בעיות במערכת העיכול

מערכת העיכול היא בעלת השפעה ניכרת על אורח חיינו ובריאותנו. זו היא מערכת פיזיולוגית מתוחכמת מתוזמנת להפליא המכילה גורמים רבים.
תפקידה, לפרק את המזון שאנו צורכים למרכיביו הבסיסיים ביותר, לספוג את החיוני לנו לשם ייצור אנרגיה ובניית הגוף ואת מה שנותר להפריש כפסולת.

למה היא חשובה ומהן נקודות תורפה?  

היא בנויה כצינור שעובר לאורך גופנו, המתחיל בפה ומסתיים בפי הטבעת. אורכה של מערכת העיכול הוא כ-9 מטרים, היא אחראית על מה שנספג בגוף ועל מה שמופרש החוצה. 70 אחוז ממערך ההגנה החיסונית שלנו נמצא בה, היא משפיעה ישירות על טמפרטורת הגוף שלנו וכשהיא רגועה אנחנו רגועים וכאשר תפקודה לקוי לא נוכל לפספס את זה.

מערכת העיכול בעיות עיכול

המעי הוא חלק משמעותי במערכת העיכול, הוא "שומר הסף". במצב תקין הוא מכניס רק את החומרים הדרושים פנימה אל הדם. אך במצבים מסוימים כמו של זיהום, דלקת במעי, שימוש מוגזם בתרופות, חוסר באנזימים או הפרעות עיכול, תפקודו כשומר סף נפגע, חומרים שלא אמורים לחדור אל הדם עושים זאת, מעמיסים על הכבד, המערכת החיסונית ומכבידים על הגוף.
כך, בנוסף לבעיות העיכול המוכרות כגון: כאבי בטן, בחילות, גזים, נפיחות ורגישות למזונות, מופיעות גם בעיות במערכת העיכול שהן סיסטמיות כגון: פריחות, אלרגיות, אקזמות, דלקות שתן חוזרות, גרד, כאבי ראש, עייפות, חוסר ריכוז ואף מחלות אוטואימוניות.

מערכת העיכול היא תחנה ראשונה לבריאות הגוף כולו, זוהי מערכת בעלת השפעה ניכרת בכל אספקט של חיינו. שמירה על תפקוד מערכת העיכול ותקינות המעי הוא בסיסי לכל טיפול בריאותי מעמיק המחפש פתרון לטווח ארוך.

הטיפול במחלות מערכת העיכול

אם אתם סובלים מרגישות למזון או חווים בעיות במערכת העיכול באופן קבוע, כשלב ראשון בטיפול יש לעבור בדיקה כדי לאמוד את מצבכם. בבדיקה אנו מחפשים סוגי מזון מעוררי רגישות במערכת העיכול ובוחנים בצורה מקיפה למה הם לא מתעכלים טוב.

מציאת סוג מזון מעורר רגישות והימנעות ממנו אינה המטרה הראשית שלנו, נהפוך הוא, זהו שלב ביניים בלבד.
הימנעות היא לא פתרון. המטרה היא לשוב ולאכול את מה שתמיד יכולנו ! להרגיש טוב יותר, ערניים יותר וחיוניים יותר. כל זאת כמובן נשיג, כשהנפיחות וכאבי הבטן ייעלמו כי טיפלנו בסיבה שבגללה הם התחילו מלכתחילה.

הטיפול מערב כמה שיטות אשר מותאמות לכל מטופל לפי הבעיה האישית שלו. אנו נשתמש: בתדרים, פורמולות סיניות, דיקור (לא חובה) ותוספים תזונתיים. לאורך הטיפול ישנה התאמה מתמדת המאפשרת לטפל בשורש הבעיה ולא רק בסימפטום. כך ניתן לקבל ריפוי לטווח ארוך.

יונתן הוניגמן  Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול המשלב דיקור סיני וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם