רפואה סינית, דיקור סיני וצמחי מרפא – מחקרים

בבסיס הרפואה הסינית התבצע מאז ומעולם תיעוד ומחקר מעמיק. תוצאות טיפול טובות הן אלו שבשעתו הצילו אנשים מסבל רב ואפילו ממוות. כאשר חיי התושבים תלויים בידע של רופא הכפר והצמחים שבאזור, תיעוד הידע מעקב ומחקר הוא הכרחי. גם כיום רפואה סינית היא התחום המשלים הנחקר ביותר: מחקרים רבים מתבצעים באוניברסיטאות ובבתי חולים במזרח ובמערב ומתפרסמים במגזינים רפואיים נחשבים.

להלן מספר דוגמאות:

מחקר המעיד על יעילותו של דיקור סיני ומוקסה בטיפול בתסמונת המעי הרגיז – מראה על שיפור ניכר בין קבוצת פלצבו לקבוצת הבדיקה לאחר 4 שבועות טיפול בתדירות של פעמיים בשבוע. השיפור ניכר בגזים, נפיחות, כאב ואי נוחות בבטן וכן אופי היציאות. התוצאה – קבוצת הניסוי דיווחה על שיפור של 59% בתסמינים, קבוצת הפלצבו דיווחה על שיפור של 1% אחוז בלבד (קראו מחקר).

מחקר המעיד על יעילותו של דיקור סיני על פני תרופה להפחתת חומציות בקיבה – לטיפול בכיב פפטי – מחקר הנערך על 276 איש, הראה כי השיפור בתסמינים ובכאבים היה גדול יותר בקבוצת הדיקור מאשר בקבוצה השנייה שטופלה על ידי תרופה נפוצה להפחתת חומציות בקיבה מסוג climetidine. השיפור בשתי הקבוצות היה רב ועמד על 90% לקבוצת דיקור סיני ו 88% לקבוצת ה climetidine, אך ניתן היה לראות בבירור את יעילות הדיקור לטיפול בכיב פפטי. קראו מחקר.

דיקור סיני: לא פעם מסייע יותר מטיפול קונבנציונלי: לכתבה לחצו כאן.

האם נמצאו המרידיאנים? עבודה המקשרת בין מערכת פיזיולוגית של תעלות פנימית בגוף, המחברת איברים פנימיים ומובילה חומצות אמיניות ו DNA למערכת המרידיאנים הסינית. (קראו סיכום בסוף)  קרא עוד 

Acupuncture The Evidence – זוהי תוכנית עומק של ה BBC שעוקבת אחר יעילות ואופן הטיפול ברפואה סינית.

יונתן הוניגמן  Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול המשלב דיקור סיני וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם