרק הלסת
שחיקה של מפרק הלסת
טראומה
נעילת לסת 
חריקת שיניים.
חוסר איזון של מפרק הלסת.

בכתבה זו ארצה להתמקד בכאבים בלסת שנובעים מחריקת שיניים והחזקה של הלסת, דלקת של מפרק הלסת, כאבים ממקור צווארי וכאבים מהאוזניים וסינוסים אלו נושאים שאני פוגש הרבה ומוצא שהטיפול הטבעי נותן תוצאות טובות.

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

פה נכנסת הרפואה המשלימה בכדי להראות את היתרון שלה בהסתכלות על האדם כמכלול אחד ולהציע פתרונות טיפוליים היכן שלרפואה המערבית אין תמיד מענה.

מניסיוני בטיפול בגירוי בגרון וכחכוח בגרון, כבר מעל 10 שנים אני מזהה 2 סוגי מטופלים טיפוסיים שמגיעים אלי בנושא הגרד בגרון.
מטופלים שהכחכוח בגרון החל לאחרונה ולהם העזרה היא פשוטה. ומטופלים שהכחכוח נמצא ברקע כבר שנים להם נדרש חיזוק יותר מעמיק עם צמחים ודיקור, אשר בהקשה להנחיות מגיבים יפה לטיפול. 

הטיפול עצמו כולל שני שלבים:

בשלב הראשון נבצע אבחון סריקה מקיפה במטרה לבודד את הגורם לשיעול המטריד. באבחון אשאל שאלות רבות על הנושא, מתי התחיל ? מה עוזר ? מה מחריף את השיעול ומה מקל ועוד… אלחץ על נקודות ריפלקס בגוף כדי לראות אם מתח הוא חלק חשוב בבעיה או אינו רלוונטי לנושא. 
אבצע בדיקה באמצעות מכשיר ביו-רזוננס כדי לראות אם יש רקע ויראלי, אלרגי או גודש בסינוסים שמעורב בנושא.

בשלב השני נתחיל טיפול כדי לנטרל ולאזן את מקור הבעיה בהתאם למה שעלה באבחון. נפעל להשבת תפקוד תקין לאיברים המעורבים וחיזוק הגוף כדי שהשיעול יגמר. 

הטיפול משלב צמחי מרפא ותוספים, מכשיר לעבודה בבית ודיקור סיני על פי הצורך.

הטיפול יעיל למצב כרוני של גירוי בגרון, שיעול טורדני  וגם למצב ואקוטי כאחד.

 

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

נעילת לסתות למה זה גורם

בקליניקה אני פוגש הרבה פעמים אנשים שסובלים מכאבים במפרק הלסת כאשר לא פעם זו אינה התלונה העיקרית שבגללה הגיעו לטיפול, אלא כאבי הראש או כאבים בצוואר שמתלווים לתופעה.

הטיפול ברפואה משלימה מחפש למצוא את הגורם שבעקבותיו נוצרת הבעיה כדי לטפל מהשורש ולכן כדי לטפל בכאבי הראש אני צריך להפסיק מצבים של לחץ במפרק הלסת  וחריקות שיניים ובאמצעות כך לפתור את הכאבים השונים דרך טיפול  עמוק בשורש הבעיה.

אנשים רבים אינם מודעים לכך שהם בלילה או ביום מחזיקים את השיניים קפוצות דבר שמעלה את המתח ואת רמת החיכוך במפרק ומגביר דלקת ומייצר כאב במפרק או כאבי ראש או כאבי צוואר או קושי בפתיחה של הפה חוסר איזון של סגירת הפה בעת האוכל.
נעילת לסתות טיפול טבעי יכול עזור לטפל במפרק ובמקביל לעבוד על הגורם.

כאבים בלסת וחריקת שיניים

במצבים חריפים של כאבים בלסת יכולים להעיד על חריקת שיניים.
חריקת שיניים היא תופעה שבה בנוסף להחזקה הקפוצה של הלסת יש גם תנועה של הלסת מצד לצד, דבר שמייצר לאורך זמן שחיקה של השיניים בנוסף לפגיעה פוטנציאלית במפרק הלסת.

יש אנשים שמודעים למצב זה אצלם או אצל ילדיהם אך לא מייחסים לו חשיבות עד שמתחילים לסבול מסימפטומים נוספים.
פעמים רבות הורים או בני זוג ובני משפחה מדווחים על רעש של חריקה בשינה. שיננית או רופא שיניים לרוב מבחינים בשחיקה של השיניים בקלות בעת בדיקה ופעמים רבות יעירו על השחיקה הקיימת. טיפול סטנדרטי אצל רופא שיניים לנושא של חריקת שיניים שימוש בסד לילה.

הסד לילה עשוי חומר פולימרי רך שמטרתו להקטין את החיכוך בין הלסתות, מה שמונע את השחיקה, אך אינו מונע את הלחץ במפרק עצמו בצורה משמעותית.
אנשים רבים מוצאים קושי בהתמדה בשימוש בסד ולרוב בסוף הוא נשאר במגירה ללא מענה לשחיקת השיננים ולכאב בלסת.

חריקת שיניים בלילה

חריקת שיניים בלילה יכולה להופיע לסרוגין בתקופות מתח מוגבר או באופן רציף כל לילה. בשל התדירות הגבוהה של פעולת החריקה ניתן לראות אצל מבוגרים שעושים זאת שנים מבנה ראש רחב באזור הלסת כיוון שהשרירים שם מנופחים ביחס לשירים אחרים. לא פעם  ידווחו גם על, בעיות צוואר ושכמות כואבות של הראש כאבים בפתיחת הלסת.

ישנם אנשים חריקת השיניים היא ביטוי של עומס גדול על מערכת העצבים שלהם שנפרק בלילה
, אותו עומס יכול לאפיין אנשים שהם tape A –   ללחץ דם גבוהה,  דריכות גבוהה, שרירים מכווצים , חוסר שקט  כאבי ראש  ועוד..

חריקת שיניים אצל ילדים

חריקת שיניים אצל ילדים היא לא שונה מבוגרים מבחינת התהליך שגורם לזה, אך בשל כך שהם עוד לא יודעים לדבר או לזהות את חווית הגוף שלהם  עוד, גם הפיזית וגם הרגשית ייתכן והתחלה של חריקת שיניים יעידו על מתחים גדולים שהם חווים, או פחדים או אתגרים שמעוררים זאת וזוהי הזמנה לבחון את העניין.
ישנם ילדים שגם הוריהם נהגו בעבר או כיום לחרוק שיניים אין זה מפחית מחשיבות הטיפול בנושא. כיוון שישי עוד שנים רבות לפניהם ורצוי וניתן לעזור להם לחיות יותר בנחת בתוך גופם, דבר שישפיע על כל הווייתם. 

שימוש תרגילי נשימות, מכשיר תדרים, דימיון מודרך, צמחי מרפא וביו -פידבק יעזרו מאוד.

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

חריקת שיניים בלילה טיפול טבעי

נעילת לסת בשינה

טיפול בחריקת שיניים בלילה מתייחס דבר ראשון לגורם הבעיה – שהוא ההחזקה הלא מודעת של הלסת כביטוי של מתח שצבור בגוף.
דיקור סיני יעיל מאוד לעבודה על הפחת דלקות הרפיית שרירים והרגעה של מערכת העצבים. לכן הוא מייצב שיפור מהיר בעוצמות הכאב בלסת ובמתח בגוף. 
באמצעות צמחי מרפא נרצה להוריד את רמת הסטרס של הגוף ומערכת העצבים, כל שיהיה פחות עומס לפרוק בלילה.
הטיפול הוא מרגיע ומשחרר גם לעורף ושרירי הצוואר והשכמות כמו גם לשרירים של הלסת.

על יד שימוש בעבודה עם תדרים טיפוליים בקליניקה נגרה את העצבים באזור השכמות הצוואר ולסת  לעודד הרפיה של השרירים במפרק הלסת ונפעל להפחתת דלקת במפרק הלסת. והורדת משך נעילת הלסת בשינה.

נעילת לסת

נעילת לסת זה מצבו בו יש מגבלה משמעותית בפתיחת הפה בצד אחד או בשני הצדדים מצב  שלא פעם מתבטא בפתיחת פה מוטה לצד אחד. פעמים רבות הגורם לנעילת לסת הוא תזוזה של הסחוס במפרק הלסת עצמו למיקום שמונע את טווח התנועה התקין במפרק.

נעילת לסת יכולה להופיע לפרקים קצרים באים והולכים או כהיתפסות משמעותית המשתחררת רק לאחר התערבות של מנפולציה נכונה, טיפול לפיזיוטרפית לסת ואו פעולה כירורגית במצבים קיצוניים.

דלקת במפרק הלסת

כאשר יש לחץ ממושך על מפרק הלסת נוצרות עם הזמן הפרעות שונות במקום המערבות דלקת מוגברת, שהגוף לא מצליח להכיל ולרפא בקצב יעיל. בשל כך מתפתחת דלקת במפרק הלסת שיכולה להיות אקוטית או כרונית וגורמת לכאבים בלסת באכילה או פתיחת הפה וגם כאב בלסת בעת דיבור.

כלי טיפול של הרפואה המשלימה עוזרים לטפל במצב של נעילת לסתות טיפול טבעי שמפחית את הדלקת במפרק לסת ומאפשר לכאב לחלוף ולמקום להחלים.

כאבים בלסת התחתונה

כאבים בלסת התחתונה יכולים לנבוע מחריקה ממושכת, דלקת, חוסר איזון של הלסת או הפרעה בשיניים שמקרינה ללסת התחתונה. מחלות מפרקים אוטואימוניות, אם ניגשתם לרופא ובדקת את כל הגורמים  לכאבים בלסת התחתונה ולא קיבלתם מענה , אשמח לעזור.

איך להקל על כאבים בלסת ?

לאחר שבדקנו מה גורם לכאבים נוכל להקל על כאבים בלסת על ידי פעולה בדרכים הבאות:
לשלב פעולות להורדת סטרסס באופן שותף
להימנע ממאכלים קשים 
להימנע ממסטיקים
להשתמש בקומפרסים קרים וחמים

לוודא שמנח הלסת רפוי במשך היום על ידי מודעות חזקה לנושא 
תרגילים לשחרור הלסת.

כאבים בלסת העליונה ליד האוזן

מפרק הלסת ממוקם מעט קדמית לאוזן. בשל המיקום האנטומי כאבים של מפרק הלסת לא פעם, יוצרים הקרנת כאב לאוזן עצמה לעתים גם ללא כאב ברור בלסת.
יש מצבים הפוכים גם כן, בהם כאב אוזניים עלול לגרום לכאבים המקרינים ללסת העליונה ולהרגיש כבעיית שיניים או כאבים בלסת העליונה ליד האוזן.
כאבים בלסת ובאוזן – ממש מעל המפרק נמצא העצב הקרניאלי טריגימנלי שלחץ עליו, מעורר תופעות מעורבות לשיניים סינוסים עיניים אוזן וללסת ובשל כך כאבים בלסת ובאוזן חופפים פעמים רבות. ובעיה בסינוסים או בשיניים יכולה לעורר כאב בלסת ובאוזן יחדיו.

כאבים בלסת ובאוזן

כאב בלסת ובאוזן פעמים רבות נובע מהנל  כאב בלסת ליד האוזן.
הגורמים לכאבים בלסת הם רבים: פעמים רבות שחיקה של המפרק או דלקת שנוצרת באזור מפרק הלסת היא הגורם העיקרי מפרק הלסת עובד קשה הרבה פעמים ביום ובעצם שריר הלסת ואחד השרירים החזקים ביותר בגוף שלנו

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

איך לשחרר נעילת לסתות

לאחר שבדקנו מה גורם לכאבים נוכל להקל על כאבים בלסת על ידי פעולה בדרכים הבאות בהתאם לגורם :
לעשות פעולות להורדת סטרס. 
להימנע ממאכלים קשים.
להשתמש בקומפרסים קרים וחמים. 
לוודא שמנח הלסת רפוי במשך היום.
תרגילים לשחרור הלסת .
טיפול בדיקור ולייזר.

חריקת שיניים הי לרוב ביטי של עומס במערכת העצבים שאיינו בהכרח מודע לסובלים ממנו. שריר המאסטר הינו אחד השרירים החזקים והפרימיטיבים בגופנו ודרכו הגוף מבטא את סטרס בו הוא מצוי.
הפחתה של חריקת שיניים תעשה על ידי טיפול בגורם למתח והורת סטרס על ידי שימוש בצמחים ודיקור סיני או פעולות מורידות סטרס ומפתחות מודעות גוף נפש אחרות.

כלים ומכשירי טיפול

 דיקור סיני – הפחתת כאב ודלקת זו יכולת מוכרת של הרופאה הסינית לטיפול בבעיות אורטופדיות רבות, בהן גם כאב במפרק הלסת.  חשוב מכך הדיקור עובד על שחרור של עומס ממערכת העצביםף הפחתת דלקת והרפיה של מפרק הלסת כדאי שיוכל להחלים.

MD wave

 – מכשיר טיפול בתדרים הניתן למטופל הביתה בהתאם לצורך ולבעיה. העבודה עם המכשיר היא על בסיס יומי בביתו של המטופל מה שמקצר את  משך הטיפול.

– תערובת צמחי מרפא סינים או טיפות הומאופטיות יינתנו למטופל במטרה לחזק את הטיפול על פי הצורך.

 

תוספים – מינרלים, ויטמינים ואנזימים לפי הצורך, פורמולות ותרופות הומאופטיות.

איך מתחילים?

כאבי גב טיפול דיקור

אבחון מעמיק

כאבי בטן טיפול דיקןר

התאמת תוכנית הטיפול

ביו-רזוננס טיפול בכאבי בטן

טיפול וחיזוק

ך.

המלצות

שיתוף:

מאמרים נוספים

חבל שתעזבו בלי שיפור במצבכם !

שילחו הודעה ואחזור אליכם בהקדם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

דילוג לתוכן