בטן שורפת מבפנים

תחושה שהבטן שורפת מבפנים היא תחושה קשה המשבשת מאוד את מהלך היום שלנו את התיאבון הבריא ואת היכולת לתפקד טוב בשגרה. גם אם לקחתם כדורים ולא הרגשתם שיפור אל תוותרו כיוון שאפשר לעזור ולטפל בזה באופן יעיל.

 לרוב הגורם לתחושה שהבטן שורפת מבפנים  או צרבות או שריפה במפתח הלב, או תחושה שעולה חומר שורף בגרון הוא חוסר איזון בחומצה שנמצאת בקיבה לבין הרירית שמגינה עליה או עליה של חומצת הקיבה במעלה צינור הוושט וצריבה של הרקמה הפנימית של הוושט על ידי החומצה.

הקיבה שלנו היא בעצם שק שרירי שתפקידו לקלוט את המזון ולפרק אותי באופן כימי, על ידי שימוש בחומצה חזקה -hcl -חומצת מימן כלורי שנמצאת בתוכו. זוהי חומצה חזקה המופרשת מתאים בתוך שק הקיבה עצמו.

כדי למנוע מצב של פגיעה של החומצה, בדופן הפנימי של הקיבה מופרש ריר המונע מגע ישיר של החומצה עם דופן הקיבה.

גזים טיפול

לתחושה שהבטן שורפת מבפנים יש מספר גורמים עיקריים : דלקת בקיבה, בעקבות טיפול תרופתי לרוב תרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידים כמו אופטלגין ונורופן,  הימצאות חיידק בקיבה כמו הליקובקטר פילורי, צרבות, תזונה מאוד לא זהירה זמן רב, ריפלוקס ולעתים כיב קיבה,  או בקע סרעפתי שהוא בעצם פגיעה במבנה הפיזי של הסוגר העליון  של הקיבה.

טיפול בבטן שורפת מבפנים גסטריטיס

הטיפול המערבי לרוב כולל המלצות תזונה  כדורים מפחיתי חומצה לנטון נקסיום אומפרדקס קונטראלוק במרשם מהרופא. אלו הן תרופות לשימוש ממושך שתפקידן למנוע או להפחית בצורות שונות את ייצור החומצה בקיבה. ישנם גם מוצרים כמו מאלוקס, טאמס, רני, גביזון שניתן לקנות בבתי מרקחת ללא מרשם תפקידם הוא לסתור את החומציות שבקיבה ולהוריד את רמת החומציות בקיבה כדי שתהיה יותר בסיסית ועל ידי כך פחות לצרוב כאשר הן עולות במעלה הוושט.

שריפה בבטן לרוב מלווה לתופעות עיכול נוספות כמו : בחילות, חוסר תאבון, צמא מוגבר טעם מתכתי או טעם חמוץ בפה, עלייה של תוכן הקיבה לגרון, יובש בפה, צורך לשתות הרבה, חוסר שקט  קשיים בשינה ועצבנות גם מלווים פעמים רבות את השריפה.

 

בטן שורפת מבפנים מה כדאי לאכול:

מומלץ להימנע ממאכלים חריפים ומתובלים מדי כמו קארי, צ'ילי, חווייג' ,קינמון, סחוג ומאכלים פיקנטיים עם הרבה פלפל שחור.

להימנע מחומץ המגביר את חומציות הקיבה. גם יכולים לעורר את הקיבה לשרוף.

אלכוהול וקפה להפסיק עד שתראו הטבה ברורה

יש לשמור על אכילה מסודרת יחסית ולא לפתוח מרווחים גדולים בין זמני הארוחה ולא לאכול בשעות מאוחרות מדי.

להגביר את כמות המזונות הירוקים ולתת דגש על מלפפונים ושקדים המפחיתים את רמת החומציות בקיבה.

 

טיפול טבעי ויעיל לשריפה בבטן ודלקתיות בקיבה

שלום אני יונתן הוניגמן מטפל בבעיות עיכול משנת 2008 משתמש בשילוב כלים של רופאה משלימה שאני מוצא מאוד יעיל לטיפול בבעיות של שריפה בקיבה ובבטן. 

מטרת הטיפול היא להפחית את תחושת השריפה ולהשיג איזון במטרה למנוע את חזרת תחושת השריפה ככל שניתן .

הטיפול משלב שימוש בדיקור סיני ובכלים של שיטת הביו-רזוננס ומאפשר לאזן את הקיבה ולמנוע את עליית החומצה למעלה ובכך שהוא מטפל בגורמים לתחושת השריפה ולנטרל אותם.

אני מזמין אותכם להתקשר ולהגיע לטיפול 0544518306

יונתן הוניגמן  Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול המשלב דיקור סיני וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם