תאורי מקרה |

 

בת 31 – מעי רגיז.

בת 31 .הגיע לקליניקה סובלת ממעי רגיז {בעיקר שלשולים} עוד מלפני הצבא ותיארה החמרה בשנים האחרונות. היא סיפרה שהיא רצה לשירותים 8-9 פעמים ביום, חשה כאבי בטן חזקים כל בוקר ולאחר כל ארוחה שנרגעים רק לאחר יציאה. היא עברה בדיקה אחריה טופלה בביו-רזנוננס אחת לשבוע, קיבלה מכשיר לבית תפריט תזונה ותוספים. לאחר 4 מפגשים דיווחה על שיפור ביציאות בין 3-5 פעמים בימים רעים ומעט מאוד כאבים. חודש אח"כ סיפרה שיש לה 1-2 יציאות ליום בלי כאבים ואפילו הריצות לשירותים לאחר האוכל פסקו. היא המשיכה להגיע מדיי פעם לטיפולים ותחזוקה על פי הצורך.
 

בן 30 – כאבי ראש ועייפות.

בן 30 הגיע לקליניקה שהוא מתלונן על, קושי לקום בבוקר, עייפות וכאבי ראש על בסיס יומי המתחילים בהתעוררות ונמשכים כשעה וחצי כל יום בבוקר. הוא תיאר את הכאב " כמו מלחציים על הראש" . הוא עבר בדיקה וטופל בדיקור אחת לשבוע בליווי צמחי מרפא והנחיות תזונה. כבר במפגש הבא סיפר שהרגיש יותר ערני, כאבי הראש לא היו כ5 ימים לאחר הדיקור וכשהופיעו היו קצרים וחלשים יותר. לאחר 3 טיפולים נוספים סיפר שכאבי הראש נעלמו ,יותר קל לו לקום בבוקר מרגיש טוב ערני "מודע ומחובר לדברים שהוא עושה". הטיפול נמשך חודשיים נוספים לתחזוקה וטיפול בנושא אחר שהטריד אותו הרבה שנים – קושי גדול להירדם .
 

בת 22 – נזלת אלרגית והתקררויות חוזרות.

בפגשים שלת 22, הגיעה לקליניקה כשהיא מתלוננת על נזלת אלרגית שנמשכה כשנה, ונטייה להתקררויות חוזרות ונפיחות בטנית לאחר אוכל. היא עברה בדיקה ולאחריה טופלה בדיקור אחת לשבוע בלווי צמחי מרפא ותזונה. היא דיווחה על שיפור באלרגיות ובבטן מהשבוע הראשון. מצבה הלך והשתפר בהתמדה עד העלמות הסימפטומים לחלוטין. הטיפול נמשך כ-3 וחצי חודשים במפעם בשבוע וכ-5 מפגשי תחזוקה פעם בשבועיים-שלושה בליווי פורמולה לחיזוק, עד שגופה התייצב והתחזק ולא נדרש יותר טיפול .
 

בן 28 – צרבות וגזים.

בן 28, הגיע לקליניקה כשהוא סובל מצרבות ודקירות מתחת לצלע לאחר האוכל, גזים, אפטות וריח רע מהפה. הוא לקח לנטון וכדורי פחם שהקל במקצת על התופעות. לאחר בדיקה, הוא טופל בדיקור אחת לשבוע ובפורמולת צמחי מרפא וקיבל המלצות תזונה. לאחר כ-3 שבועות הפסיק את הלנטון וכדורי הפחם כי לא הרגיש בהם צורך. לאחר 8 טיפולים דיווח שלא חווה יותר צרבות ודקירות גם לאחר ארוחה בשרית שמנה, והריח מהפה לגמרי נעלם.
 

בת 34 – כאבי בטן ושלשולים אחרי טיול במזרח.

בת 34, הגיעה לקליניקה כ-6 חודשים לאחר שחזרה מדרום אמריקה, שם חטפה קלקול קיבה חזק שחלף לאחר מספר ימים. אבל מאז פעם בחודש היא חוטפת כאבי בטן, נפיחויות, גזים ושלשולים. בנוסף דיווחה על עייפות וכאבי גב תחתון. לקחה בצורה עצמאית פרוביוטיקה ללא תועלת. לאחר בדיקה הותאם לה תפריט תזונה, טיפול ופורמולה סינית. הטיפול נמשך כחודש וחצי, 4 מפגשים. בסיומו, לא היה ביטוי יותר להתקפי הנפיחות והיא דיווחה על יותר ערנות ושיפור גדול בכאבי הגב. ד.נ המשיכה בטיפול לחיזוק כללי והתמקדות בנושא גניקולוגי לאורך מספר חודשים. תוך שימוש בפורמולה ומפגשים פעם בשבועיים שלושה. התקפי הבטן לא חזרו.
 

בן 42 – התקפים של נפיחות בטנית.

בן 42, הגיע לקליניקה כשהוא סובל שנים מהתקפים של נפיחות בטנית אשר מופיעים למשך 24 שעות, בתכיפות של פעמיים בחודש לפחות. ההתקפים לוו בכאב, והייתה הקלה רק לאחר יציאה. בבדיקות גסטרו לא נמצא דבר. בטיפול, הוא עבר בדיקה, קיבל תזונה מותאמת, בקבוקון ותוספים. סה"כ הטיפול ערך כ- 3 מפגשים במשך חודש. בסוף הטיפול הוא דיווח כי לא חווה יותר את תחושות הנפיחות והכאב ומצבו טוב מאד.
 

בת 50 – קרוהן .

ת 50, הגיעה לקליניקה עם אבחנה של קרוהן קל .סובלת מכאב בטן קבוע מצד שמאל שמוחמר לאחר אכילה ומכאבי פרקים. בבדיקות רפואיות: נמצא CRP גבוה ופגיעה בעיקר במעי הגס. היא היתה מטופלת בכדורים שמקלים קצת על הכאב ותזונאית בקופת חולים המליצה לה על תזונה ללא פירות ירקות וללא מוצרי חלב. בטיפול, היא עברה בדיקה מעמיקה, קיבלה תפריט תזונה מותאם ומכשיר להמשך טיפול בבית. סה"כ הטיפול ערך כ-5 מפגשים במשך חודשיים. לאחר שבועיים היא דיווחה על שיפור בכאב. במפגש האחרון היא דיווחה שמצבה טוב, ללא כאבים, אוכלת סלט ללא בעיה ובדיקת ה- CRP שנעשתה יצאה תקינה.