טיפול בדורבן כאב בעקב הרגל

כאב בעקב כף הרגל או דורבן ברגל, הוא הכאב בעקב הנפוץ ביותר. אם אתם מרגישים כאב בעקב בדריכה בעיקר בבוקר בצעדים הראשונים, ייתכן מאוד שאתם סובלים מדורבן בעקב. 

טיפול בכאב בעקב בדריכה

על השם המיוחד "דורבן" כולם יודעים לספר לכם, אך הטיפול בכאב בעקב הרגל מעט יותר טריקי. זאת כיוון שהרגליים לא נחות הרבה ומה שעוזר לאדם אחד לא בהכרח עוזר לאחר. אתם בטח שומעים המלצות שונות ומנסים דברים כמו: גלי הלם, רפידות מיוחדות או משחות אבל בינתיים מתקשים בהליכה וסובלים מכאבים בעקב.

טיפול בדורבן כאב בעקב

אני מזמין אתכם לטיפול בו תרגישו את השיפור בעצמכם עוד במפגש הראשון וכך תדעו שהטיפול בדורבן בעקב יעיל גם לכם !

שלום אני יונתן הוניגמן מטפל בדיקור סיני וביו-רזוננס משנת 2008, מטפל עם ניסיון רב בבעיות אורתופדיה וכאב.

דיקור סיני לדורבן ברגל הוא יעיל ולפעמים נראה כמו קסם. כבר טיפלתי בעשרות מטופלים עם כאבים בעקב מניסיוני לאחר מספר טיפולים תרגישו שיפור גדול ביכולת הדריכה על הרגל ובהמשך תוכלו לחזור לפעילות ריצה הליכה ריקוד טיולים שאתם כה אוהבים.

טיפול בדורבן בעקב וכאב בעקב בדריכה

הטיפול בדורבן מערב שימוש בדיקור סיני המלצות תרגילים בבית ושימוש במכשיר לבית על פי הצורך. פעמים רבות אשאיר מחטים כשעורי בית כדי לקדם את התהליך.
הדיקור נעשה באמצעות מחטים דקות, הוא מגרה את הגוף להפחית את התהליך הדלקתי במקום ולהרפות מתח בשרירים באזור הדורבן, דבר שמעודד החלמה מהירה של הרקמה ומפחית כאב דורבן בעקב דקות לאחר הכנסת המחט.

בנוסף לכך פעמים רבות בשל כאב בעקב בדריכה וקושי לדרוך על הרגל הגוף "מפצה " ונשען יותר על הרגל השנייה ואז לצערי מתווספים כאבים נוספים בשרירים או בגידים במעלה הרגל ועלולים  להיווצר כאבים בברכיים באגן ובגב או ברגל השנייה בשל העומס. בטיפול בדורבן בעקב העבודה היא הוליסטית מסתכלים על המכלול ולכן נתייחס גם לפגיעה הנלוות לכאבים בעקב כדי שתחזרו לפעילות מהר ככל שניתן. 

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

אז בקצרה מהו דורבן -

דורבן או Plantar Fasciitis זו בעצם דלקת של רצועת חיבור בעקב כף הרגל. זוהי רצועה רחבה שנמתחת מבסיס העקב עד לאצבעות כף הרגל ותומכת בקשת כף הרגל. אנשים פעילים בספורט בריקוד או שנמצאים שעות בעמידה נוטים יותר לפתח כאב בעקב בשל דורבן בעקב, אך גם אנשים פחות פעילים פיזית יכולים לסבול מכך. הסטטיסטיקה מצביעה על כך ש 1 מתוך 10 אנשים יסבול מדורבן בעקב במשך חייו. ללא טיפול התופעה יכולה להימשך שנה ואף יותר ולפגוע קשות באיכות החיים.

השם דורבן ניתן בשל מצבים בהם היה ניתן לראות בהדמיה הסתיידות בצורת קוץ בבסיס העקב. אך כיום ההסתכלות על כאב בעקב בדריכה מעט השתנה והאבחון מתבצע על פי אופי התלונה והכאבים ולא נדרשת הוכחה להימצאות ההסתיידות בצורת קוץ, זאת בשל כך שמניסיון ומעקב אחר מטופלים רבים לאורך השנים, ההסתיידות לא נמצאה באופן גורף אצל כל הסובלים מהתופעה.

אני מזמין אתכם ליצור קשר לבוא לטיפול בדורבן בעקב ולהפסיק לסבול !
לשאלות נוספות התקשרו  054-4518306  !  

שיתוף:

מאמרים נוספים

חבל שתעזבו בלי שיפור במצבכם !

שילחו הודעה ואחזור אליכם בהקדם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

דילוג לתוכן