החלמה מניתוח קיסרי

ניתוחים הם הכרחיים, אך ניתוח הוא אירוע פולשני שפוגע ברקמות ומשאיר אחריו את הצורך בהתאוששות של איזור הניתוח, התנועה וגם של האנרגיה שלנו כדי לחזור לשגרה מלאה. 

כיצד פועלת השיטה?  

גם לאחר ניתוחים קטנים, לגוף נדרשת תקופת החלמה ומנוחה של מספר ימים. כיום בתי חולים ומנתחים נוטים להתגאות בכך שבניתוחים קלים המטופל משתחרר לביתו כבר ביום הניתוח או למחרת.
אך בפועל בבית נדרש עוד זמן  כדי שהגוף יתאושש לפני חזרה לפעילות יומיומית מלאה, עבודה, טיפול בילדים באופן מלא, ללא כאבים ובערנות והריכוז שאנו מכירים.

 

החלמה מניתוח , טיפול בכאבים אחרי ניתוח

הטיפול המשולב ברפואה סינית וביו רזוננס הוא פתרון יעיל ומדויק כדי לקבל את החיזוק שהגוף זקוק לו. הטיפול מאפשר להזרים דם ולעודד החלמה, להפחית כאב ובצקות ולהשיב טווח תנועה מהר יותר באזורים שנותחו. בנוסף חשוב להתייחס לטיפול בצלקות שנותרו מהניתוח ותהליכי הדלקת שלעיתים נמשכים זמן רב אחר כך.

יתרון הטיפול המשולב בהחלמה מניתוח הוא בכך שהמטופל מקבל לביתו מכשיר המותאם אישית למצבו וחלק חשוב מהטיפול מתבצע בנוחות בביתו על בסיס יומי.

אני יונתן הוניגמן מטפל בבעיות כאב בדיקור סיני וביו-רזוננס משנת 2008.
לנושא החלמה לאחר ניתוח הגעתי לאחר  ניתוחי קיסרי שאשתי עברה בלידת בני. ראיתי כמה שזה משפר לה את יכולת התנועה ממש במקום וכמה הטיפול עוזר לכאבים ולצלקות להחלים.

בהמשך דרך מטופלי שעברו ניתוחים שונים ופציעות מניתוחי שיניים, עיניים פרוצדורות גניקולוגיות וניתוחים אורתופדים רבים.

בכולם ראיתי שהדיקור נותר הקלה ומשפר את ההחלמה של הרקמה וכך מפחית כאבים  ומחזיר תחושה באזורים שלאחר ניתוח היא נעלמה. 

אני מזמין אותם לא לסבול לבוא ולעזור לעצמכם לשוב לשגרה במהר

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

טיפולים נפוצים הנדרשים בעקבות ניתוח

כאב אחרי ניתוח:

כאבים לאחר ניתוח מתחילים לרוב בבית לאחר שהפסקנו עם משככי הכאבים. לפעמים הם תוצר של כאב שרירי בשל מנח גוף לא טבעי לגוף בזמן הניתוח או לאחריו ולפעמים הם תוצר ישיר של התהליך עצמו.

ניתן להפחית כאב ובו בעת להזרים דם ולגרות עצבית את האזור הפגוע כדי שיחלים יותר מהר.

החזרת תחושה לאזורים שאינם מגיבים

לא פעם לאחר ניתוחים אנו מגלים אזורים על פני העור בהם איבדנו את התחושה או שמגע אינו מורגש כלל או שהתחושה היא כאילו אנחנו נוגעים באזור עם כפפה.

בבירור מול הרופא יתברר לנו שנפגע עצב או בדרך כזו או אחרת תוך כדי הפגיעה ברקמות רקות. הטיפול המשולב עוזר פעמים רבות להשיב תחושה שנפגעה בעקבות התהליך הכירוגי 

הפחתת דלקת:

דלקת אקוטיות ולפעמים כרונית הן תוצר ישיר של ניתוח פולשני. דלקת שטחית במקום החיתוך או באזורים עמוקים בהם טופלו רקמות גוף שונות, היא 'מופע קבוע', כיוון שהגוף נוטה לייצר דלקת כחלק מתהליך ההחלמה.

דלקת זו אינה בהכרח זיהום אלא תהליך חיובי ושיקומי, מטרתה להוביל ל"תיקון" האזור. אך פעמים רבות קורה שדלקת הופכת ממושכת ויוצרת הידבקויות והצטלקויות של רקמות.
מצב זה עלול ליצור פגיעה וסיבוכים לכן נעדיף לטפל באזור בכדי להפחיתן ככל שניתן.

ריפוי צלקות אופטימלי:

צלקות יכולות להישאר אקטיביות גם שנים לאחר ניתוח. לא פעם מגיעים אלי מטופלים ובשלב האבחון אני מגלה צלקת שעדיין רגישה למגע, אדומה, מעקצצת או בעלת תחושה סנסורית לא תקינה.

מבחינה גופנית זהו אינו מצב טוב, כיוון שהרקמות לא החלימו לגמרי ועדיין מתרחשת במקום דלקת שדורשת מהגוף להפנות לאזור משאבים. בטיפול אנו נעזור לעודד החלמה במקום על מנת שהצלקת תוכל להירפא.

הגדלת טווח תנועה:

לאחר ניתוח פעמים רבות תנועות מסוימות בגפיים עלולות להיות בעייתיות וכואבות. אנו חווים כאבים בתנועות מסוימות שקשה לבצע, לרוב אף בפעולות פשטות כמו לשלוח יד לארון או להרים את הילד.

התגובה האוטומטית היא להימנע מלעשות אותם, או לאמץ שרירים חדשים שאינם מורגלים בפעולה, דבר שעלול להיות קשה בהמשך הדרך לפתרון.
בטיפול ניתן מענה לכך על ידי התייחסות לשרירים, הפחתת הנפיחות והפחתת הכאב.

הפחתת בצקתיות:

בצקת היא תופעה נפוצה באזור שעבר ניתוח. זוהי למעשה הצטברות נוזלים הנובעת לרוב מדלקת ומזרימת דם פחותה או פעילות לימפתית ירודה בעקבות הניתוח.

בצקת פעמים רבות יוצרת לחץ על עצבים ובכך גם מגבירה תחושת כאב. הטיפול מאפשר להניע את הנוזלים ולעודד החלמה.

הכנה לניתוח:  כי תמיד מומלץ לבוא מוכנים 🙂

לפני הכניסה לניתוח, על הגוף להיות חזק על מנת שיוכל לבנות את עצמו ולהירפא במהרה. במקרים של חולשה, תחושה של חוסר אנרגיה, חסרים בוויטמינים ומינרלים.

כאשר הניתוח הוא ניתוח בחירה מומלץ לחזק את הגוף לפני התהליך, וכך ניתן לצאת ממנו ביתר קלות.

אני מזמין אתכם ליצור קשר, לקבוע תור למפגש ראשון חינם או להתייעץ איתי בכל נושא.

יונתן הוניגמן  Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול המשלב דיקור סיני וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם