כאבי בטן ושלשולים - למה לסבול ?

כאבי בטן ושלשולים זו תופעה נפוצה שכולם  לצערנו חוו. אם מדובר בתופעה חדשה  שנמשכת מעל 5 ימים או אם כאבי הבטן ושלשולים נמשכים כבר מעבר למספר שבועות כנראה שזה לא קלקול קיבה שיחלוף לבד אלא מצב אחר שצריך לטפל בו!

כאבי בטן ושלשולים

הכאבים והשלשולים פוגעים באיכות החיים, כשהם מופיעים פתאום הם פוגעים לנו בתוכניות ובאופן בו אנחנו יכולים לנהל את לוח הזמנים שלנו בעבודה ובשעות הפנאי בצורה מיטבית כמו שאנחנו רוצים. 

לרוב מצב של שלשולים וכאבים בבטן שלשולים לא יופיעו לבד. להם יצטרפו בעיות עיכול נוספות שבאות להראות לנו שמצב מערכת העיכול עכשיו לא תקין: נפיחות בבטן, בחילה, צרבות, חוסר תאבון, התכווצויות בבטן, דחיפות ליציאה, עייפות וחולשה לאחר יציאה וגזים כמובן אלו חברים וותיקים של התופעה.

שימוש בתרופות ללא מרשם כמו קלבטן או אימודיום וסטופאיט יכול לעזור בטווח זמן הקצר ויכול לשמש בכדי לכבות את הסימפטומים כשממש חייבים, אבל הם לא מטפלים בגורם  ואינם מיועדים לשימוש ממושך .

אם אתם רואים שכאבי הבטן והשלשולים נמשכים רצוי לבדוק את הנושא אצל הרופא ואם הייתם אצל רופא ואתם רואים שהנושא לא נפתר או שהתור שלכם בעוד 3 חודשים ואיכות החיים שלכם חשובה לכם אתם מוזמנים לבוא לטיפול שפונה לשורש הבעיה.

השאירו פרטים, ואחזור אליכם בהקדם:

או חייגו עכשיו ! 054-4518306

שלשול וכאבים בבטן מה בודקים

רוב האנשים שמגיעים אלי לטיפול כבר ביצעו מספר בדיקות אצל הרופא כדי לשלול גורמים כרונים כגורמים לכאבי הבטן ושלשולים. בדיקות כמו בדיקת צואה, קולונוסקופיה, גסטרוסקופיה, הליקובקטר, אולטראסאונד, בדיקות דם, דם סמוי בצואה, העמסת לקטוז, רגישות לגלוטן ועוד…

לא פעם תוצאות הבדיקות הם שליליות, הכל תקין לגמרי… רק שלצערי עדיין סובלים מכאבים בבטן ושלשולים תכופים. פעמים רבות מטופלים מקבלים את האבחנה של מעי רגיז או מעי רגיש שמוגדר כהפרעה כרונית של מערכת העיכול אך בטיפול אני מזהה גורמים אחרים שבטיפול נכון נפתרים איתם הסימפטומים נעלמים.

כאבי בטן ושלשולים מה הגורמים הנפוצים

הגורמים לכאבי הבטן ושלשולים הם רבים ומגוונים ולכן אני מחלק אותם ל 2 קבוצות. קבוצה של גורמים לשלשולים וכאבי בטן שאינם נמשכים יותר משבועיים וקבוצה של גורמים כאבי בטן ושלשולים הנמשכים תקופה ארוכה חודשים ויותר.

גורמים לטווח קצר:

 

 • קלקול קיבה \ הרעלת מזון 
 • וירוס בטן.
 • העמסת מזון.
 • אלכוהול.
 • חסימת מעי.
 • אפנדיציטיס.
 • תרופות.
 • לאחר שימוש באנטיביוטיקה.

גורמים לטווח ארוך :

 

 • מחלות מעי דלקתיות: קרוהן קוליטיס .
 • דברטיקוליטיס.
 • מעי רגיז .
 • טפילים או זיהום בקטריאלי במעי  -סלמונלה  אמבה , גיארדיה, בלאסטו, קלוסטרידיום.
 • חוסר איזון של פלורת המעיים. 
 • אלרגיה למזון.
 • צליאק.
 • אלרגיה ללקטוז.
 • כחלק מתופעות קדם מחזור .
 •  אנומטריאוזיס

מהו הטיפול הרפואי שניתן?

כיוון שהגורמים לתופעה הם רבים ושונים המיקוד בגורם הוא חשוב כדי להבין מהיכן אנחנו מתחילים. 
אני מטפל בקליניקה כבר יותר מעשור בבעיות עיכול וכמעט תמיד אמצא ביטוי אישי של המחלה אצל כל מטופל כל אחד מעט שונה בביטוי של הכאב שלו או ברגישות שלו למזון ובמהירות שהוא משתפר.  

שילוב השיטות בהם אני מטפל מאפשר  פעמים רבות להתפקס על גורם או הגורמים שמובילים לכאבים ולשלשולים ונותן לי כלים טיפוליים שבאמצעותם  ניתן לפתור את הנושא או להקל בצורה משמעותית על מצבו של המטופל.

 

איך מתחילים?

כאבי גב טיפול דיקור

אבחון מעמיק

כאבי בטן טיפול דיקןר

התאמת תוכנית הטיפול

ביו-רזוננס טיפול בכאבי בטן

טיפול וחיזוק

כאבי בטן ושלשולים - טיפול

כאן נכנסת הרפואה המשלימה בכדי לתת פתרונות טיפוליים היכן שלרפואה המערבית אין תמיד מענה. הטיפול בנוי משני שלבים:

1. אבחון בשיטת ביו-רזוננס והרפואה הסינית במטרה לזהות תגובה פעילה לגורמים שיכולים לתרום לבעיה.

2.  בניית תוכנית עבודה והתחלת טיפול משולב: מטרתו היא נטרול הגורמים שמפריעים וחיזוק מערכת העיכול כך שהגוף יוכל לשוב לאיזון ותפקוד תקין.

הטיפול משלב צמחי מרפא ותוספים על פי האבחנה. במקביל ניתן תפריט תזונתי מותאם ושימוש במכשיר לעבודה בבית המטופל ודיקור סיני יעשה רק על-פי הענות המטופל.

הטיפול יעיל למצב כרוני וגם אקוטי, מקצר את זמן ההחלמה ומזרז את החזרה לפעילות נורמטיבית.

לשאלות נוספות וייעוץ התקשרו  054-4518306 

תאור מקרה - כאבי בטן ושלשולים לאחר טיול

הגיעה לקליניקה כ-6 חודשים לאחר שחזרה מדרום אמריקה, שם חטפה קלקול קיבה חזק שחלף לאחר מספר ימים. אך מאז פעם בחודש היא חוטפת כאבי בטן, נפיחויות, גזים ושלשולים. בנוסף דיווחה על עייפות וכאבי גב תחתון. לקחה בצורה עצמאית פרוביוטיקה ללא תועלת. לאחר בדיקה הותאם לה תפריט תזונה, טיפול ופורמולה סינית. הטיפול נמשך כחודש וחצי, 4 מפגשים. בסיומו, לא היה ביטוי יותר להתקפי הנפיחות והיא דיווחה על יותר ערנות ושיפור גדול בכאבי הגב.
ד.נ המשיכה בטיפול לחיזוק כללי והתמקדות בנושא גניקולוגי לאורך מספר חודשים. תוך שימוש בפורמולה ומפגשים פעם בשבועיים שלושה. התקפי הבטן לא חזרו.

המלצות

כאב בטן ונפיחות
יונתן הוניגמן Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול המשלב דיקור סיני וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם