אלרגיה למזון או אי סבילות למזון

תגובות לא טובות של מערכת העיכול למזון, הן נפוצות. רובן הן תוצאה של רגישות למזון ולא אלרגיה למזון, כפי שרבים נוטים לחשוב. הסימפטומים עלולים לבלבל, אז מהי רגישות ומהי אלרגיה ?                                                                                       רגישות למזון              

אלרגיה למזון היא תגובה אלרגית של מערכת החיסון כנגד פריט מזון אותו היא מגדירה כפולש זר. זו היא תגובה מהירה ומופעלת גם כנגד כמות זעירה של מזון. ניתן לזהותה בטסטים עוריים ובדיקת דם.

רגישות למזוןמתארת מגוון תגובות כימיות של מערכת העיכול לפריט מזון, כל פעם שאוכלים אותו. זוהי תגובה לא תקינה, המבטאת חוסר יכולת לפרק ולספוג טוב פריט מזון מסוים או את מרכיביו. התגובה מופעלת לרוב מעל כמות צריכה מסוימת והתסמינים מופעים בעיכוב. הגורמים לרגישות למזון הם: רגישות לחומר מסוים במזון, פירוק לא תקין, זיהומים, דלקת במעי ומחלות  עיכול שונות. חשוב להבהיר, זהו מצב שבו לרוב מערכת החיסון אינה מעורבת. 

לפירוט מעמיק מהי אלרגיה למזון ורגישות למזון -לחץ כאן.

רגישות לגלוטן אי סבילות לגלוטן

רגישות למזון זו מנורת אזהרה של מערכת העיכול, שבאה לאותת לנו שהיא כבר לא באיזון ותפקודה לקוי. זה מצב בו הגוף נחלש ופעילות המערכות השונות עלולה להיפגע גם כן. בנוסף לתופעות עיכול כמו נפיחות, כאבי בטן ושינויים ביציאות יכולות להיווצר בעיות בריאות כרוניות, כאבי ראש, כאבי פרקים, עייפות, אקזמה, אסתמה, מחלות עור, סינוסים, הפרעות קשב, גירודים, וקושי לרדת במשקל.

כיום קימות מספר שיטות לזיהוי רגישות למזון: בדיקות דם יקרה ודיאטות אלימינציה בכמה שלבים, ברוב המקרים הפתרון ששיטות אלו מציעות הוא הימנעות.                                                                 אך הימנעות אינה פתרון.

נכון, שבמקרים מסוימים אין מנוס, אך מניסיוני, כאשר הפרעות העיכול הגיעו בהדרגה, בבדיקות לא נמצא דבר וזהו אינו מצב מולד, ישנו גורם חבוי אחר שלא טופל.   

במפגש הראשון אני מבצע סריקה מקיפה ובודק לא רק אם קיימת רגישות לסוגי מזון שונים, אלא גם מחפש אחר הגורם הנוסף לבעיה. זה יכול להיות: חסרים באנזימים, טפילים, חיידקים שונים, דלקתיות במעי ומחלות עיכול.
לרוב אני מאתר את הגורם וכך מוצא את הדרך הנכונה לטפל בבעיה. לאחר הטיפול, רוב המטופלים חוזרים לאכול מזונות שגרמו להם לתופעות לא טובות ואף מזונות שהם נמנעו מהם לחלוטין בעבר.

הטיפול משלב תפריט תזונה שמשתנה ממפגש למפגש (לרוב עד חודש ימים) מטרתו להפחית את העומס על מערכת העיכול החלשה. לטפל בגורם הבעיה בצורה הטובה ביותר ולהשיב את מערכת העיכול לתפקוד תקין.

זו הדרך הנכונה והיעילה לטפל בבעיות עיכול וכך מגיעים לתוצאות שנשמרות לטווח זמן ארוך.

יונתן הוניגמן  Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול המשלב דיקור סיני וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם