יונתן הוניגמן  Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול משולב ברפואה סינית וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

כאבי ראש איך מתח קשור?
כשאנחנו נמצאים בתקופה לחוצה אם זה דד ליין לעבוד לימודים ,קורונה או מתח מתמשך בעבודה ( בעיקר כיום בחיינו המודרנים מול מחשב או טלפון) אותו מתח נוטה  פעמים רבות, לגרום לטונוס שרירי מוגבר באזור שרירי הצוואר והשכמות. (לא סתם לשם אנו נמשכים אוטומטית כאשר רוצים להרגיע מישהו )  אותו עול על הכתפיים או הצורך להחזיק את כל העולם על הכתפיים אלו צורות ביטוי המתארות את מה שהרבה אנשים חווים.
פיזיולוגית כאשר אותו טונוס נעשה מוגבר הוא יוצר לחץ שרירי על הרקמות ועצבים מתחתיו בצוואר ובשכמות ובעקבות כך יכול לגרום להקרנות של כאב מהצוואר לראש או להקטין את התנועה הטובה של זרימה חופשית באזור ולהגביר ספאזמטיות מעליו כמו אזור הרכות צידי הראש והמצח. דבר נוסף שמתרחש לא מעט אצל אנשים בתקופות מתח הוא הופעה של חריקת שיניים בלילה או החזקה של הלסתות קפוצות בחוזקה בעת ריכוז בעבודה דבר בעצמו גם אם אינו מודע – משפיע על כאבים באזור הטמפורלי הצוואר והשכמות ועלול להגביר כאבי ראש או ליצור נימולים בפנים ובעיות במפרק הלסת וטינטון באוזן.
כאשר לאדם יש נטייה לכאבי ראש או בעיה מבנית של עמוד השדרה הצווארי או פשוט נטייה להיתפסות שרירים בצוואר או הגבלת תנועה צווארית מתווסף לכך מתח רגשי שמעמיס על השרירים הוא בעצם גורם נוסף שמתלבש על אזור חלש מלכתחילה ו”חונק “אותו יותר ובכך יוצר או מחריף את ההפרעה.
בקליניקה תמיד מגיע מטופל הסובל מכאבי ראש (דבר שהכפיל עצמו מאז שהקורונה הגיע לחיינו) אני מתחיל בבדיקה של רקמות וחוליות הצוואר. מניסיוני  ב 80 אחוז מהמקרים אמצע שם מוקד בטיפול נכון בו כאבי הראש נפתרים. פעמים רבות נעשו בדיקות הדמיות אך לא היו ממצאים מיוחדים בצוואר והטיפול שקיבלו הוא כדורים שאינם יעילים לכולם.
אם אתם יודעים שכאשר כואב לכם הראש עיסוי בצוואר יוצר הקלה על עוצמת כאב הראש או שבלי לדעת אתם אוחזים בצוואר  או שכמות כאשר  כואב לכם או שמקלחת מים רותחים עוזרת להפיג את הכאב … או שאתם נוטים לחרוק שיניים או החזיק את הלסת קפוצה כנראה שניתן לעזור לכאבי הראש לכם מהר יותר ממה שאתם חושבים.
כמובן שיש גורמים נוספים ורבים לכאבי ראש שאינם מצוינים כאן ובהם ניתן לטפל מכיווני עבודה אחרים בהתאם לאופי הכאב.
בזמנים של תקופות מתח אנו נוטים לשכוח את עצמנו ולאכול לא מסודר ופעמים רבות רק חוטפים משהו לאכול כשלרוב זה לא מזון בריא , בנוסף שוכחים לשתות מים ונוטים  לתדלק בקפה, דבר שבעצמו גורם לחלק מהאנשים לכאבי ראש

שימוש בטלפונים ניידים גורמים למנח צווארי מוטה מטה זהו  מנח לא טבעי לגוף  ובמשל הזמן  מעמיס מאוד על שרירי בצוואר
יונתן הוניגמן  Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול משולב ברפואה סינית וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם