החלמה מניתוח קיסרי

מטרת הטיפול היא – הפחתת כאב, הפחתת בצקת, דלקתיות והשבתך לטווח תנועה ללא כאב כדי שתתפני לילדך החדש !

ניתוחים הם חשובים והכרחיים לשיפורהחלמה אחרי ניתוח איכות החיים שלנו, אך לאחר התהליך, הגוף מזכיר לנו שתהליך הניתוח הוא אירוע פולשני שפוגע ברקמות גוף ומשאיר אחריו את הצורך להתאוששות של איזור הניתוח, התנועה וגם של האנרגיה שלנו כדי לחזור לשגרה מהר. 

גם לאחר ניתוחים קטנים, לגוף נדרשת תקופת החלמה ומנוחה של מספר ימים. כיום בתי חולים ומנתחים נוטים להתגאות בכך שבניתוחים קלים המטופל משתחרר לביתו, כבר ביום הניתוח או למחרת, אך בפועל בבית נדרש עוד זמן מנוחה כדי שהגוף יתאושש לפני חזרה לפעילות יומיומית, עבודה, טיפול בילדים באופן מלא, ללא כאבים ובערנות והריכוז שאנו מכירים.

הטיפול המשולב ברפואה סינית וביו רזוננס הוא פתרון יעיל ומדוייק כדי לקבל את החיזוק הנוסף שהגוף זקוק לו. הטיפול מאפשר להזרים דם ולעודד החלמה, להפחית כאב ובצקות והשבת טווח תנועה מהר יותר באזורים שנותחו. בנוסף חשוב להתייחס לטיפול בצלקות שנותרו מהניתוח ובתהליכי הדלקת שלעיתים נמשכים זמן רב ונותרים בעייתיים גם שנים אחר כך.

יתרון הטיפול המשולב בהחלמה מניתוח הוא בכך שהמטופל מקבל לביתו מכשיר המותאם אישית למצבו וחלק מהטיפול מתבצע בנוחות בביתו על בסיס יומי. כך תהליך השיקום מתרחש מהר יותר ובקלות.

טיפולים נפוצים הנדרשים בעקבות ניתוח

כאב אחרי ניתוח:

כאבים לאחר ניתוח מתחילים לרוב בבית לאחר שהפסקנו עם משככי הכאבים. לפעמים הם תוצר של כאב שרירי בשל מנח גוף לא טבעי לגוף בזמן הניתוח או לאחריו ולפעמים הם תוצר ישיר של התהליך עצמו. ניתן להפחית כאב ובו בעת להזרים דם ולרפא את האזור הפגוע.

הפחתת דלקת:

דלקת אקוטיות ולפעמים כרונית הן תוצר ישיר של ניתוח פולשני. דלקת שטחית במקום החיתוך או באזורים עמוקים בהם טופלו רקמות גוף שונות, היא 'מופע קבוע', כיוון שהגוף נוטה לייצר דלקת כחלק מתהליך ההחלמה. דלקת זו אינה בהכרח זיהום אלא תהליך חיובי ושיקומי, מטרתה להוביל ל"תיקון" האזור. אך פעמים רבות קורה שדלקת הופכת ממושכת ויוצרת הידבקויות והצטלקויות של רקמות. מצב זה עלול ליצור פגיעה וסיבוכים לכן נעדיף לטפל באזור בכדי להפחיתן ככל שניתן.

ריפוי צלקות אופטימלי:

צלקות יכולות להישאר אקטיביות גם שנים לאחר ניתוח. לא פעם מגיעים אלי מטופלים ובשלב האבחון אני מגלה צלקת שעדיין רגישה למגע, אדומה, מעקצצת או בעלת תחושה סנסורית לא תקינה. מבחינה גופנית זהו אינו מצב טוב, כיוון שהרקמות לא החלימו לגמרי ועדיין מתרחשת במקום דלקת שדורשת מהגוף להפנות לאזור משאבים. בטיפול אנו נעזור לעודד החלמה במקום על מנת שהצלקת תוכל להירפא.

הפחתת בצקתיות:

בצקת היא תופעה נפוצה באזור שעבר ניתוח. זוהי למעשה הצטברות נוזלים הנובעת לרוב מדלקת ומזרימת דם פחותה או פעילות לימפתית ירודה בעקבות הניתוח. בצקת פעמים רבות יוצרת לחץ על עצבים ובכך גם מגבירה תחושת כאב. הטיפול מאפשר להניע את הנוזלים ולעודד החלמה.

הגדלת טווח תנועה:

לאחר ניתוח פעמים רבות תנועות מסוימות בגפיים עלולות להיות בעייתיות וכואבות. אנו חווים כאבים בתנועות מסוימות שקשה לבצע, לרוב אף בפעולות פשטות כמו לשלוח יד לארון או להרים את הילד. התגובה האוטומטית היא להימנע מלעשות אותם, או לאמץ שרירים חדשים שאינם מורגלים בפעולה, דבר שעלול להיות קשה בהמשך הדרך לפתרון. בטיפול ניתן מענה לכך על ידי התייחסות לשרירים, הפחתת הנפיחות והפחתת הכאב.

הכנה לניתוח:  כי תמיד מומלץ לבוא מוכנים 🙂

לפני הכניסה לניתוח, על הגוף להיות חזק על מנת שיוכל לבנות את עצמו ולהירפא במהרה. במקרים של חולשה, תחושה של חוסר אנרגיה, חסרים בוויטמינים ומינרלים. כאשר הניתוח הוא ניתוח בחירה מומלץ לחזק את הגוף לפני התהליך, וכך ניתן לצאת ממנו ביתר קלות.

אני מזמין אתכם ליצור קשר, לקבוע תור למפגש ראשון חינם או להתייעץ איתי בכל נושא.

 

[contact-form 1 “טופס צור קשר 1”]
 

יונתן הוניגמן  Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול משולב ברפואה סינית וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם