כאבי ראש איך מתח קשור?

כשאנחנו נמצאים בתקופה לחוצה אם זה דד ליין לעבודה או לימודים ,קורונה או מתח מתמשך בעבודה מול מחשב או טלפון, אותו מתח נוטה לגרום לטונוס שרירי מוגבר באזור שרירי הצוואר והשכמות.
הצורך להחזיק את כל העולם על הכתפיים אלו צורות ביטוי המתארות את מה שהרבה אנשים חווים.

איך זה משפיע על הראש?  

פיזיולוגית כאשר אותו טונוס נעשה מוגבר הוא יוצר לחץ שרירי על הרקמות ועצבים בצוואר ובשכמות. בעקבות כך יכולות להיווצר תופעות שונות : הקרנות של כאב מהצוואר לראש או להקטין את טווח התנועה בצוואר מה שמעיד על כך שהזרימה באזור מוגבלת דבר שנוטה להגביר כיווצים מעליו כמו אזור הרכות צידי הראש והמצח.

 
דבר נוסף שמתרחש לא מעט אצל אנשים בתקופות מתח הוא הופעה של חריקת שיניים בלילה או החזקה של הלסתות קפוצות בחוזקה בעת ריכוז בעבודה ,דבר שגם אם אינו מודע – משפיע על כאבים באזור הטמפורלי הצוואר והשכמות ועלול להגביר כאבי ראש או ליצור נימולים בפנים ובעיות במפרק הלסת וטינטון באוזן.
 
שימוש בטלפונים ניידים גורמים למנח צווארי מוטה, מטה זהו מנח לא טבעי לגוף ובמשך הזמן בעצמו מעמיס מאוד על שרירי בצוואר
 

כאשר לאדם יש נטייה לכאבי ראש או בעיה מבנית של עמוד השדרה הצווארי או פשוט נטייה להיתפסות שרירים בצוואר או הגבלת תנועה צווארית ומתווסף לכך מתח רגשי שמעמיס על השרירים. הוא בעצם גורם נוסף שמתלבש על אזור חלש מלכתחילה ו"חונק " מאותו יותר ובכך יוצר או מחריף את ההפרעה.

 
 גם בזמנים של תקופות מתח אנו נוטים לשכוח את עצמנו ולאכול לא מסודר ופעמים רבות רק חוטפים משהו לאכול כשלרוב זה לא מזון בריא, בנוסף שוכחים לשתות מים ונוטים לתדלק בקפה, דבר שבעצמו גורם לחלק מהאנשים לכאבי ראש.
 
 

טיפול בכאב ראש

בקליניקה תמיד מגיע מטופל הסובל מכאבי ראש (דבר שהכפיל עצמו מאז שהקורונה הגיע לחיינו) אני מתחיל בבדיקה של רקמות וחוליות הצוואר. מניסיוני ב 70 אחוז מהמקרים אמצע שם מוקד שבטיפול נכון בו, כאבי הראש נפתרים.
פעמים רבות כבר נעשו בדיקות הדמיות אך לא עלו ממצאים מיוחדים בצוואר והטיפול שקיבלו הוא כדורים שאינם יעילים לכולם.
 

אם אתם יודעים שכאשר כואב לכם הראש עיסוי בצוואר יוצר הקלה על עוצמת כאב הראש או שבלי לדעת אתם אוחזים בצוואר  או שכמות כאשר כואב לכם או שמקלחת מים רותחים עוזרת להפיג את הכאב …

או אם אתם נוטים לחרוק שיניים או החזיק את הלסת קפוצה כנראה שניתן לעזור לכאבי הראש לכם מהר יותר ממה שאתם חושבים.

בכלל אם אתם יכולים לקשר בין מתח ביום יום לכאבי הראש שלכם  – טיפול יכול לעזור !

כמובן שיש גורמים נוספים ורבים לכאבי ראש שאינם מצוינים כאן ובהם ניתן גם לטפל  בהצלחה מכיווני עבודה אחרים בהתאם לאופי הכאב והגורמים.
 
 
 

אני מזמין אותכם להגיע לבדיקה ולראות איך אפשר לעזור לכאבי הראש שלכם 

יונתן הוניגמן  Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול המשלב דיקור סיני וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם