שלשולים טיפול

שלשולים – מה זה אומר?

לטיפול יעיל בשלשולים לחצו כאן
שלשולים משמע בעיה במערכת העיכול. בעיה זו יכולה להיות זמנית או כרונית אך תמיד תשפיע על סדר היום ואיכות החיים של הסובלים ממנה. לכן כל אחד מחפש פתרון לבעיה על ידי פנייה אל הרפואה הקונבנציונאלי, הרפואה האלטרנטיבית או בשילוב העיקר שהשלשולים יגמרו.

 

שלשולים –  כרטיס ביקורשלשולים

שלשול הוא מצב בו לאדם יש יציאות מימיות לפחות שלוש פעמים ביום. חשוב לדעת כי רוב הנפח של הצואה שיוצאת מהגוף מורכב מנוזלים. התפקיד של המעי הגס הוא לבצע פעולת ספיגה של המלחים המינרלים והנוזלים השונים חזרה מהמעי למערכת הדם שלנו והתוצאה היא צואה צמיגה ומלחים ומינרלים שאינם מתבזבזים בצואה. במקרה של שלשולים תהליך זה אינו מצליח להתרחש בשל גורמים שונים ולכן הצואה מימית וכל המלחים והנוזלים יוצאים מהגוף בכמות גדולה, זה מצב  שעלול להיות מסוכן. במצבים של שלשולים מרובים ומתמשכים חיוני להגיע בדחיפות לטיפול על מנת לעצור את השלשול ואובדן המלחים החיוניים לגוף.

 

שלשול –  מה גורם לו?

הרבה דברים יכולים להוביל למצב של שלשולים וכולם נחלקים לקטגוריות הבאות:

  • וירוסים – יש מצבים בהם וירוסים שונים תוקפים את מערכת העיכול וגורמים לכאבי בטן ולשלשולים ויראלים שלרוב עוברים מעצמם לאחר 2-3 ימים.
  • חיידקים – זיהומים מסוגים שונים של חיידקים. כאן תופעת השלשול יכול להיגרם כתוצאה מחיידק האי – קולי, סלמונלה, שיגלה וסוגים נוספים של חיידקים.
  • טפילים – שלשולים יכולים להיגרם כתוצאה מהימצאות של תולעים או אמבות שמגיעים למעי לאחר צריכת מזון נגוע.
  • מזון – אלרגיות ורגישות של מערכת העיכול לסוגים שונים של מזון תגרום לגוף לשלשול את המזונות הבעייתיים לאחר אכילתם.
  • מחלות ותהליכים רפואיים – מחלות מעי, מחלת הקרוהן, צליאק, תופעת לוואי של נטילת תרופות מסוימות או תהליכים רפואיים מסוימים המשפיעים על הגוף. 

 

לסיכום, שלשולים גורמים לגוף לאבד מלחים חיוניים ותחושה של חולשה כללית. הפתרונות לבעיה כוללים שינוי תפריט תזונה, אבחון שעיקרו לזהות מה הגוף דוחה, אכילת אוכל פשוט, שתייה של מלחים והרבה נוזלים וחיזוק פעילות מערכת העיכול על ידי צמחי מרפא, דיקור סיני ועוד.