גזים בבטן – חובה לבדוק!

רוב האנשים חוו בשלב זה או אחר בחייהם מצבים של גזים בבטן. מלבד העובדה שמדובר על תופעה מביכה,  מדובר גם על תופעה שיכולה להיות כואבת מאוד ולהשפיע על התפקוד היומיומי שלכם, הנראות שלכם וכמובן על התחושה שלכם.

גזים - בעיתיים מכל אספקט

אם מעוניינים לדבר על תופעת גזים בבטן חייבים להבטיח כבר בתחילת השיחה, כי השיחה תישא פרי ותכלול בתוכה פתרון לבעיה זו. אי אפשר להתכחש לעובדה כי הגזים הם מרכיב חיוני אך גם שלילי בחיינו וזאת כאשר הם נוצרים בעקבות אכילה לא נכונה או אכילה של מזונות שונים אליהם אנו רגישים. הרמב"ם פירט עוד בימים ימימה כיצד יש לאכול בצורה נכונה ולכן ניתן לומר כי היהדות וכן הרפואה הסינית נושאות את הגלעין החשוב ביותר וזה שיכול לעזור להיפטר מהבעיה.

כאבי בטן וגזים טיפול

גזים בבטן - היכן הכל התחיל?

יש סיבות רבות בגללן יכולים להיווצר גזים בבטן, כמו למשל מצבים בהם לא אוכלים נכון, כלומר לא מפרידים בין החלבונים לבין הפחמימות ונוצר מצב בו הגוף אינו יכול להתמודד בקלות עם שניהם במקביל.
יש מצבים בהם אוכלים כמות גדולה של מזונות מסוגים שונים בארוחה אחת. יש לזכור כי הגוף שלנו אינו זקוק לכמות גדולה מאוד של מזונות על מנת לשבוע או לתפקד אך התרבות הקולינארית העכשווית שתומכת באכילה רגשית מביאה למצב בו כל ארוחה משפחתית מציגה שולחן עליו מונח מכל טוב. אותו כל טוב בדרך כלל גורם לצרבות, כאבי בטן ונפיחויות של הבטן.
סיבות נוספות יכולות להיות אכילה של מזונות אליהם הגוף רגיש, שימוש בתרופות שונות, בעיות במערכת העיכול כתוצאה מחיידקים, טפילים, וירוסים שונים או מחלות עיכול שונות ועוד.

מה עושים ואיך מטפלים ?

הדבר הראשון שצריך לעשות במסגרת טיפול בגזים הוא לברר האם האדם אכל כל חייו את אותם מאכלים והאם הם תמיד גרמו לו לבעיות או שרק בתקופה האחרונה.
אם התשובה היא שרק לאחרונה הנפיחויות החלו, אזי חשוב להבין מהי הבעיה של אותו אדם. יש פעמים בהן מתגלה בעיה במערכת העיכול ויש פעמים בהם מתגלה בעיה רחבה יותר בגוף.


אם אדם אינו יכול להצביע על תקופה או מאכל ספציפי שגורם לו לגזים, חשוב לבחון את התגובות של הגוף שלו למאכלים שונים, להציע לו צמחי מרפא מרגיעים, כמו למשל קמומיל, קימל, שומר ועוד. אבחון אישי על ידי שיטת ביו – רזוננס וטיפול באמצעות הרפואה הסינית יכולים לפתור בעיה של גזים בבטן וולשפר את התחושה והתפקוד שלכם בחיים מקצה לקצה.

 

יונתן הוניגמן  Dip. Ac
יונתן הוניגמן Dip. Ac

טיפול המשלב דיקור סיני וביורזוננס
נותן מענה לבעיות רפואיות רבות
שלא ניתן להן פתרון אצל הרופאים

אודותי

אני כאן בשבילכם

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

לקביעת טיפול או שאלות נוספות,
מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם

לקביעת טיפול או שאלות נוספות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם