שאלות נפוצות

                                        שאלות נפוצות
 

הפסקתי גלוטן וחלב, יש הקלה אבל עדיין הבטן לא שקטה, יש פתרון ? 

 כן. הימנעות יכולה להעלים תסמינים ולהקל , אך היא אינה פתרון לבעיה. הפתרון הוא טיפול בגורם הבעיה וחיזוק מערכת העיכול כך שנוכל לאכול מה שנרצה "כמו פעם "  (למעט במקרים אלרגיים ). רגישות לגלוטן ומוצרי חלב הם נורת הזהרה שנדלקה המעידה על חולשה של מערכת העיכול. מניסיוני במצב ניתן לטפל והתוצאות נהדרות. המטופלים חווים  בטן שקטה, ירידה ברגישות לחלב, יותר אנרגיה ובסיום הטיפול העלמות התופעה לגמרי.

 

יש לי תחושת נפיחות בבטן ופרוביוטיקה לא עזרה, יש מה לעשות ?

כן. נפיחות בבטן יכולה לנבוע מסיבות רבות. לקיחת פרוביוטיקה יעילה לחלק קטן מהן, אך לא עוזרת באופן גורף לכל בעיות העיכול. אם חוויתם הקלה בזמן שימוש בפרוביוטיקה אבל השיפור אינו מלא או נמשך רק כל עוד אתם לוקחים פרוביוטיקה, ישנו גורם אחר שהוא המקור לבעיה. צריך לזהות אותו ולטפל בו לעומק וכך להשיג פתרון מלא ללא תלות בתוסף זה או אחר.

 

חזרתי מטיול והבטן שלי משתוללת, עשיתי בדיקות ולא מצאו כלום, אפשר לעזור?

לרוב אלו מצבים הנפתרים מהר ובקלות לאחר של 3-4 מפגשים. הבדיקות השגרתיות  בקופות החולים לא תמיד תופסות את  "התיירים "  שאספנו בחו"ל (חיידקים, אמבות, טפילים ועוד..) ושממשיכים לעשות בעיות מערכת העיכול שלנו. הבדיקה והטיפול מאפשרים לזהות את הגורם לבעיה ולנטרל אותו ואז השקט חוזר.

זהו טיפול יעיל, גם למצבים בהם קיימים סימפטומים אחרים לאו דווקא במערכת העיכול, שהופיעו לאחר טיול בחו"ל ולא יודעים מה הוא מקורם.

 

תסמונת המעי הרגיז האם הטיפול יעיל?    

הטיפול בתסמונת המעי הרגיז מומלץ במיוחד בשל התוצאות הטובות בשיטת טיפול זו. כאן נדרש טיפול משולב בביו-רזוננס דיקור וצמחי מרפא. זה טיפול ממושך יותר של מ'ס חודשים (בין 2-6 חודשים) ומותנה במצב המטופל והיענותו אחר ההנחיות, אך לשיפור ניכר נצפה כבר לאחר חודש מתחילת הטיפול.

הטיפול יעיל ומומלץ מאד, בפרט במצבים שכבר לא יודעים מה כדאי לאכול וכל דבר משפיע על הבטן, יציאות וגזים.

 

חלב גורם לי אי נעימות בבטן האם אפשר לעזור?

כן. רוב האנשים לאחר טיפול יכולים לחזור לאכול מוצרי חלב וגלידה ולא לסבול מהתופעות המוכרות. תגובה לא טובה לחלב יכולה להיווצר ממספר גורמים: אלרגיה, אי סבילות ללקטוז, הפרעות עיכול ודלקתיות מעיים שלא תמיד מודעים להם.

לאחר הבדיקה ניתן יהיה לקבוע מהו הגורם ומה ניתן לעשות. לרוב אם המצב אינו מולד או אלרגיה שאושרה בבדיקות מעבדה  אלא תהליך שהתחיל בהדרגה או באמצע החיים, ניתן לפתור את הבעיה ובדרך גם לטפל בקלות בתופעות הנלוות לה, עייפות ונפיחות אחרי האוכל, כאבי בטן וגזים.          

                                                                                        

יש לי צליאק האם הטיפול יכול לעזור? 

במקרה של צליאק הטיפול אינו מספק פתרון מלא למחלה וזאת בשל הצורך הקבוע להימנע מגלוטן. אך כן ניתן לעזור בהפרעות הנלוות של בטן לא שקטה, עייפות, חולשה וחיוניות ירודה בשל חסרים הנלווים לספיגה ירודה. תוך כדי הטיפול התומך התזונה עדין מחייבת הימנעות מלאה מגלוטן.

 

אני סובלת מקרוהן האם הטיפול יכול לעזור לי?   

הטיפול בהחלט עוזר לסובלים מקרוהן, במצביי התפרצות אקוטיים לשוב לרמיסיה (רגיעה). ובמצבים כרוניים ישנן הצלחות בהעלמת הכאבים, בהפחתה ניכרת במספר היציאות ובשיפור מלא בתוצאות מדד CRP בבדיקות הדם.

 

האם הטיפול בשיטות אלו בטוח?

הטיפול בביו-רזוננס וברפואה סינית הוא טיפול בטוח.

הביו-רזוננס: הוא טיפול לא פולשני ובמהלכו מתקבל פידבק מתמיד לגבי תגובת הגוף לטיפול ולכן  תופעות הלוואי הם מינימליות אם בכלל.  התופעות הקטנות שעלולות להופיע, הן מעט חולשה ועייפות שבמידה והם נמשכים המטפל ידאג שיפסקו. בזמן האבחון עצמו נוטים רוב האנשים לחוש רוגע וצורך לעצום עיניים זו תגובה נפוצה ונעימה. הבדיקה אסורה לנשים בהריון ולאנשים בעלי קוצב לב.

רפואה סינית: דיקור וצמחי מרפא הם כלים שמשתמשים בהם אלפי שנים והם בטוחים לשימוש כאשר המטפל הוא מנוסה והוסמך באופן מלא ולכן אין סיבה לחשוש. מחטי הדיקור הן סטריליות וחד פעמיות. לעיתים רחוקות מאוד יכול להיווצר שתף דם קטן בנקודת הדיקור, והוא חולף לאחר מספר ימים.

 

במה תלויה הצלחת הטיפול?

הצלחת הטיפול מותנת במעקב של המטופל אחר ההנחיות: התזונה, שימוש במכשיר הניתן הביתה ולקיחת צמחי המרפא. במפגשים אנו בודקים כל פעם מחדש מה הצורך של הגוף ומספקים אותו לשם החלמה.  

 

אני ממש פוחד/ת ממחטים האם הדיקור הוא חובה בטיפול?

בבעיות עיכול הדיקור הוא  חלק משני בטיפול ולא בגדר חובה. דיקור הוא כלי חזק ויעיל מאוד לעזור בו במקום לכאבים אורתופדים ובמצבים אקוטיים אך הוא לא הכלי העיקרי לטיפול. באבחון ובטיפול אני מסתמך על החוכמה והניסיון של הרפואה הסינית אך לאנשים שלא נוח עם מחטים ישנם כלים טיפוליים טובים נוספים איתם אני משתמש שאינם מערבים מחטים, כגון: צמחי מרפא, מגנטים, מכשיר תדרים.